Ekogroszek rosyjski workowany – jakość i parametry

Image

Rosyjski ekogroszek wyróżnia się praktycznie zerową spiekalnością, niewielką obecnością siarki oraz atrakcyjną ceną. Jego spalanie jest niemal bezdymne, a emisja gazów cieplarnianych jest niższa od norm przyjętych przez Unię Europejską.

Ekogroszek to materiał opałowy wytwarzany z węgla kamiennego lub brunatnego. Ma mniejszą zawartość siarki i popiołu powstającego w wyniku spalania niż inne surowce grzewcze, dzięki czemu jest bardziej ekologiczny. Jest przeznaczony do stosowania w kotłach retortowych z podajnikiem mechanicznym, ale można go używać także w piecach zasypowych rusztowych i kaflowych.[/b][/p]

Ekogroszek to mieszania frakcji wysokokalorycznego węgla o wartości opałowej roboczej ≥ 24 MJ/kg, małej zawartości siarki (poniżej 1%), niskiej zawartości substancji niepalnych i wody (poniżej 10%), małej spiekalności (RI poniżej 20) i niskiej ilości popiołu (do 8%).

Parametry rosyjskiego ekogroszku wysokiej jakości

Do najważniejszych parametrów rosyjskiego ekogroszku zalicza się: kaloryczność, wartość opałową, granulację, zdolność spiekania, zawartość popiołu, zawartość siarki i wilgotność.

Ekogroszek dobrej jakości, w tym ekogroszek rosyjski workowany powinien spełniać następujące normy:

- wartość opałowa (kaloryczność) powyżej 24 000 kJ/kg

- granulacja 5-25 mm

- zdolność spiekania – im niższa, tym lepiej

- zawartość popiołu mniejsza niż 10%

- zawartość siarki mniejsza niż 1%

- wilgotność mniejsza niż 10%.

Najważniejsza jest kaloryczność, czyli wartość opałowa, a więc ilość ciepła wydzielana podczas spalania jednostki paliwa. Im kaloryczność wyższa, tym lepiej, bo opał oddaje więcej energii i zużywa się mniej paliwa do ogrzewania. Wartość ta jest wyrażana w MJ/kg. Kaloryczność powinna wynosić od 21 do 24 MJ/kg (jesienią i wiosną) oraz 26-29 MJ/kg (zimą). Niezmiernie ważna jest także zawartość siarki – czym niższa, tym mniej szkodliwa dla środowiska. Niska wilgotność ekogroszku wpływa na nierdzewienie podajnika pieca i bardziej efektywne spalanie. Ekogroszek rosyjski workowany zabezpiecza zawartość przed opadami i wilgocią.

Szeroki wybór ekogroszku workowanego rosyjskiego można znaleźć w sklepie: https://najlepszyekogroszek.pl/.

Ekogroszek rosyjski

Rosyjski ekogroszek zachęca do kupna atrakcyjną ceną. Jest tańszy dzięki temu, że kopalnie odkrywkowe na Syberii są dość powszechne i tańsze w obsłudze niż rodzime. Surowiec do produkcji ekogroszku, czyli węgiel jest tańszy. Ponadto rosyjskie górnictwo jest dofinansowywane przez rząd. Poza niższą ceną ekogroszek rosyjski workowany charakteryzuje się niskim ryzykiem spiekalności, dzięki czemu powstawanie spieków jest ograniczone. Inne zalety to: niska zawartość siarki, bezdymne spalanie, niska emisja gazów cieplarnianych – spełnianie norm UE (a nawet kilkukrotnie niższe wskaźniki niż te przyjęte w UE).

O pochodzeniu rosyjskiego ekogroszku można przeczytać na stronie:

https://najlepszyekogroszek.pl/poradnik/ekogroszek-polski-rosyjski-syberyjski-o-pochodzeniu-opalu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
jusek

Rosyjski,ale pochodzi z...Donbasu.