Przez rok na Podkarpaciu wzrosła liczba zgonów o 20,6%!

Image

Jak podaje Urząd Statystyczny w Rzeszowie w 2020 roku o 20,6% zmalała liczba mieszkańców Podkarpacia w porównaniu z 2019 rokiem. Martwi fakt, że przyrost naturalny na 1 tys. mieszkańców był mocno ujemny.

Jest nas coraz mniej

Na koniec grudnia 2020 roku na Podkarpaciu mieszkało 2 mln 121 tys. osób. Liczba ludności na terenie województwa w ciągu roku zmniejszyła się o 5,9 tys. w porównaniu z rokiem 2019. Nastąpił znaczący wzrost liczby zgonów. W 2020 roku było ich o 4,1 tys. więcej niż w 2019 roku. Liczba urodzeń spadła o tysiąc.

Stalowa Wola zakończyła 2020 rok z 56 843 mieszkańcami zameldowanymi na pobyt stały i 1040 zameldowanymi czasowo. Według danych z 30 kwietnia br. na stałe w Stalowej Woli zameldowanych było 56 417 osób, a więc o 426 mniej niż w 4 miesiące wcześniej. Od początku roku do końca kwietnia w Stalowej Woli odnotowano aż 374 zgony.

COVID-19 zbiera żniwo

Rzeszowski Urząd Statystyczny podaje, że w wielu przypadkach przyczyną wzrostu liczby zgonów było zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 i śmierć z powodu COVID-19.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
mad_dog

bo na NFZ cięzko sie jest dostać do lekarza, ale prywatnie to już inna sprawa...

~????

@takaprawda, jakim trzeba być tłumokiem, aby nie nauczyć się poprawnej pisowni nazwisk, ba i jeszcze się tym publicznie chwalić? W ilości zgonów w Europie zajmujemy niestety wysoką i niezagrożoną pozycje. A dzięki komu? Może tym co wydali 200 milionów na respiratory, których nie było albo były tylko uszkodzone? A może dzięki tym co otwierali i zamykali lasy, gospodarkę i wysłali dzieciaki do szkoły na kilka tygodni, po czym następowały kolejne fale zachorowań? A może dzięki tym, którzy zamiast na zdrowie przeznaczają dwa miliardy na propagandę partyjną i disco polo w tv? A może tym co wydali miliard trzysta milionów na betonowe słupy w Ostrołęce? Czy w końcu tym co wg NIK bezprawnie przeznaczyli 70 milionów na koperty lub inne wałki i przewałki i całej tej hordzie rodzin i znajomych królika dojących bez opamiętania spółki państwowe, kolejne fundacje narodowe i nienarodowe, urzędy i biznesy toruńskie? Warto pytać i trzeba pytać! Ogarniasz czy za dużo faktów na jeden wpis? I jak już się dowiesz, co masz myśleć na powyższe to i tak nie odpisuj, autokompromitacji już wystarczy! Bez odbioru!

~Ryk 12

Ojej babki stare mysla ze 200 lat beda zyc i brac emerytury

~cst

To nie covid zbiera żniwo, tylko brak dostępu do podstawowej opieki medycznej i podpinanie coraz większej ilości chorób pod covid, bo to pozwala otrzymać dofinansowanie od socjalistów. A portal chyba dostaje jakieś pieniądze za codzienne publikowanie tych wszystkich raportów i prowokacyjne tytuły/artykuły. Rozumiem, że każdy chce zarabiać, ale to chyba poddaje poddaje w wątpliwość rzekomą niezależność portalu.

~zmijka49

a czemu to ludzie umierają? Wczoraj z silnym bolem prosilam o pomoc lekarza ..jego reakcja byla wiecej niz obojetna ( jestem pacjentką onkologiczną) zaaplikowal antybiotyk - zastanawiam sie na co...po opisie bolu stwierdzil ze to pewnie nerki ( teleporada) a na prosbe o skirowanie na badania stwierdzil...cyt .mam dzis tylu pacjentow ze badania zlecimy innym razem ...Pytam sie k..a kiedy? jak juz umre?

~Honet

Wiecej teleporad, będziemy zdrowsi i nie będziemy umierać!!!

~SABA

WIECEJ SZCZEPIONEK PAKOJCIE W LUDZI

~Set

Ludzie umierają bo lekarze leczą na telefon. Nie dajcie się ogłupiać tej propagandzie. Oczywiście choroba jest ale nie taką straszna jak malują.

~Do ggg

To ile tych osób zmarło z powodu zamkniętych szpitali jak masz takie dane to pokaż chętnie się z nimi zapoznam

~takaprawda

Gdyby zrobić nowe wybory prezydenckie w dużych miastach to wszędzie byśmy mieli prezydentów z PIS. Tak mieszkańcom wielkich miast odechciało się prezydentów z PO, PSL, czy SLD. A teraz wiadomo , że te nowe środki z unii trafią am gdzie PIS ma największe poparcie.

~takaprawda

Akurat na PODKARPACIU najmniej mieszkańców zmarło na covid. A wiadomo , że najwięcej na MAZOWSZU ale o tym ten co wypocił ten artykuł już nie napisał. A wiadomo kto w WARSZAWIE siedzi przy korycie i nic nie robi. Ale przepraszam robi bo jeździ po całej POLSCE wciskając swoją idiotyczną propagandę [mowa o Czaskoskim]. Zamiast wziąć się za uczciwą robotę bo słoiki w WARSZAWIE mają już go dość. Bo robi mieszkańcom WARSZAWY bez przerwy, co miesiąc nowe podwyżki. Jescze rok a wszyscy mieszkańcy tego miasta będą uciekać z WARSZAWY gdzie pieprz rośnie.

~silence

gggg oczywiście przyznaję Ci rację.Zaraz jakiś debil nazwie Ciebie foliarzem i płaskoziemcem

~gggg

Jesteście zwykłymi miernotami, nie zasługujecie na życie na tej planecie, na szczęście system sam was poniszczy wykorzystując waszą głupotę.
Pisząc, że kowid zbiera żniwo podajecie nieprawidłowe informacje, niestety nikt nie weryfikuje głupot, które piszecie i nic wam nie można zrobić. Na jakiej podstawie np stwierdzacie, że osoba z chorobami współistniejącym umarła akurat na tą waszą durną chorobę? Czy macie jakiekolwiek dane? Czy da się to określić? A macie dane ile osób zmarło z powodu zamkniętych szpitali? Jedyne co macie to brak świadomości obejmujący każdy aspekt waszego życia.