Wykonają modernizację prawie 1,8 km dróg

Image
Fot. Archiwum

Gmina Pysznica składała dwa wnioski w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na jedno z zadań zostało przyznane dofinansowanie.

- Na liście podstawowej został umieszczony wniosek dotyczący drogi gminnej oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Jastkowice- mówi wójt gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz. - Są to ulice Chopina oraz Sosnowa. Łączna długość tych 2 odcinków to prawie 1,8 km. Będzie to przebudowa drogi, wymiana nawierzchni, budowa chodnika. Na ulicy Sosnowej będzie dodatkowo zrobione oświetlenie.

Według kosztorysu inwestorskiego zadanie miało kosztować 1 876 527,52 zł. Gmina Pysznica uzyskała dofinansowanie w wysokości 50% wartości tej inwestycji. Przetarg na to zadanie został ogłoszony jeszcze przed rozstrzygnięciem rządowego programu. Wybrano wykonawcę ze Staszowa, który wycenił swoją pracę na 1 493 727,38 zł.

- Jeśli chodzi o drugą inwestycję, jest ona również w sołectwie Jastkowice, dotyczy remontu drogi gminnej na odcinku: Ludian, Lipowiec, Kochany, Dębowiec. Jest to długi odcinek, ponad 10 km. W związku z istniejącym tam rezerwatem nie jest możliwe uzyskanie zgody na budowę drogi asfaltowej, dlatego będzie tam droga kamienna. Wartość kosztorysowa zadania to 3 804 449,77 zł. Jesteśmy z tym wnioskiem na 8 miejscu listy rezerwowej- wyjaśnia Łukasz Bajgierowicz.

Wójt gminy Pysznica ma nadzieję, że większość samorządów będzie miała duże oszczędności na swoich zadaniach, a w ten sposób zostanie zasilona pula na zadania z listy rezerwowej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Woker

JAK S-ka przetnie gminę Pysznica na pół to będzie po temacie. Rozjeżdżą nas, ale Minist. i lokalna Władza nie pozwolą na taką grandę. Bądźmy dobrej myśli. HEHEHEHE.

~Roku

Obiektywnie patrząc to dobra zmiana daje radę.

~Gogo

A dlaczego przy drodze powiatowej pysznica-jastkowice nie sa porobione asfaltowe zjazdy do posesji czy drog bocznych?? Po stronie drogi rowerowej porobione a druga strona zostawiona samopas. Chyba zjazdy leza w pasie drogowym i niekompetentny powiat powinien to wykonac skoro przy innych drogach w innych gminach w pustych polach zjazdy sa wyasfaltowane??? Teraz my mamy na wlasny koszt robic podjazdy za powiat?? To chore jak caly ich zarzad

~Jastkowiak

Na kampanie dał, to i drogę chce.

~jasio

prawie to wiencyj czy mnij nisz nic

~Elon

Coz za sukces, drogi kamienne niczym do Rzymu w czasach starożytnych.

~Julian

3,8 miliona na drogę do jednego gościa. Czym on tak was przekonuje?

~llaaak

No to Zibi nie będzie zadowolony ?

~jasio

łobwodnica jusz gotowa a łotfarcie czekajom nachyba 22 lipca lup pszyjazd jakiegos kacyka