Stalówka zgarnęła puchar

W środowe popołudnie Stal Stalowa Wola rozgrywała spotkanie w finale Okręgowego Pucharu Polski. Na obiektach PCPN zielono- czarni podejmowali po raz kolejny Siarkę Tarnobrzeg. Zespół gości po sobotniej porażce 0:4 miał wyjątkowo silną motywację do rewanżu.

Pierwsze 45 minut środowego spotkania do złudzenia przypominało pierwszą połowę sobotniego pojedynku. Stal całkowicie zdominowała przeciwnika, nie wypuszczając go z własnej połowy. Co chwilę zagrażali bramce Siarki, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza gości. Co prawda w pierwszych minutach finałowego pojedynku piłkę do bramki wpakował Aleksander Drobot, jednak arbiter tego spotkania dopatrzył się spalonego naszego zawodnika. Siarka starała się od czasu do czasu przeprowadzić kontratak, ale w pierwszych 45 minutach całkowicie im to nie wychodziło.

Po zmianie stron kibicie Stalówki liczyli na powtórkę z soboty, choć to, co zaprezentowali zawodnicy ze Stalowej Woli, nie było już tak ani efektowne, ani efektywne. Spotkanie w drugiej połowie było zdecydowanie bardziej wyrównane i gra przeniosła się do środkowej części boiska. Obie drużyny groźnie atakowały, ale wraz z upływem czasu to goście przejęli inicjatywę, dzięki czemu zwycięstwo było w ich zasięgu, tym bardziej, że w 62 minucie Siarka dostała rzut karny. Do piłki podszedł Bartosz Sulkowski i uderzył ją w lewy dolny róg bramki. Ten strzał jednak świetnie wyczuł Tomasz Wietecha i nie dał się pokonać w tej sytuacji. Wynik na tablicy wyników wciąż 0:0.

Końcowe minuty spotkania uprzykrzał zawodnikom mocno padający deszcz. Wynik do ostatnich minut nie uległ zmianie. Zwycięzcę finału Okręgowego Pucharu Polski miały więc wyłonić rzuty karne. W tym momencie przewaga psychologiczna była zdecydowanie po stronie gospodarzy, po obronionej wcześniej jedenastce przez Tomasza Wietechę. Przewagę tę w pełni wykorzystali zielono-czarni, pokonując rywali w serii rzutów karnych 6:5 i zdobywając tym samym puchar. Warto dodać, że bramkarzem oraz piłkarzem meczu został wybrany Tomasz ,,Balon’’ Wietecha. To niesamowite, że nasz golkiper w wieku 43 lat jest po raz kolejny najlepszym zawodnikiem w naszym zespole.

Stalowa Wola 05.05.2021 godz. 16:00

Stal Stalowa Wola 0:0 (6:5k) Siarka Tarnobrzeg

Stal: Wietecha ż - Waszkiewicz ż, Khorolskyi ż, Zięba, Sobotka, Drobot (86 Wojtak), Mistrzyk, Wiktoruk ż, Jopek, Mroziński, Płonka (57 El Bouh). Trener Damian Skakuj.

Siarka: Pietryga - Kowalik (89 Bury), Bierzalo, Józefiak, Duda, Sulkowski - Tabor, Rogala, Szołtys (46 Skrzypek), Janeczko (46 Bałdyga) - Gajewski. Trener Sławomir Majak.

Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów).