Zaczytana Ławka stanęła przed biblioteką

Image

Ławka, która stanęła przed Gminną Biblioteką Publiczną w Pysznicy to przypomnienie o tym, ile dobrego daje nam czytanie książek. Jak inspiruje, zaciekawia, pozwala odkrywać fantastyczny świat literatury.

Zaczytana Ławka to artystyczny mebel w kształcie otwartej książki. Wyjątkowy eksponat stanął przed Biblioteką w Pysznicy, aby promować czytelnictwo oraz naszą miejscowość na Zaczytanym Szlaku.

Zaczytane Ławki łączą czytelnictwo ze sztuką. Każda ławka to inny projekt będący artystycznym wyrazem danego twórcy. Jedne ujmują prostotą, żartem, inne mają na sobie mnogość metafor i dostarczają głębokiego przeżycia estetycznego. Mimo że bryła jest zawsze taka sama, to każda Zaczytana Ławka budzi inne emocje, inne refleksje, trafia do innej grupy przechodniów. Grafiki nawiązują do świata literatury, ale też malarstwa, teatru, muzyki czy postaci historycznych lub fikcyjnych.

Przed Gminną Biblioteką Publiczną w Pysznicy stanęła Ławka „Piękno Tkwi w Nas” autorstwa Dominika Jasińskiego – artysty malarza, grafika, autora rysunków, ilustracji książkowych i magazynowych. Ławka swym projektem nawiązuje do kultury ludowej. Operując nasyconym kolorem i łagodną linią, Dominik Jasiński otwiera przed widzem bajkowy świat z pogranicza jawy i snu, sielską krainę wolną od pędu i zgiełku. Przy ławce na tablicy wbudowanej w podest dostępny jest kod QR pozwalający na pobranie bezpłatnych audiobooków, które co miesiąc będą się zmieniać.

Zaczytana Ławka pojawiła się w Pysznicy z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek, ale odwiedzać ją będzie można przed biblioteką już na stałe!


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jasio

a w tamtym roku mial a byc naprawa drogi z pysznicy do zarzecza a w zamian mamy łafke

~Tato

Nikt nie przebije płezydęta ze swoją krzywą ławeczką ledową w lasku za coś koło 40 tysięcy . Boże dlaczegoś nas tak pokarał?

~felczer

Ławka w Pysznicy ha ha ha

~Abel

Adaś przeczytałeś kiedyś książkę ? Noooo a ja znam kogoś, kto kiedyś przeczytał. Sarkazm dla opornych. Fajna ... polecam.

~Kain

No i co że mieszka ? Mieszkałeś w Stalowej Woli, wziąłeś kredyt dożywotni i się przeprowadził na wieś. Nie jesteś mieszkańcem Stalowej Woli, nie płacisz tu podatków. Jesteś z Pysznicy i żerujesz na Stalowej.

~Adaś

@abel tu piszą o czy-ta-niu książek. Jak widać znasz litery, ponieważ potrafisz pisać, wiec jeszcze musisz zainwestować czas w zrozumienie tego co czytasz. Czytaj powoli kilka razy.

~Pipi

w tej wsi mieszka 3/4 pracownikow stalowowolskich firm

~jasio

jabym tam wolal caly dom publiczny a nie tylko samom łafke

~Kain

A czyli jednak temat nie o Stalowej Woli tylko o jakiejś wsi. No spoko.

~zalamka

Abel ->czy ty człowieku potrafisz czytać????????? Pierwsze zdanie - Ławka, która stanęła przed Gminną Biblioteką Publiczną w Pysznicy.... Wystarczy czytac nie tylko patrzeć na obrazki

~Abel

Ale gdzie to niby jest ? Nie ma w Stalowej takiej biblioteki. To chyba zdjęcie ktoś pomylił albo miasta. Hallo Stalowe miasto .. miejscowosci sie komus pomyliły.