Dzięki środkom norweskim wnętrze MDK przejdzie metamorfozę

Image

Wnętrze Miejskiego Domu Kultury przejdzie modernizację, a będzie to możliwe dzięki wsparciu finansowym z funduszy norweskich. O założeniach nowego projektu mówiono podczas wideokonferencji, w której wzięli udział Norwegowie.

Projekt pozwoli na stworzenie nowej przestrzeni do prowadzenia działalności kulturalnej w Miejskim Domu Kultury, co zwiększy też jakość i dostępność usług kulturalno- edukacyjnych proponowanych w murach obiektu dla różnych grup wiekowych oraz osób z niepełnosprawnościami.

- Najważniejszą częścią tego zadania jest remont sali widowiskowej, zarówno pod względem nadania nowych funkcji, tych związanych z multimedialną, automatyczną sceną, z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych, a więc przede wszystkim wymianą wszystkich foteli. Znajdzie się tam 725 nowoczesnych, wygodnych foteli. Planowana jest również zmiana geometrii sali, poszerzenie jej, tak aby osoby na wózkach inwalidzkich mogły bez problemu poruszać się po sali widowiskowej- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Ponadto w sali widowiskowej planowana jest m.in. wymiana podłogi na widowni, renowacja zabytkowych płaskorzeźb, zdobień ścian i sufitów, wymiana oświetlenia, montaż elektrycznych wyciągów scenicznych, inteligentnych urządzeń oświetleniowych. W rezultacie ma powstać nowoczesna, multimedialna scena z zapadnią. Prace remontowe mają być wykonywane z dbałością o detale historyczne.

Kolejne działania mają polegać na dostosowaniu małej salki kinowej do wymogów sali muzyczno- teatralnej wraz z adaptacją dodatkowego pomieszczenia na zaplecze sceniczne i garderobę. Ważną częścią projektu jest jeszcze lepsze dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace remontowe w budynku MDK mają trwać 30 miesięcy. Szacunkowa wartość tego projektu to około 16,6 mln zł, w tym ponad 9,5 mln zł mają stanowić środki norweskie. Faktyczne koszty będą znane po rozstrzygnięciu przetargu, do którego przystąpiły 4 firmy. Ich oferty oscylują pomiędzy 14,44 a 16,47 mln zł.

Włodarz miasta ma nadzieję, że dzięki realizacji tego projektu dziedzictwo i piękno kultury lasowiackiej dotrze do szerokiego grona odbiorców. W tym zakresie zaplanowano szereg działań, które będą odwoływały się do dziedzictwa materialnego i niematerialnego Lasowiaków. Zostanie powołany Klaster Lasowiacki, gdzie będą podejmowane działania mające na celu integrację podmiotów artystycznych, gospodarczych, kulturalnych czy administracyjnych z terenów lasowiackich oraz dokonane zostanie wsparcie inicjatyw opartych na rodzimej tradycji. Będą podejmowane także działania obejmujące przygotowanie nowych treści repertuarowych inspirowanych lokalnym dziedzictwem kulturowym dla zespołów artystycznych. Zostaną zaprojektowane i uszyte stroje dla członków ZPiT Lasowiacy oraz Mali Lasowiacy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
las

Ppp-jesteś trol i nie chciał byś aby Stalowa Wola dostała fundusze Norweskie to przenieś się do Kraśnika.

~złomiarz

To może poprosić Norwegów o nowe ławki do parku przed MDK ? Bo ta tych 16 wiecznych co są tylko menelnia siedzi. Dlaczego ? To proste, bo bez znieczulenia się alkoholem na takich koślawych kikutach nie da się usiedzieć :-/ a to jak by nie było serce miasta.

~Pracownik

Zawsze przypominam sobie rachunek za garaż ,w którym to wyszczególniona jest opłata na KULTURĘ w ramach czynszu za garaż.Szlak mnie trafia gdy w zimie rano idąc tam po samochód do pracy musze nadrabiać drogi bo po zaniedbanych schodkach zejście juź w lato wymaga zdolności alpinistycznych ,w zimie czyniąc je zupełnie niemożliwym.I zamiast wyremontować je ,dodać poręcz z czynszu za garaże tam w rubryce wymieniona jest składka na darmozjadów z tzw.KULTURY.Czasem wtedy sobie myśle czy nie odżałować jednego dnia pracy i wziąść jeden z większych kluczy francuskich przejść się pod mdk i pokazać tym jełopom , od kultury co o ich pasożytnictwie sądze.ANI GROSZA NA KULTURĘ.

~kasar

Moze w końcu tak wyprofilują spadek na balkonie ze nie trzeba będzie wstawać na balkonie aby cokolwiek na scenie zobaczyć .

~Guci

Darka i renie szl.. Trafia haha jeb.poko

~Ppp

Opozycyjne trolle sr@czki dostały z zawiści.

las

A Kraśnik nie dostał Funduszy Norweskich za tablice i uchwałę Rady Miasta .

~Gość

2,5 roku nie będzie nic kulturalnego w mieście???

~PRAWDA

HEJ KUDLATY TO ZAGRANICZNE SRODKI MOZECIE BRAC, PREZES WAM POZWOLIL!!!!
POWINNISCIE TYLKO NARODOWE FUNDUSZE BRAC, BO TO PRZECIEZ PO WASZEMU NIE PATRIOTYCZNE, ALE CHYBA JAK O KASE CHODZI TO WSZYSTKO MOZNA!!!!!
SPRZEDAWCzYKI Z WAS WIELKIE!!!!

~MottodlaElyty

Żeby się tylko Norwegowie nie dowiedzieli jakie poglądy ma Kudłaty i jego pseudointeligentni klakierzy na temat tęczowej flagi bo wtedy szlag trafi freski w gminnym domu kultury.

maszynista

Co oni wyprawiaja.Chca robic termomodernizacje ,bo mury pol metrowe zostaly ocieplone styropianem 10 centymetrowym a urzedas chce zeby bylo to 15 centymetrow.Juz nie wiedza co maja robic z tym nadmiarem gotowki.

~Marek

Środki norweskie.srodki europejskie a nasze rozkradzione czy co?

~OBŁUDNICY

Co wybitnie boli naszą psełdoopozycję.
Najpierw hejtowali że nie dostaniemy środków norweskich, teraz hejtują bo hejtują.
A oficjalnie to tacy oczytani i kulturalni.
To ładny MDK wam przeszkadza??

~jasio

na wygodnych fotelach bedzie siedziala elita moze z 1 godzinke na tydzien a w szpitalu chorzy leżą na starych łóżkach bez przerwy

~jasio

700 nowych w foteli a w szpitalu przedwojenne łóżka

~jasio

miasta

~jasio

i co ma do nij włodasz

~jasio

co to za jedna ta metamorwoza