Dzień Flagi. Czy ubraliście w barwy narodowe swoje okna?

Image

2 maja przypada dzień, w którym powinno się przypominać o swoich barwach narodowych, wyrażać swój patriotyzm i przywiązanie do Ojczyzny.

Znów to święto przyszło nam obchodzić w obostrzeniach sanitarnych. Po raz kolejny nie ma imprez, uroczystości, koncertów i zabaw. Za to czas spędzamy wspólnie, rodzinnie, z bliskimi. Wiele osób, które do niedawna musiały pracować podczas majówki, teraz ma czas dla tych, którzy są najważniejsi. Patriotyzm to miłość, także dla najbliższych. Jak wielu mieszkańców wywiesiło dziś flagi? Te biało- czerwone barwy uświadamiają nam, że przynależymy do jednej, wielkiej rodziny, przypominają, że żyjemy w Polsce bez wojen.

Kiedyś flagi wieszano na 1 maja i zaraz po święcie, po pochodach, zdejmowano je gorliwie, by czasem nie zostały aż do 3 maja. Teraz, gdy nasz kraj jest wolny, czy potrafimy docenić to, że swój patriotyzm wolno nam wyrażać?

Dziś spacerując po mieście można podziwiać flagi zawieszone nie tylko na budynkach użyteczności publicznej. Są w oknach, na balkonach, powiewają też zatknięte przy lusterkach samochodów. A Wy, powiesiliście dziś swoje flagi?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

hwwd, peło nigdy nie było moim pupilem, ja pupila straciłem w obecnym głosowaniu i muszę znaleźć nowego, a tak poza tym, to mnie g... obchodzi co będzie dalej, ty będziesz się o to martwił i płacił.

~hwwd

erdeesie twoje pupile z peło sie popisały w sejmie.......za kim oni w koncu są ???? no tak , Makrela im tak kazała....i rudy tfusek....:;))))

~Grill

A tęczakipisiaki powywieszaly czy sfocusowane były na promocjach puszkowego w Lidlu i Biedronce?

e2rds

~Qba, a możesz tak powiedzieć temu co krzyczał z trybuny sejmowej z ironicznym uśmiechem "precz z komuną", byłemu prokuratorowi w stanie wojennym, a obecnemu sędzi Trybunału. Jak historia lubi być przewrotna, a może być jeszcze bardziej. Prostego człowieka bardzo łatwo zmanipulować populizmem i kupić drobnymi, inteligentnego już nie, a na razie tylko krzyczeć może, ale przyjdzie taki czas, że to się odwróci.

~Yhyyy

Wychodzi na to że teraz inteligentny człowiek potrafi powiedzieć tylko ***** PiS.

~klaMCA

***** pis

~Dotrze?

Niby jakieś „doktory prawa” usiłują nami rządzić a potrzeba znów elektryka po zawodówce by sprowadził nas do normalności. Dość kaczych nielotów którym udaje się przekupić idiotów za ich własne groszesmiech2

~Qba

Prawda jest taka że dopiero za PiSu. o wielu datach i miejscach zaczęło się mówić. Lewactwo, czerwone skur...y pzprowcy, sprzedajne świnie niszczyły naszą historię. Zaczęli wyprzedawać Polskę w obce ręce byle mieć korzyści dla siebie..

~@Przemo

Każdy ma prawo być kretynem ale po co się z tym obnosisz?smiech2smiech2smiech2

~Przemo

Mieliśmy ciemniaka Prezydenta RP L. Wałęsę pseudonim BOLEK i na to wygląda że takich BOLKÓW mamy więcej dużo więcej niż się spodziewałem ...... nawet Ci co dodają swój pusty idiotyczny komentarz .....

~Ludmila K.

PiS zohydził mi flagę.

e2rds

~no comment, już ci pisałem, że idiota, to idiota, i nic więcej nie można się spodziewać po takim idiocie jak "~no comment". Idiota nie potrafi zrozumieć co to święto, to nie powinien się wypowiadać i powinien z tego swojego nicka skorzystać "~no comment". Ale mimo wszystko pozdrawiam.

~dohihi

z czego rżysz,,, módl się za siebie

~hihi

***** Wypad-a

~hihi

Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 76. urodziny
Módlmy się
Niedługo aborygen będzie obchodził urodziny.
Cza mu kupić grabki,łopatkę i wiadereczko

~Wypad

bbc one.Sam fakt,że posiadasz parę mieszkań nie zmieni tego,że jesteś zwykłym prostakiem i tępym polaczkiem,który zobaczył trochę zachodniego świata i mu się we łbie powywracało.Tacy jak ty są gotowi zeszmacić się i pluć na Ojczyznę za parę funciaków.Brzydzę sie takimi kanaliami.

~no comment

daj spokój erdees zciągnij te czerwoną szmate i lenina portret....to nie to świeto i nie u nas w POLSCE.

~emerytka

"Choć ciągle wirus skupia uwagę, Ty nie zapomnij i wywieś flagę.
Choć polityczne nie milkną spory, Ty narodowe wywieś kolory.
Za czyjeś życie, krew oraz blizny zawsze szacunek miej dla Ojczyzny.
I jakimkolwiek podążysz szlakiem zawsze bądź dumny z bycia Polakiem".
Ja wywiesiłam choć daleko mi do rządzących.

~jan

.... @~Yhyyy .... aż dziw że za pisowskiej komuny ten dzień jest świętowany, w komuniźmie tak jest że szczęście i raj zaczyna się w dniu przejęcia władzy, dla komunistów z PZPR początkiem państwa Polskiego był 22lipca 1944r., a dla komunistów z PiS początkiem Rzeczpospolitej jest 25 październik 2015 r., wcześnie nie było nic, czarna dziura, RUINA ..... JA FLAGĘ WYWIESZAŁEM ZAWSZE, i będę to robił nadal bez względu na to czy krajem rządzą ludzie mądrzy czy idioci ....

e2rds

~Yhyyy, gamoń, to gamoń, cyt: "Za Tuska już by dawano te święta poszły w zapomnienie. Jeszcze Polskanie zginęła puki my żyjemy !", Nawet jak głupoty piszesz, to pisz poprawnie.

~terminator

@Weronika d Wiocha to byla wtedy jak przychodzilas na swiat.

~Yhyyy

Cieszmy się że możemy wywiesić naszą narodową biało czerwoną flagę. Za Tuska już by dawano te święta poszły w zapomnienie. Jeszcze Polskanie zginęła puki my żyjemy !

~Ci PO

Fikołek? Jacuś - tylko Doopa.

~Ci PO

Fikołek? Jacuś - tylko Doopa.

~Przemo

Ref.:Ojczyznę kochać trzeba i szanować Nie deptać flagi i nie pluć na godło Należy też w coś wierzyć i ufać Ref.:Ojczyznę kochać trzeba i szanować Nie deptać flagi i nie pluć na godło Należy też w coś wierzyć i ufać

~OKO

Ty Weronika to totalna wiocha chyba nie byłaś w innych krajach jak tam się szanuje Symbole Narodowe np. Flagę

~Małgorzata

trudno tak razem być nam ze sobą bez siebie nie jest lżej lecz trzeba nam trzeba dbać o tę miłość nie wolno stracić jej nam nie wolno stracić jej

~Weronika D.

Wieszanie flag, jaka to wiocha.

~Beata

Jestem Europejką, wszystkie kraje mi się podobają tak samo.

~Jacuś

Tylko Fijołek! Warchoł na burmistrza swojego rodzinnego Niska!