Przed nami długi weekend. Policja wyrusza na drogi

Image

To kolejny długi majowy weekend, który będzie inny niż zwykle. Już sam fakt panującej epidemii koronawirusa i związanych z tym przepisów nakłada na nas szereg obowiązków. Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Niezmiennie jednak w tym czasie należy spodziewać się wzmożonego ruchu zarówno pojazdów samochodowych, jak i motocykli. Policjanci drogówki będą czuwali nad bezpieczeństwem, aby na drogach Podkarpacia było spokojnie.

Przed nami długi majowy weekend. Pomimo epidemii koronawirusa funkcjonariusze spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach.

W tym roku działania związane z przedłużonym weekendem rozpoczynają się w piątek 30 kwietnia, a skończą w poniedziałek 3 maja. W tym okresie nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwali policjanci ruchu drogowego, którzy zwrócą szczególną uwagę nie tylko na kierujących pojazdami, ale także na pieszych i motocyklistów.

Funkcjonariusze w trakcie kontroli drogowych będą sprawdzali wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz dzieci w fotelikach, zwrócą uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta oraz sprawdzą stan trzeźwości kierowcy. Będą także reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, a zwłaszcza przekraczanie dopuszczalnej prędkości czy nieprawidłowe wyprzedzanie.

Przypominamy także o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

• 30 kwietnia 2021 w godzinach 18:00 – 22:00

• 1 maja 2021 w godzinach 8:00 – 22:00

• 2 maja 2021 w godzinach 18:00 – 22:00

• 3 maja 2021 w godzinach 8:00 – 22:00

W związku z obecną sytuacją, mundurowi zwrócą także uwagę na przestrzeganie obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Czas wolny oraz ładna pogoda będą sprzyjały spędzaniu czasu na wolnym powietrzu. Nie zapominajmy o obostrzeniach związanych z panującą pandemią. Pamiętajmy o stałych zasadach bezpieczeństwa, takich jak:

• zachowania odpowiedniej odległości w przestrzeni publicznej od innych,

• obowiązkowego zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych,

• ścisłego przestrzeganie zasad sanitarnych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~telewidz

Dlugi wekend bez telewizji.Pytam co mogło się stać , że nie można usunąć usterki telewizji kablowej "Stella".Gdzie kierownictwo ,czy właściciel telewizji?Gdzie serwis do ktorego nie mozna się dodzwonić?

~Stalowa

Panie komendancie - warto się zainteresować sprawą.

~hehe

Jest ktoś taki jak "dzielnicowy". Oczywiście w teorii. Widział ktoś kiedyś takiego? A jak próbował zadzwonić to udało się? hehehehhehhehehh

~M.M

Myślę, że każdy kto kiedyś przyszedł na komendę jako ofiara, pokrzywdzony, poszkodowany, itp. już drugi raz nie przyjdzie. No chyba, że potrzebują kolejnych zeznań a oni przecież mają za daleko. Wprawdzie po skardze i rozmowie z komendantem (vice) nie pokrzykiwali a nawet udawali miłych, ale to przez chwilę. Bez pracy można umorzyć każdą sprawę? Nawet bardzo oczywistą? Czy zdają sobie sprawę, że kiedyś będą odpowiadać personalnie? Pewnie nie. Mylą się. Poczekamy.

~Stalowa

Za prawdziwą robotę się należy zabrać. Akt wandalizmu. Zgłasza duża firma. Co robi policja? Umarza sprawę. Większość wie kto jest sprawcą, ale nikogo nie pytano. Nawet osoby zgłaszającej. Najwygodniej umorzyć. O sprawie będzie słychać w mediach.

~abc

proszę przetrzepać tych rozmawiających przez telefon szczególnie.