Czy na pewno pojedziemy obwodnicą już w sobotę? GDDKiA nie wie na pewno.

Image
Fot.: Archiwum

W sobotę ma być wielkie otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Tymczasem, jak donoszą nam nasi Czytelnicy, na trasie wciąż prowadzone są roboty. I to nie byle jakie roboty, bo fragmentami zrywany jest asfalt, wiercone są jakieś dziury, a maszyny pracują jakby wszystko miało się zaczynać, a nie kończyć. Czy wobec tego wielkie otwarcie będzie możliwe? O to zapytaliśmy w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, czyli u źródła.

- Do momentu otrzymania pozwolenia na użytkowanie, nie możemy mówić o oddaniu żadnej inwestycji do ruchu. Kontraktowy termin zakończenia inwestycji to 22 maja 2021 r. Jeśli wykonawca wcześniej uzyska pozwolenie na użytkowanie, niezwłocznie udostępnimy obwodnicę kierowcom. Będziemy o tym oczywiście na bieżąco informować- mówi Joanna Rarus z GDDKiA.

Przyglądając się wciąż prowadzonym pracom trudno się nie zgodzić z tym, że w sobotę auta mogą jeszcze nie zostać wpuszczone na nową drogę.

- Obwodnica jest w fazie odbiorów, więc stąd różnego rodzaju kontrole, badania. Ponieważ przeprowadzone badania wykazały, że niektóre wykonane elementy nie spełniają wymagań, wykonawca prowadzi jeszcze prace naprawcze tak, aby móc udostępnić kierowcom nową, bezpieczną drogę- wyjaśnia nam Joanna Rarus.

Do soboty jeszcze kilka dnia. Może więc wiele się wydarzyć. To, co wokół drogi, może zostać „otwarte”, ale już sama jezdnia niekoniecznie. Teraz trasę zwiedzają rowerzyści i spacerowicze.

- Prace prowadzone są jeszcze na drogach serwisowych i poza trasą główną obwodnicy. Trwają też prace porządkowe. Na ok. 300 m wykonawca wymienia nawierzchnię gdyż badania wskazały tam niezgodność z wymaganiami jakościowymi. Natomiast co do kwestii otwarcia obwodnicy, to GDDKiA odpowiada za część związaną z udostępnieniem obwodnicy kierowcom do ruchu- mówi Joanna Rarus.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
wyborca

To się nie doczekasz. Na ścieżkę rowerową zabrakło kasy.

maszynista

Ja tam poczekam jeszcze az zrobia do tej drogi sciezke rowerowom.

~login

Gdzie pożyczę szosę???

~Drogowiec

Tak wygląda dziadostwo Hej

~Drogowcy

Tak wygląda dziadostwo jej

~szowinista

Jednak w sobotę.

Szosa jest kobietą. A kto chce się przejechać na kobiecie w towarzystwie zawodowców, to zapisy od 9:30 przy VIVO i ruszamy o 11:00. Przekażcie info w waszych grupach. Niech nas będzie jak najwięcej.

~Rolo

Jak się mieszka w mieście jest się mieszczuchem, a jak na wsi - wieśniakiem. To chyba proste Florek,

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, co ty głąbie, użyteczny idioto pisi piszesz, jakie pieniądze programów Palca i Sznura na ten Palec i Sznur, to są pieniądze podatnika, nadal użytecznego idiotę z siebie robisz głąbie.

~Florek

@Rolo widzisz sprawa jest prosta, wieśniak to nie jest ten, który
mieszka na wsi, tylko ten, który na niej nie mieszka, a najczęściej
z niej pochodził i teraz zamieszkuje miejskie tereny i za
wszelką cenę chce się oderwać od swoich korzeni i przerabia siebie
na ynteligenta, tylko, że choc nie wiem co byś zrobił, jak byś się
ubrał, to słoma z butów i tak będzie ci wystawała. Bo takki typ z ciebie
udający wielkiego pana, udającego, że ze wsią nic wspólnego nie
ma, a nie wiem dlaczego dla ciebie to taki wstyd.A taki sobie wiejsko-miejski
ynteligent ma komplekt wyższości nad kompleksem niższości, bo teraz
mieszkasz w mieście, a twoje korzenie dotykają wsi i tu masz problem -
problem słomy, bo nagle się panem wielkim poczułeś i wstyd też poczułeś nie wiadomo z jakiego powodu - otóż i cała charakterystyka
wieśniaku, który na siłę nim nie chcesz być, a i tak pozostaniesz
Inteligentnym wieśniakiem. Sam wyjechałem na WIES z miasta z 650 letnią tradycja bo wole
mieszkać w swoim domu niż w obesr...jj klatce schodowej jakiegoś
bloku ,nie nazywam kogoś kogo nie znam WIEŚNIAKIEM

~Idą wiatry

Będzie wiało bo Lucek znowu zdjął flagę na dużym rondziesmiech2smiech2smiech2

~Mojżesz

Czy płezydęt ze swoim łysiejącym koleszką machają od rana łopatami? Trzeba nasypy poszerzyć bo inaczej z odbioru drogi mogą być cienkie nici smiech2

Bardziej adekwatnych do tego zadania robotników nie widzę . To jak symboliczny Flip i Flap, ikony swoich czasów i branż w jakich działają. Tu na tej pseudo obwodnicy każdy centymetr piachu jest aż wilgotny od lansu jaki tam został dokonany smiech2

~taka prawda

Do kapuchy, w du..pie byłeś i czarne gów...no widziałeś bo nigdy takich wypocin byś nie wypocił. Pieniądze z programów partii PIS są we wszystkich krajach unijnych jako coś normalnego. Gdyby w NIEMCZECH Markela nie dawała na dzieci co miesiąc tysiąc złotych na każde dziecko to już dawno by się z korytem pożegnała. Tylko ty jesteś za głupi aby to zrozumieć , ja się dziwię , że dopiero po 10 latach po wejściu POLSKI do unii wprowadziliśmy te sprawiedliwe programy. Popatrz co ten e2rds ''użyteczny idiota'' wypocił dostaje co roku trzynastki od najlepszego rządu PIS w dziejach POLSKI a ten oszołom sra na głowę sympatykom partii PIS.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, jeśli ktoś opozycję nazywa kundelkami, to niech się liczy z tym, że dostanie w dwójnasób co najmniej i nie nazywam tak gamoniu Polaków, tylko takich głąbów tu piszących i tylko takich, a to wielka różnica. Jak ty nazywasz innych "użytecznymi idiotami "to jest OK, jak ktoś takich głąbów jak ty nazywa inaczej to jest źle, a znasz przypowieść o belce i źdźble, jak tak to nie bądź jak cymbał brzmiący. A może to ciebie dotyczyło pod innym nowym nickiem i tak cię to ruszyło, jak tak, to tak winno być.
Pozdrawiam naczelnego hejtera wazeliniarz i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura, piszącego w godzinach urzędowania na państwowej posadzie za pieniądze podatnika i mimo tylokrotnego zwracania mu uwagi nadal to robiącego.

~takaprawda

Do emeryta e2rds, to największa hańba te twoje wypociny . Nazywasz wszystkich POLAKÓW ''odchodami'' a to ty jesteś gówn...o jadem. Czy ty oszołomie ie wiesz , że ci z opozycji siedzieli przy korycie i nic nie robili. Kiedy gamoniu zrozumiesz , że obecnie mamy najlepszy rząd w dziejach POLSKI.

~...

obwodnica.....?!? z 1ym pasem dla kierunku....hmmm.

e2rds

~Raa, nie rób z siebie tak zwanego "użytecznego idioty", wykonywanie inwestycji to do rządzących należy, a nie do opozycji i widzisz, lepiej być kundelkiem opozycji niż produktem przemiany materii tego kundelka tylko smrodzącym na forum. Tak to trudno zrozumieć, nim napiszesz coś następny raz to może ten wpis da ci coś do myślenia.

~Raa

Kundelki opozycji już się wyszczekały?
Może pokażecie jakieś wasze ostatnie osiągnięcia, inwestycje jakieś?

~@M.szczerba

Takie bezmózgowce zrobią wszystko by się kaczce przypodobaćsmiech2

rodzynek

Kononowicz , lub podobny w Stalowej potrzeny. Jak nie bedzie niczego - zapanuje spokój . Ot co !

~M. szczerba

Dziś dzień hańby dla prezydentów Stalowej Woli i Chełma. PiSowskich prezydentów miast, którzy przekazali bezprawnie Poczcie chronione dane mieszkanek i mieszkańców z rejestru wyborców, łamiąc przepisy RODO i obowiązuje prawo. Powinni otrzymać zarzuty karne. I odejść z polityki. Podobno szykują się pozwy sądowe dla lizydupców!!!

~Kapusta

cały naród pilnie potrzebuje darmochy więc władza tą darmochę daje .... Kiełbasa kto pierwszy ten lepszy a komuna kwitnie na całego. Tylko pis uary mogły wymyśleć coś takiego ....Ale co tam sięgać gdzieś głęboko. Gówniana władza daje .... swołocz socjalno-komunistyczna biero .... I nie ma już nic..... !!!! ch.j d..a i kamieni k..a ........w dalszym ciągu aktualne......... teoretyczne państwo stworzone przez słomę z butów co to się porównywało do rotmistrza Pileckiego ....i ciągle do Żołnierzy Wyklętych poruwnuje się ..... a tak na prawdę to słoma z butów wystaje chorągiewka jak wiatr zawieje te dajo kase 500 pińcet na bachora to jo jest ZA ,.......ale jak nie budjet pińcet to jo jest przeciw..... !!! komuna i socjalizm w najczystszej postaci........ Walcie się komuchy i debile które to popierają .... wasz czas niedługo minie i wtedy będziecie piszczeć ....!!!!! za to barbarzyństwo którego się dopuszczacie obecnie i chwilkę wcześniej..... Te policyjne pały które interweniowały bo ktoś nie miał maski ..................Was k..Wy ....już nie ma !!!!!

~Zeus

Edek, było jeszcze wspomnieć o ośmiorniczkach i zegarku Nowaka smiech2 smiech2 smiech2

~swiatowiec

Ja zrezygnuje z darmowej kiełbaski ,wole żeby pieniążki z samorządowej kasy popłyneły do np. pani Wel, mann z TV,Nu ,tak jak to się dzieje w innym mieście gdzie ta moja ulubiona celebrytka dostaje 11tys. pln od każdego seniora który weźmie udział w jej wykładzie o zaletach smarphonów.Na pewno wtedy o mieszkańcach naszego miasta napisała by jakieś miłe słówko na swoim insta bądź tweeterze.Poczułbym się wtedy taki światowy,echhhh .Albo wykupić jakąś reklame w Wy bo, rczej ,bo podobno krucho tam z kasą,a tak co ten Prezydent wyprawia darmowe kiełbaski? dla mieszkańców? ależ to paseee

wyborca

Z tym otwarciem przeszli samych siebie. Już nie wystarczy przecięcie wstęgi. Niedługo będzie jak w Korei Północnej.

Program imprezy - żenada - jak na osiedlowej potańcówce albo pikniku wyborczym pana Grzegorza B.

~antystal

Ja tam oczywiście się wybieram i bardzo popieram takie imprezy bo jest darmocha a to my jako naród gdzie zastaw się a postaw się uwielbiamy ...Bardzo lubimy też wyłudzić cokolwiek i najlepiej odepchnąć od siebie wszelkie ważne sprawy a zająć się zdecydowanie nie robieniem niczego. Dlatego zachęcam wszystkich do przyjścia na imprezę otwarci drogi do Niska. Ja bedem i zechlam kiełbasę na pewno nie jedną tylko kilka tak na zapas żeby mi nikt nie zechlał. Niech żyje PiS i Nadbiereźny nasz prezydent kochany no u niech żyje ten ...no ten...??? No ten co jak był mały to z bratem księżyca ukradli. No to do soboty. Nara.!

~Tryger

Ponoć Grodzki na otwarcie ma przyjechać,specjalnie zrobił przedłużony weekend w Senacie i już od dzisiaj ma wolne.Wzorem Trzaskowskiego chce sobie zdjęcie na obwdonicy zrobić ,by póżniej w zagranicznych mediach pokazać jak budował tą obwodnice.

~Rolo

Po komentarzach widać że większość chłopstwa że stalowej i okolic ,woli jeździć polną droga przy Sanie , niż asfaltową obwodnicą.

sebastal

WIZJONER... a jaka masz wizje? kto byl inwestorem? i kto teraz placi za nowy odcinek?

e2rds

~WIZJONER vel pseudointeligencie i znów błąd kolejny, gamoniu nie od Turbii, tylko od Agatówki. Turbia nie ma jeszcze obwodnicy, jakie ty zorientowanie masz, chyba takie samo jak z czteropasmówka i drogami serwisowymi, nie błaźnij się. Inspektor się znalazł co nie wie skąd droga się zaczyna.

~WIZJONER

No proszę już zaczęła się cenzura komentarzy tyko dlatego , że ja zawsze pozytywnie komentuję. Kiedy ostatnio robiłem inspekcję tego odcinka od SZOPENA do przyszłej ekspresówki S19 to stwierdziłem , że nie potrzebnie tą obwodnicę wybudowano taką szeroką. Mogła być 4 metry węższa bo teraz idioci będą tam urządzać zawody w sprincie rzęchami.