63. Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce

Image

8 maja 2021 roku na stadionie lekkoatletycznym odbyły się 63 Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce. Organizatorem imprezy był Katolicki Klub Sportowy „Victoria”, którego sponsorem od wielu lat jest Nadsański Bank Spółdzielczy. Współorganizatorami natomiast byli: Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Rzeszowie, Urząd Miasta i Rada Miasta w Stalowej Woli oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli.

Podobnie jak w latach ubiegłych na Mistrzostwa przybyło wielu zawodników z różnych regionów kraju, którzy na naszym stadionie mają już swoje rekordy. W sumie wystartowało w nich 296 zawodników w kilku konkurencjach.

Silną reprezentację miały stalowowolskie kluby lekkoatletyczne. Z KKS „Victoria” wzięło udział 48 zawodników, natomiast z MKS Sparta 27 zawodników. W mistrzostwach wystartowali też reprezentanci z: Mielca, Tarnobrzega, Krakowa, Rzeszowa, Dębicy, Tarnawy Dolnej, Krosna, Nowej Dęby, Przemyśla. Kolbuszowej, Ustrzyk Dolnych, Sanoka, Lubaczowa, Połańca, Ostrowiec Św.

Biegi odbywały się na różnych dystansach, w zależności od kategorii wiekowych. Zawodnicy startowali także w biegach, m.in. o Puchar Prezesa KKS Victoria, Prezydenta Miasta Stalowa Wola, Prezesa Nadsańskiego Banku Spółdzielczego, Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz w sztafetach szwedzkich. Ponadto uczestnicy zawodów zmierzyli się w takich konkurencjach jak: skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem oraz chodzie.

Podczas zawodów padło wiele znakomitych wyników, z rekordem polski włącznie Martyny Wal z LKS Stal Mielec na 1000 m kobiet U16. Podopieczna Stanisława Zioło poprawiła rekord Polski U16 2:51.05 tuż za nią linię mety przekroczyła jej siostra bliźniaczka - Olga 2:51.39 (rekord życiowy). To trzeci wynik w historii U16.

Dotychczasowy rekord 2:51.25 należał od 2016 roku do Natalii Łachowskiej. Magdalena Niemczyk z UKS Tiki Taka Kolbuszowa uzyskała czas 11.87 s w biegu na 100m, najlepszy wynik w tym sezonie wśród juniorek.

Na podium stanęło wielu reprezentantów Stalowej Woli. Nagrody wręczali Lucjusz Nadbereżny – Prezydent Miasta Stalowa Wola, Janusz Zarzeczny – Starosta Powiatu Stalowowolskiego, Magdalena Więckowicz – p.o. Prezes Zarządu Nadsańskiego Banku Spółdzielczego, Karolina Głogowska – pełnomocnik Zarządu MZK Stalowa Wola, Stanisław Anioł – Prezes KKS Victoria.

Organizatorzy i sponsorzy Mistrzostw dziękują wszystkim uczestnikom zawodów za przybycie, a zwycięzcom gratulują i życzą dalszych sportowych sukcesów.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona