Otwierają najdłużej budowany plac zabaw w mieście

Image

Będzie blichtr, pewnie i cięcie wstęgi, będzie dużo pochwalnych słów… i nieco mniej atrakcji niż się spodziewano. Zabraknie obiecanego boiska do kosza, nie będzie też zbyt wielu huśtawek czy karuzel jak na tak wielu użytkowników. No, ale jest, no ale powstało, no ale się przecież doczekaliśmy, bo przecież było tyle przeszkód, a jednak się udało…

Od 1 maja będzie można korzystać z rekreacyjnego podwórka, jakie powstało na osiedlu Pławo. Dzieci z bloków zlokalizowanych po sąsiedzku od dawna czekają na ten dzień. Zdarzało się, że niecierpliwi przeskakiwali przez siatki odgradzające teren i korzystali z urządzeń zabawowych.

Na nowe podwórko na osiedlu Pławo mieszkańcy musieli czekać wiele długich miesięcy. Pierwotnie zadanie miało składać się z 3 części, w skład których wchodzić miały: plac zabaw, siłownia oraz boisko do koszykówki. Gdy w listopadzie 2018 r. w ramach tego zadania nastąpiło otwarcie ofert okazało się, że zaproponowane ceny oscylują między 3,5 a 4,6 mln zł. Tymczasem planowano na ten cel wydać 1,5 mln zł. W rezultacie projekt został ograniczony. Wykonawca tego zadania został wybrany w listopadzie 2019 roku. Pierwotnie zakładano, że prace związane z budową placu zabaw potrwają do końca listopada 2020 roku. Później na wniosek wykonawcy termin ten został przesunięty do grudnia, ale i wtedy nie udało się wszystkiego wykonać.

Nowe podwórko przykuwa uwagę swoimi kolorami. To na pewno. Zwłaszcza dobrze to widać z okien pobliskich bloków. W części, której nawierzchnia ma kolor pomarańczowy powstał plac zabaw z fontanną podłogową. Z drugiej strony, gdzie nawierzchnia jest niebieska pojawiło się kilka urządzeń do ćwiczenia pod chmurką. Uwagę przykuwają siedziska otaczające drzewa. Rosnące tam tulipany cieszą oko spacerujących. Aby uchronić ten teren przed dewastacją został zainstalowany monitoring. Oprócz ławek pojawiły się tam także kosze na śmieci, pakiety na psie odchody, stojaki na rowery. Nie zabrakło także nowych ciągów pieszych oraz nowego oświetlenia. Jak mówią mieszkańcy, póki co zaglądający przez ogrodzenie, za mało jest huśtawek i elementów dla dzieci.

Koszty związane z tą inwestycją to około 2,07 mln zł. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości około 453 tys. zł.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak pierwotnie miała wyglądać rewitalizacja podwórka dla osiedla Pławo.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, jaki ty jesteś jeszcze niedoinformowany, tak oględnie się wyrażając. Zobaczymy najbliższe sondaże co pokażą, a dzik to nie jest na działce, tylko w urzędzie. Hahahahaha.

~lelodupulos

byłem tu dzisiaj. szczerze to powiem że nie widać tu 2 milionów złotych...

~taka prawda

Do e2rds, emerycie czy ty oszalałeś do reszty SLD to przejmuje cały elektorat pełowczyków . Bo to głosowanie to był gwóźdź do trumny peło. Co do tych dzików to pochwal się gdzie tego dzika chowasz , czyżby na działce HUTNIK 1? Ale to był żart, piszę o tym bo ty się na żadnych żartach nie znasz. Dlatego mam taki wielki ubaw z ciebie dziadku.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, cyt:"daj se siana wstydu oszczędź ", co prawda Kmicic nie chciał siana, a wstydu to od dawna ci oszczędzam i leje to tym głupim łbie, też co prawda nie szabelką ale słownie i nadal ten łeb nic nie pojmuje. Ja żadnych łomotów od takich głąbów nie biję się, takich to ja śmiechem zabijam, albo szczuję dziką świnią. Tak że wazeliniarzu, jeszcze drzeć kotów z ciebie nie skończyłem, będzie dopiero wesoło po oddaniu "czteropasmówki pseudointeligenta", masz to jak w banku, a SLD podpisała na siebie wyrok.

~taka prawda

Do emeryta e2rds. daj se siana wstydu oszczędź nie masz nic mądrego do powiedzenia to siedź bardzo cichutko bo znudziło się forumowiczom czytanie twoich wypocin np. o SZNURZE . Bo ty dostaniesz ten SZNUR ale jak się zmieni władza w POLSCE. A wtedy przez ciebie wszyscy POLACY będą mówić miałeś chamie czapkę z piór, miałeś chamie złoty róg a pozostał ci jeno sznur. Widzisz nawet SLD popiera PIS bo wiedzą , że to jedyna mądra partia w POLSCE. Jak będziesz produkował takie prowokacje to w końcu dostaniesz taki łomot , że odechce ci się produkowania wypocin

e2rds

OBSERWATOR vel pseudointeligent, cyt: "Byłem tam na otwarciu i powiem tak jest to najpiękniejszy plac zabaw w naszym mieście. Tylko obawiam się , że teraz wszyscy rodzice małych dzieci będa przychodzić do PANA PREZYDENTA L.NADBEREŻNEGO , "- to ja pseudointeligent wazeliniarz wam to mówi.

znawca vel pseudointeligent, cyt: "Wszyscy mieszkańcy Rzeszowa zazdroszczą mieszkańcom STALOWEJ WOLI bo oni o takim placu zabaw mogą sobie tylko pomarzyć. Do jolka , obecnie mamy najlepsze zarobki w dziejach POLSKI a ty narzekasz. Kiedy POLACY wracający z zagranicy przyjeżdżają do POLSKI to zazdroszczą POLAKOM, że taką taniochę mają. To ja pseudointeligent wazeliniarz wam to mówi.
Wypowiedzi "turysty" wazeliniarza nie wspomnę.

manukun

Edziu, place zabaw jak w Szwecji powstały w parku miejskim jeszcze za Szlęzaka. To ten, który według ciebie niczego w mieście nie robił przez 12 lat.

Zaraz pewnie znowu napiszesz, że plac zbudował, ale drogo i stek innych bzdur, dlaczego Nadbereżny jest lepszy pomimo gorszych wyników zarządzania...

~Edek

Łoj ceny mieszkań w tych 2 blokach obok na pewno bardzo spadły,zwłaszcza na niskich piętrach.

~Mama

Po co tam leci woda z fontann? Zimno dzieci nie ma a woda sie leje....to kosztuje chyba?

~kibic

Do czy to ważne, hejterze tam plac zabaw był zawsze i nigdy nikt na policję nie dzwonił. To dlaczego niby teraz ma dzwonić? Do godziny 22 wszyscy mogą się tam bawić a po tej godzinie obowiązuje cisza nocna. Jeśli wtedy ktoś się wyglupi przyjedzie policja.

~Czy to wazne

W STS można obstawiać po jakim czasie ludzie zaczną dzwonić na milicję bo im hałas będzie bawiących się dzieci przeszkadzał... A swoja droga durni wyborcy lucka jaracie się tym placem bo dostaliście coś co się należy za płacone przez nas wszystkich podatki, bo z ochłapów pieniędzy, które ten gnom roztrwonił na własny lans wybudował plac zabaw. Kurski miał racje że ciemny lud to kupuje.

~turysta

To chyba pierwszy w POLSCE SUPER plac zabaw takie place widziałem tylko w SZWECJI jak tam bylem ostatnio.

~znawca

Wszyscy mieszkańcy Rzeszowa zazdroszczą mieszkańcom STALOWEJ WOLI bo oni o takim placu zabaw mogą sobie tylko pomarzyć. Do jolka , obecnie mamy najlepsze zarobki w dziejach POLSKI a ty narzekasz. Weź się za uczciwą robotę , możesz nawet 2 roboty robić bo pracy nie brakuje. Pamiętaj jak POLACY będą lepiej zarabiać to będzie w POLSCE wielka bieda. Bo im więcej będą zarabiać tym dużo więcej będą za wszystko płacić. Zawsze na całym świecie ludzie żyli jak mało zarabiali bo wszystko było tanio.Tak , że módl się o niskie zarobki bo za wszystko mało płacimy. Tu nie chodzi o to aby więcej zarabiać a o to aby więcej za nic nie płacić. Na tym polega cała filozofia życia na tym świecie. Bo tam gdzie ludzie zarabiają więcej dużo gorzej żyją bo mają dużo wyższe koszty życia. Ty tego nie rozumiesz bo w du...pie byłeś i gów...no widziałeś. Kiedy POLACY wracający z zagranicy przyjeżdżają do POLSKI to zazdroszczą POLAKOM, że taką taniochę mają.

~OBSERWATOR

Byłem tam na otwarciu i powiem tak jest to najpiękniejszy plac zabaw w naszym mieście. Tylko obawiam się , że teraz wszyscy rodzice małych dzieci będa przychodzić do PANA PREZYDENTA L.NADBEREŻNEGO , że oni chcą dla swoich dzieci taki sam. Bo naród w naszym mieście jest bardzo zazdrosny i wszyscy by chcieli mieć wszystko najlepsze. Co do huśtawek to jest tam bardzo dużo miejsca i jeszcze wiele rzeczy tam dołożymy.Bardzo dobrze , że nie zrobiono tam żadnych boisk do sportów bo podczas tych gier lecą takie przekleństwa i bluzgi , że małym dzieciom głowa by popękała od zgorszenia.

~Jacek K.

Sprzedam pilnie 60m2 parter z widokiem na plac zabaw.

~Alus

W Tarnobrzegu taki plac powstanie za 20 lat.
Najwcześniej.

~Mrco

Kolejna klapa?Jedyne co mi sie podoba z tego typu inwestycji z ostatnich lat to grzybek i park wodny+park linowy. Te siłownie pod chmurką to chyba najgłupszy pomysł ever a w dodatku pojawiają sie w mieście jak grzyby po deszczu:(

~Metal

Mało chustawek dla maluchów.Trzeba by dorobić na trawie obok jakis domek,chustawki z siedzeniami i oparciem,jakies karuzele itp.Wtedy bedzie to miało jakiś sens.Na razie moze i wizualnie atrakcyjne ale wogole niepraktyczne......

~ TO JA

lucka dzieciaki tam bawic sie nie beda, ten plac zabaw to male nic WSTYD niby prezydenciku

~Renia

Super plac, poprzedni z lat 60-tych.
Wstyd że nikt wcześniej się tym nie zajął.

~Jolka

LUDZIE Z MIASTA UCIEKAJĄ PRACY NIE MA LUDZIE ZE STRUKTURY ZARABIAJĄ NAJNIZSZA KRAJOWĄ WSZEDSIE TNIE SIE KOSZTY A DLA.ELEKTORATU ROBI SIE PLACE ZABAW BUDUJE OSIEDLA A DLA PRACUJĄCYCH PŁACĄCYCH PODATKI W MIEŚCIE NIC SIE NIE ROBI WLADZA ZARABIA DUZO PLUS OGROMNIE PREMIE TŁUMACZY ŻE NA NIC NIE MA KIEDY TO BEDZIE TAK JAK TRZRBA
WLADZA ZAPOMNIALA AK JAK SAMI ZA GROSZE CHODZIL DO PRACY

~Jolka

LUDZIE Z MIASTA UCIEKAJĄ PRACY NIE MA LUDZIE ZE STRUKTURY ZARABIAJĄ NAJNIZSZA KRAJOWĄ WSZEDSIE TNIE SIE KOSZTY A DLA.ELEKTORATU ROBI SIE PLACE ZABAW BUDUJE OSIEDLA A DLA PRACUJĄCYCH PŁACĄCYCH PODATKI W MIEŚCIE NIC SIE NIE ROBI WLADZA ZARABIA DUZO PLUS OGROMNIE PREMIE TŁUMACZY ŻE NA NIC NIE MA KIEDY TO BEDZIE TAK JAK TRZRBA
WLADZA ZAPOMNIALA AK JAK SAMI ZA GROSZE CHODZIL DO PRACY

~Jadi

Byłam z dziećmi na tym placu. jest super!

~Maniek

@hulajnoger, ty faktycznie brakuje szarej części z boiskami. Więc brakuje tu pęta ha ha ha

~Mieszkanka

Wcześniej było tam ściernisko i to latami, a obecna opozycja choć rządziła, to co w tej sprawie zrobiła?

~Iskra

Plac fajny, kolorowy lecz... za mało hustawek i nie ma żadnej, takiej zabezpieczającej dla najmłodszych! Zjeżdżalnie też dla nieco starszych. Ten plac nie jest przystosowany dla najmłodszych -a szkoda! - milusińskich lecz dla starszych przedszkolakow i młodszych uczniów.

~Yhyyy

Maszynista jak zwykle gow...o widział nic nie przeczytał, a najwięcej ma do powiedzenia umiech

maszynista

Za co te miliony?P;omalowali beton na pomaranczowo i dlatego tak drogo.

~Onan

To może teraz otworzą najdłużej budowany parking pod basenem w koncu. Termin oddania to był grudzien 2020. I nie gadajcie że pogoda zniweczyła plany bo jest już maj umiech. Swoją drogą, to jego ukłąd jest tak debilny że aż dziąsła bolą. Miejsc parkingowy zamiast przybyć to ubędzie.

~Normalny

Geno, opozycja długow nie robiła!