Podczas długiego weekendu można się zaszczepić w Rzeszowie

Image
W trakcie długiego weekendu, w 16 miastach Polski, pojawiły się mobilne punkty szczepień. Każdy, kto ma już wcześniej wystawione e-skierowanie, może do nich przyjść i przyjąć jednodawkowy preparat Johnson & Johnson bez wcześniejszego umawiania się.

– Od 1 do 3 maja przy ulicy Grunwaldzkiej 15 w Rzeszowie będzie funkcjonował tymczasowy punkt szczepień. W gotowości będzie 14 stanowisk szczepiących. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z akcji wszystkie osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i mają już e-skierowanie. Kadra szczepiąca będzie czekać w godzinach od 8.00-18.00. Pamiętajmy, że szczepienia przeciw COVID-19 to nasza ogromna szansa na powrót do normalności – podkreśliła wicewojewoda Jolanta Sawicka.

1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze, natomiast 3 maja osoby w wieku 34 lat i starsze. W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie. Należy mieć przy sobie dowód osobisty!

Jak poinformowała zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Jolanta Tomczyk-Fila, oprócz specjalnego kontenera przeznaczonego na mobilny punkt szczepień, dostępne będą stanowiska szczepiące w obiekcie Urzędu.

– Przygotowaliśmy z podmiotem leczniczym 14 zespołów szczepiących, 7 stanowisk rejestracji. Jesteśmy w stanie wszczepić dziennie około 800 osób. Dołożymy wszelkich starań, aby akcja przebiegła w sposób sprawny i bezpieczny. W realizacji będą pomagać nam żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – powiedziała Jolanta Tomczyk-Fila.

O realizacji Narodowego Programu Szczepień w naszym województwie mówiła Iwona Karasowska-Stepaniak – zastępca dyrektora do spraw medycznych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

– W tej chwili mamy na Podkarpaciu mamy 453 populacyjnych punktów szczepień oraz 29 punktów powszechnych . Dziennie szczepimy prawie 15 tys. osób – zaznaczyła.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Klero

Patrzę na to bez emocji, każdy jest kowalem własnego losu. Dopóki nic się konkretnego nie dzieje w kwestii przymusu, to mam poniżej i w tył od jajec.
Zdrowia wszystkim, a wyborcom pisu jeszcze rozumu umiech

~Mik

Budka śmierci a barany idą jak na rzeź

~Adam

Beeee, meeeee, meeeeeee....

~Borowski

Proszę państwa do gazu!

~Monika

I super, tak powinno być

~Monika

I super,

sebaaaxy

szczepcie się gównem nie testowanym, to dla wszego dobra new word order dzieje sie na naszych oczach

e2rds

panpikuss, nie przejmuj się, czy się zaszczepisz, czy nie i tak umrzesz.

~panpikuss

Mike Yeadon były dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Pfizer stwierdził że już jest za póżno aby uratować osobę której wstrzyknięto szczepionkę na COVID-19 i wzywa tych którym jeszcze nie wstrzyknięto tego śmiercionośnego związku do walki o przetrwanie ludzi i ich dzieci.-Osoby które przeżyły 1 dawkę stwierdza znany na całym świecie immunolog mają średnio 2 lata życia która jednak się zmniejsza po każdym doładowaniu lub wstrzyknięciu następnych dawek!!!!!!

~jasio

Ja szczypiem wszystkie od 18 w szwysz

~Adam

To taka nowa moda. Zamiast na grilla albo z rodziną gdzieś rowerkami pojechać to ludzie od 3ciej w nocy, w ścisku, stoją w kolejce jak za PRLu za pralką nie wiedząc czym się kłują bo to modne.