Spada liczba chętnych na szczepienia. Rząd zatrudni blogerów i youtuberów?

Image

Fot.: Print screen z konferencji prasowej KPRM

W poniedziałek Szef KPRM Michał Dworczyk przedstawił nowe założenia Narodowego Programu Szczepień. Najważniejsze zmiany dotyczą skrócenia terminu oczekiwania na drugą dawkę szczepionki. Ozdrowieńcy będą mogli szybciej się zaszczepić.

- Dzisiaj przekraczamy 14 mln szczepień. To jest dobra informacja, bo ponad 10 mln osób przyjęło I dawkę. Mamy na maj i czerwiec ponad 4,5 mln wolnych terminów. W zeszłym tygodniu po raz kolejny przyspieszyliśmy tempo szczepień- poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.- W zeszłym tygodniu wykonano 1,8 mln szczepień. To kolejny tydzień, w którym widać wyraźny wzrost tempa Narodowego Programu Szczepień. W tym tygodniu dostarczymy do punktów ok. 2 mln dawek. Każdego tygodnia zwiększamy wykonywanie szczepień o ok. 200 tys..

Dobrą wiadomością jest to, że wszyscy pełnoletni Polacy mają już wystawione e-skierowania na szczepienia. Dworczyk przyznał, że w kolejnych tygodniach największym wyzwaniem będzie przekonanie jak największej liczby Polaków do tego, żeby się zaszczepić. By zachęcić ludzi młodych do szczepienia, w drugiej połowie maja zostanie uruchomiona kampania profrekwencyjna, w której wezmą udział znani sportowcy, blogerzy, youtuberzy. Szef KRMP zapowiedział, że wkrótce zapadnie decyzja w sprawie szczepienia 16 i 17-latków.

- W tym tygodniu przedstawiona zostanie decyzja w sprawie szczepienia osób powyżej 16 roku życia, wpływ na to mają przesłanki medyczne i organizacyjne. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości- mówi Michał Dworczyk.

A już 17 maja ruszą pilotażowe szczepienia w zakładach pracy. Na razie nie wiadomo kiedy zostaną uruchomione szczepienia w aptekach. Kolejną zmianą, która wejdzie w życie również 17 maja, są szczepienia ozdrowieńców. Do tej pory by się zaszczepić takie osoby musiały czekać około 90 dni. Ozdrowieńcy będą mogli zapisywać się na termin po 30 dniach od daty otrzymania dodatniego testu na SARS-CoV-2.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przekazał informację na temat skrócenia okresu między dawkami szczepień. Mają one wejść w życie od 24 maja. Dotychczas by zaszczepić się drugą dawką preparatami firm: Pfizer i Moderna trzeba było czekać 42 dni, ten czas zostanie skrócony do 35 dni. W przypadku szczepionki AstaZeneca czas oczekiwania na drugą dawkę skróci się z 84 dni do również 35 dni.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~KJolanta

Cóż za strata

~MDM

Zmieniam zdanie. PiS da na wkład własny (a przy obecnych cenach to będzie minimum 2x więcej niż za czasów MDM), to dam się zaszczepić nawet astrą.

~DD Reporter

Każdy jest kowalem własnego losu. Antyszczepionkowcem nie jestem, ale w tej kulawej "pandemii" nic się logicznie nie klei i bez okularów widać że tu majstry mają inne cele niż bezpieczeństwo populacji i " przerwanie łańcucha zakażeń". Nie wierzę jednak żeby im się udało kogokolwiek przymusić . Zaszczepią przestraszonych a reszty będzie za dużo żeby ich zagonić. Żaba gotowana zbyt szybko wyskoczy.

~Baltazar

Ja się doszczepiam co 5 dni dawką przypominająca 250mg cypionatu.Czuję się bosko.

~cst

Podobno jest już wpisane w kodeks prawo, że można przetrzymywać kogoś wbrew jego woli do 4h. Ustanowiono to prawo rok lub 2 lata temu. Takich praw się nie ustanawia, żeby potem z nich nie korzystać. Narzędzia terroru są przygotow(yw)ane - wszystko zależy od reakcji populacji na wdrażanie szczepień. Cele moim zdaniem są 2: wyszczepienie większości, żeby wszcząć walkę klasową, żeby komuniści mogli przejąć władzę, oraz kontrola liczebności populacji poprzez wprowadzenie jakiejś "n-tej" fali, która tym razem uderzy w osoby zaszczepione (np jakimś sztucznym wirusem reagującym z wszczepionym mRNA, które przecież zostaje w organizmie). Czy tak będzie, zobaczymy, ale wiele ku temu wskazuje.

~Gzymsy

To jest mokry sen lewusów cst. Na szczęście połowa to za dużo żeby urządzać polowania. Niechby tylko spróbowali umiech

~cst

Poczekajmy, aż wyszczepione będzie ok. 60% populacji. Zaczną się polowania na czarownice. Janusze nie przepuszczą okazji, że będą legalnie mogli leczyć kompleksy kosztem drugiej grupy społecznej. I wróci walka klasowa, jak za pierwszej komuny. Zresztą młode pokolenie też domaga się, żeby im dawano, a innym odbierano. Partia Lewo i Niesprawiedliwość (chociaż nie tylko oni) otwarcie przywróciła w Polsce mentalność komunistyczną. Tylko czekać, aż ci, co się nie zaszczepią będą mieć status "liszeńców" i powrócą obozy koncentracyjne, zwane dla niepoznaki reedukacyjnymi. Oby tak nie było, ale są słuszne obawy obserwując w jakim to kierunku zmierza.

~mieszkaniec

tak to jest w Polsce. W szpitalach ludzie umieraja nie na cowid ale na brak opieki. Nie ma kto chorym wody podac. Nie ma lekarzy na oddzialach Nie odbieraja telefonow. Amantadyna zakazana co pomagala a beda szczepic gow nem ktore daje 70% efektow a nawet nie. Trzeba nosic maski ktore nie pomagaja a wrecz szkodza. Gdzie tu logika. Gdzie jest Szumowski ten szczur? klamcai i obludnik? Ile osob wymordowal swoimi decyzjami.

~MDM

Ja się nie zaszczepię celowo na złość rządowi. Oby tak postąpił każdy kto ma jakieś pretensje do władzy.

Kto ulegnie, bo go skuszą wakacje na plaży, to jest słaby. Musimy wspólnie postawić opór takiej władzy.

~Cuda

Będzie 3 potem 4 i 10 dawka pfizera .Już w USA planują szczepić 2 latków,od przyszłego roku noworodkòw.

~wszystko fuj

zmieniamy zasady podczas gry bez żadnego pojęcia
szczepionki bada się dziesięć lat, a w przypadku mrna to powinno być 2-3 pokolenia
okresy między dawkami skracają aby napędzać szczepienia
ciekawe, czy mają pomysł na to co z punktami i td zrobić jak już wszyscy weezmą trzecią dawkę fizera, która miała się kończyć po drugiej - szczepić co miesiąc do śmierci?
kto za to wszystko zapłaci

~Valas

A coś w temacie merytorycznie krysz? Czy tylko przyszedłeś tu pierdy puszczać?

~wow

Ja się szczepię Jackiem Danielsem w każdą sobotę.Fajek nie palę i nie choruję

~Toratoratora

Ja się nie zaszczepie celowo na złość rządowi. Oby tak postąpił każdy kto ma jakieś pretensje do władzy.

krysz

Valas, ty to na pewno jesteś myślący aż ci włosy wypadają od nadmiaru wiedzy

~emerytka

Ilość chętnych maleje a w Stalowej przesuwają termin szczepienia o 2 tygodnie później. Dlaczego

~Janusze

Zatrudnijcie Palikotów i Korwinistow.

~Valas

Myślących jest niewiele. Gawiedź to się nawet będzie cieszyła jak innym zaczną zabierać. Oni sami się pchają do klatki byle to państwo im miskę dało i zdecydowało co dalej z ich życiem.

~cst

Valas. Może kogoś to zmusi do myślenia? Może jeszcze duch w narodzie nie zginął.

~Valas

Wszystko to prawda czy, ale komu ty to tłumaczysz? Tipsiarom z nadwagą i podwieszonymi bombelkami? Niedomytym miłośnikom tanich browarów? Czy może zdziwcinniałym staruszkom po praniu mózgu w kurwizji?

~cst

żydowski pan płaci, niemiecki pan rozdaje, a polskojęzyczny (bo NIE polski) sługa posłusznie wykonuje, bo liczy na ciepłe posady w aparacie państwowym w nowym ładzie. I zaprzęga do tego coraz większą rzeszę użytecznych opłacanych idiotów, liczących na resztki z pańskiego stołu. I niech nikt nie sądzi, że tu tylko o partię rządzącą chodzi. Banda czworga to 4 modyfikacje tego samego socjalizmu. Różnica jest tylko powierzchowna, żeby lud myślał, że to wszystko coś innego, a jak przychodzi o odbierania suwerenności Polsce (jak ostatnio z nastręczeniem podatków unijnych), to zawsze jest porozumienie ponad podziałami. Niech się nikt nie daje nabierać na socjal i inne datki. Pieniądze nie rosną na drzewach, ktoś to później będzie musiał spłacić i ponieść dodatkowe koszty. Kto? My wszyscy, nasze dzieci i wnuki - bo przecież nie państwo, bo ono nie ma własnych pieniędzy. Oni będą siedzieć u żydowskiego pana na misce.

~Aga

Rząd zatrudni oszołomów by zachęcali baranow do strzyżenia

~Donald

Żeby akcja była piekielnie skuteczna to nie youtuberów a stalufkowych kipiców zatrudnić. Oni potrafią nawet pomóc wygrać wybory na płezydęta. Jak napaciają na prześcieradle wszyscy na mecz to na ha16 tyle ludzi się zbiera że zaczynają się tratować smiech2 smiech2 smiech2

~Allo

Hehe jak to mam skierowanie jak nigdzie się nie zglaszalem

~do Karol

~karol - Ciebie i Tobie podobnych już nie da się uratować

~Mazy

Do Indii nie trzeba jechać karol. Wystarczy że jesteś ziomkiem z pisu i cię dreamleanerem przywiozą smiech2

~Mik

Brawo Kajetan!Takich ludzi nam trzeba a nie stada baranów

~********

Wyszczepić tych, co zlikwidowali MDM, koniecznie Astrą!

Bez MDM, gnijąc wciąż w głębokim PRL-u z osobami mającymi za nic powagę sytuacji, nie jestem w stanie się odizolować, tak więc nawet po szczepionce będę zarażać!

~karol

"kajetan"nie powołuj się na WHO .Blagam. Żyj i podpieraj się tym co jest tu i teraz i nie domniemywaj .Najlepiej jak byś odstawił internet na jakis czas i udał się na dedykowany oddział i pomógł ratowac ludzi .Nie musisz jechac do indii

~rstsr

szczepta sie glupich nie potrzebujemy