Nowy plac zabaw, siłownia i boisko

Image

W tym roku miasto zrealizuje kilka zadań związanych z infrastrukturą sportową i rekreacyjną. Jedna z takich inwestycji będzie mieć miejsce na osiedlu Charzewice.

Teren, który przejdzie modernizację przylega bezpośrednio do gminnych dróg publicznych- ul. Jaśminowej i Topolowej. Obecnie biegnie tam chodnik prowadzący od tej ostatniej, przez plac zabaw aż do boiska o nawierzchni bitumicznej. Zagospodarowanie tego miejsca całkowicie się zmieni. Dotychczasowe boisko, plac zabaw i ciąg pieszy zostaną rozebrane. W tym miejscu powstanie nowe boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej wraz z urządzeniami sportowymi, ogrodzeniem i oświetleniem. Płyta boiska ma mieć wymiary 19 x 32. Będzie na niej można prowadzić rozgrywki w piłkę koszykową, siatkową i nożną.

Wykonawca tego zadania zajmie się także budową placu zabaw o nawierzchni poliuretanowej. Znajdą się na nim huśtawki (podwójna- familijna, bocianie gniazdo, huśtawka wagowo- obrotowa), piaskownica, zjeżdżalnia w formie domku. Stanie tam także niewielka siłownia terenowa, której nawierzchnia będzie żwirowa. Na koniec powstaną ciągi piesze. Pojawią się również elementy małej architektury takie jak: ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe.

To jakie będą koszty tej inwestycji okaże się w czerwcu. Wszystkie prace mają potrwać 105 dni od momentu podpisania umowy. Miasto na poczet tego zadania pozyskało dofinansowanie z zewnątrz.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Lol

Drzewa wytną zrobisz sobie gałęzie na opał do centralnego na zimę

maszynista

Oby nie,bo drzewa wycinaja i nic z tego nie ma.

~Kokos

Wkoncu brawo

~jasio

mnie najbardzij krencom ciągle piesze