Sprzęt dla stalowowolskiego szpitala od Gminy Ulanów

Image
Nowoczesny fotel dla chirurga pojawi się na Oddziale Okulistycznym SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Fundatorem sprzętu jest Gmina i Miasto Ulanów.

Na Oddziale Okulistycznym stalowowolskiego szpitala wykonywanych jest coraz więcej zabiegów i nowych procedur. Wymaga to jednak odpowiedniego wyposażenia. W zdobyciu go pomagają samorządy, tak jak Powiat Stalowowolski, który regularnie wspiera naszą okulistykę zakupując potrzebny sprzęt, a ostatnio – w rolę fundatora wcieliła się również Gmina i Miasto Ulanów. Samorząd ten, zdecydował się zasponsorować zakup nowoczesnego fotela dla chirurga.

– Tego nam na oddziale brakowało. On znacznie ułatwi nam przeprowadzanie zabiegów, ponieważ jest: lekki, zwrotny, łatwy w manewrowaniu, co pozwoli na płynne dostosowanie do pola operacyjnego. Jest zasilany akumulatorem, więc nie ciągną się za nim żadne kable, o które łatwo się potknąć- przez co zwiększa się bezpieczeństwo pracy. Jestem niezmiernie wdzięczna za ten piękny gest władzom Gminy i Miasta Ulanów, zwłaszcza Panu Burmistrzowi Stanisławowi Garbaczowi oraz Panu Skarbnikowi Tomaszowi Siorkowi. Dziękuję również wszystkim radnym, którzy – jak dowiedzieliśmy się poza protokołem - poparli ten projekt jednogłośnie – mówi Anna Schossler, p.o. lekarza kierującego Oddziałem Okulistycznym w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.

Fotel dla chirurga na okulistykę kosztował 15 tys. zł. Sprzęt już został zamówiony i jeszcze w maju zostanie dostarczony na oddział, gdzie będzie służył lekarzom.

– Nasz szpital służy nie tylko mieszkańcom Powiatu Stalowowolskiego, ale leczą się tu również pacjenci z powiatów ościennych, jak choćby niżańskiego. Zwłaszcza, jeśli chodzi o takie oddziały, których nie posiada szpital w Nisku, jak właśnie okulistyka. Dlatego bardzo dziękuję władzom samorządowym Gminy i Miasta Ulanów za zrozumienie oraz wsparcie. Jestem przekonany, że ich mieszkańcy też na tym zyskają – mówi Grzegorz Czajka, Dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~SENIOR

Miejmy nadzieję że ten sprzęt nie wyjedzie do Mielca jak te karetki.