Rozpoczynają się matury

Image

Rok temu myśleliśmy, że matura 2021 będzie znów taka jak w latach ubiegłych, ale prędko nam przyszło zmierzyć się z rzeczywistością. W tym roku młodzież znów przyszła do swoich szkół w maseczkach na twarzach i przed wejściem musiała dezynfekować dłonie.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni, a stalowowolscy maturzyści do egzaminu dojrzałości podeszli ze zrozumieniem i pokorą. We wtorek, tuż po majowym weekendzie przyszli by otworzyć sobie furtkę na studia, by sprawdzić się i rozpocząć dorosłe życie. Teoretycznie jest łatwiej, bo w tym roku nie będzie egzaminów ustnych, a z tych pisemnych usunięto niektóre treści. Ci, którzy wolą mówić niż pisać, tym razem nie będą mieć pola do popisu.

Pierwszy egzamin rozpoczął się o godzinie 09:00. W całej Polsce zasiadło do niego ponad 270 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Dziś obowiązkowy pisemny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Na napisanie sprawdzianu było 170 minut.

A już w środę o 09:00 maturzyści przystąpią do matury pisemnej z matematyki na poziomie podstawowym, a 6 maja zaplanowany został egzamin z języka angielskiego, również na poziomie podstawowym.

Na Podkarpaciu do egzaminu dojrzałości przystąpiło 21,7 tys. osób, z czego tegorocznych absolwentów jest niespełna 17 tys. Oznacza to, że maturę poprawia 5 tys. byłych uczniów szkół średnich. W tym roku w województwie podkarpackim aż 10 tys. piszących będzie zdawać język angielski na poziomie rozszerzonym. Matematykę rozszerzoną chce zdać 5,5 tys. osób, a rozszerzoną geografię- 3,8 tys., 3,6 tys. biologię, a 3,5 tys. język polski.

Ile osób przystąpiło do matury w Stalowej Woli?

Do egzaminu dojrzałości przystąpiło 653 maturzystów, w tym: 219 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, 103 z Zespołu Szkół nr 1, 137 z Zespołu Szkół nr 2, 82 z Zespołu Szkół nr 3, 96 z Centrum Edukacji Zawodowej oraz 16 z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Powodzenia! Trzymamy kciuki.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jola

W wynikach matur bezkonkurencyjne jak co roku pewnie będzie liceum pod basenem. hihi

~statystyk

info dla autorki artykułu 653 maturzystów w szkołach pod starostwem
w Stalowej Woli jest jeszcze parę szkół gdzie odbywają się matury
min. przedstawiona na zdjęciach SLO gdzie pisze 221 absolwentów
z tego co widzę to najwięcej

~......

a ile w sierpniu ? 100 %

~:):)

Wszyscy myślą, że SLO jest wzorem i nie łamie przepisów. Patrząc na zdjęcia można się przyczepić do wielu błędów w organizacji matur. Dlatego jak się wpuszcza media to wszystko musi być na ,,tip top".

~Totoo

Na każdej stronie informacyjne sa zdjęcia i nagrania z tegorocznych matur, także jak widać to co przekląłeś nikogo nie obchodzi.

~do Lolek

Czytaj ze zrozumieniem wytyczne. Widocznie masz z tym problem. Trzeba być na bieżąco z nowymi procedurami zwłaszcza dzisiaj. Arkusze nic nie mają do obecności mediów i innych osób na terenie szkoły.

~Lolek

troskliwy, uzywaj glowy rodzice, nauczyciele pod szkołą moga byc, a co do mediow czy ty widzisz na zdjeciach arkusze??? Sa zdjecia przed

~troskliwy

Zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczącymi organizowania i przeprowadzania w 2021 r. egzaminu maturalnego - Sekcja 1.pkt. 1.5 ,, Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wymienionych ( zdający, nauczyciele, pracownicy szkoły, obserwatorzy.....) oraz przedstawicieli mediów.

zlopec

powodzenia maturzyści. pokażcie ze nauka zdalna tez cos daje !!!!