Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

Image
Ponad stu zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Polski Pumptrack, które odbyły się nad zalewem w Nisku-Podwolinie. Sportowcy walczyli również o PUCHAR POLSKI w olimpijskiej konkurencji BMX.

Organizatorami imprezy byli Gmina Nisko oraz Klub Sportowy AQUILA z Wadowic, który działa pod skrzydłami Polskiego Związku Kolarskiego. Zawody przeprowadzono na nowym, nowoczesnym torze do jazdy po muldach, a ich celem było krzewienie popularności uprawiania rowerowych dyscyplin sportu.

– Bardzo się cieszę, że dotarło do nas tak wielu zawodników z całej Polski, tu na nasz rowerowy tor, którego wybudowanie doskonale urozmaiciło teren wokół zbiornika. Dzięki organizacji mistrzostw na Podwolinie mamy doskonałą promocję tego obiektu. Witam wszystkich bardzo serdecznie i dziękuję, że do nas przyjechaliście – mówił podczas otwarcia zawodów Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

W piątkowych zawodach wystartowało aż 107 zawodników z całego kraju. W sumie organizatorzy przewidzieli 12 różnych kategorii wiekowych, jak również z podziałem na płeć. Sędzią głównym zawodów był Dawid Sobura. Razem z nim nad zawodami czuwali komisarze Władysław Bednarz oraz Marian Wójcik. Chociaż pogoda podczas mistrzostw była kapryśna to jednak nie przeszkodziła zawodnikom w szybkim pokonywaniu toru. Zdrowa rywalizacja między sportowcami i zasady fair play towarzyszyły wszystkim od startu aż do mety. Najlepsi pokonywali tor w czasie poniżej 26 sekund.

– Niżański tor jest bardzo dobry, z niezłą nawierzchnią. Ma 190 metrów długości, czyli połowę olimpijskiego. W przyszłości można tutaj utworzyć centrum szkolenia PZKol. Dziś w ramach pucharu Polski odbyła się jazda indywidualna na czas oraz kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – informował Andrzej Kramarczyk, opiekun polskiej kadry olimpijskiej w wyścigach BMX.

W poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca zajęli: Jacek Gardoń, Dawid Warwas, Daniel Gorlicki, Paulina Tuz, Bartosz Giemza, Wojciech Niemirski, Inga Ostafin, Hanna Szczebońska, Maja Bednarz, Natalia Niedźwiedź i Marika Kudra. Najlepszym klubem w klasyfikacji końcowej został Lubelski Klub Kolarstwa Górskiego.

Niżański tor składa się z sekcji pumptrack, dirt, oraz mini bmx racing. Tor pokryty jest asfaltem i ma kształt zamkniętej pętli z nierównościami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. Na co dzień na torze mogą jeździć zarówno dorośli jak i dzieci. Podczas zabawy na niżańskim pumptracku obowiązują ochraniacze oraz kask.

Fot.: M. Majcher

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Sąsiad

Dlaczego nikt nie pisze o wypdkach gdzie trzy razy pomocy udzielzla karetka a jednego z zawodnikow po upadku odwieziono do szpitala w Rzeszowie jak stracil przytomność. W sieci jest z tego film i nikt z organizatorow o tym nie mowi. Plac gdzie idbywaly sie zawody jest w trakcie budowy i nie wiem jak mozna bylo tam zorganizowac zawody,gdzie byl Burmistrz i kto mu dal zgodę na ta impreze.Brak dojazdu dla służb i dojcia dla kibicow ale o tym nie pisza.Policja interweniowała i tez nikt o tym nie pisze.
Poprostu państwo PIS.

~Zygmuś

Nie dziwi że Nisko jest polską stolicą pump tracku jak oni od dawna mają Sandomierską smiech2

~jasio

ponoc w szpitalu od paru dni brakuje gipsu nici i pinedzy

~jasio

wolo9locy tyle dziurawych druk a łoni asfaltujom jakies doly

~jasio

a po co na scenie stiji tyle toreb z weglem dzrzewnym

~galazka

i taki wielki portal stmiasto i nawet nie ma nagrania kilku minut jak jeździli na tych BMX. A aorty to tylko mistrzostwa Polski

~Traser Marmol

A gdzie jest chłystek. Kto widział chłystka.

~jasio

a chodnika dla mieszkancow jak nie bylo nima i dalej nie bedzie

~jasio

oooooo