Piękny jubileusz 101 urodzin pani Gizeli Krajewskiej

Image
101 lat to niezwykły wiek. Niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny Jubileusz.

Dzisiaj 101 lat kończy Pani Gizela Krajewska, społeczna animatorka i niestrudzona organizatorka Zapustów w Radomyślu nad Sanem. To przede wszystkim dzięki Jej wytrwałości i zapałowi tradycja ta przetrwała do dnia dzisiejszego. Jaka sama kiedyś mówiła - Zapusty to Jej dzieci, które dostarczają Jej radości i stanowią sens Jej życia.

Pani Gizela ciszy się dużą sympatią społeczną, mieszkańcy szanują Ją za kultywowanie tradycji i przekazywanie ich z pokolenia na pokolenie, tłumacząc jednocześnie ich wartość potomnym. Tym samym Pani Gizela pozostawia po sobie ślad głęboko tkwiący w świadomości lokalnej społeczności. Przemarsz zapustników Pani Gizela Krajewska organizowała od początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, a osobiście uczestniczyła w nim jeszcze w latach trzydziestych.

Za swoją nieocenioną dla radomyskiej kultury pracę w 2003 roku została wpisana do „Księgi Zasłużonych” dla gminy Radomyśl nad Sanem, a w 2005 roku otrzymała nagrodę starostwa powiatowego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Ze względu na stan zdrowia pani Gizela nie uczestniczy już w Zapustach. Obecnie nie mieszka już w Radomyślu lecz u rodziny w Legnicy.

O tak niezwykłym Jubileuszu pamiętały władze samorządowe. Szanownej Jubilatce przesłały prezenty oraz gratulacje i serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności, samych szczęśliwych chwil oraz nieustającej pogody ducha.

Składamy Pani Gizeli serdeczne życzenia wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, radości każdego dnia oraz wszelkiej pomyślności. Niech jesień Pani życia upływa w gronie najbliższych, życzliwych Pani osób.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Acha

Wszystkiego najlepszego 200 lat niech żyje nam

~abc

wszystkiego najlepszego,zdrowia i pogody ducha .Piękny wiek. umiech