Czy hala pneumatyczna na stadionie zarabia na siebie?

Image

Od kilku miesięcy na boisku pokrytym halą pneumatyczną PCPN-u dzieje się bardzo dużo. Rozgrywane są tam mecze, sparingi, a nawet turnieje. O tyle o ile w miesiącach zimowych obiekt ten był stale wykorzystywany, to zastanawiające jest czy będzie tak też latem. Ze względu na wysokie koszty rozkładania i zdejmowania balonu, już jakiś czas temu podjęto decyzję, że w tym roku balon nie będzie składany.

- Zobaczymy jak ta hala będzie zachowywać się w miesiącach letnich. Wcale nie jest powiedziane, że tam nie będzie się dało trenować. Składając i rozkładając halę ponosimy koszty 25 tys. zł. To są moim zdaniem bardzo wysokie koszty, których nie trzeba w tym roku ponosić- mówi Mateusz Nowak, dyrektor PCPN-u.

Preferencyjne ceny dla stalowowolskich klubów

Na terenie Podkarpackiego Centrum Piłki nożnej trenują: Stal Stalowa Wola, ZKS Stal Stalowa Wola, Akademia Piłkarska, Football Academy oraz inne drużyny, które zgłaszają się co jakiś czas mniej lub bardziej regularnie. Stawki za boiska dla klubów ze Stalowej Woli są ustalone w związku z dotacją otrzymaną z Gminy Stalowa Wola i są cenami preferencyjnymi. W przypadku boiska z halą pneumatyczną wynoszą 120 zł za godzinę.

Plus czy minus?

Koszty związane z funkcjonowaniem hali są bardzo zróżnicowane i uzależnione od temperatury panującej na zewnątrz.

- Jak jest temperatura na dużym minusie, to gazu idą naprawdę bardzo duże ilości, dochodziło nawet do 500 m3 na dzień. Czasami więc w domu się tyle nie zużywa przez 2 miesiące co tutaj w jeden dzień. Gdy były temperatury zbliżone do zera, to tego gazu szło w granicach 50 m3. Robiąc zestawienie kosztów poniesionych przez funkcjonowanie balona, a jego wynajmu, to tutaj wychodzi zero, a nawet delikatny plus. Przy tych cenach, przy tym obłożeniu nie zarabia się na tym, ale to się zwraca- mówi Mateusz Nowak, dyrektor PCPN.

Komercyjny wynajem hali?

Renata Butryn zauważyła, że hale pneumatyczne, które funkcjonują m.in. w Mielcu, Rzeszowie czy Krośnie nie są zarządzane przez jednostkę budżetową, lecz działają prywatnie, komercyjnie. Radna zwróciła się do dyrektora PCPN-u z pytaniem, czy rozważane jest komercyjne wykorzystanie hali tak, by można było na niej zarabiać. Jak wyjaśnił Mateusz Nowak, jeśli hala pneumatyczna byłaby przekazana w ręce komercyjne, to skończyłyby się preferencyjne ceny dla stalowowolskich klubów dziecięcych, które regularnie pod nią grają.

- Znam stawki komercyjne za balon, i za jedną godzinę trzeba zapłacić około 400 zł netto- wyjaśnia Mateusz Nowak.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Hammurabi

Ta. Byłeś w Paryżu... Google Maps się nie liczy Rzeczniku.

Załatwiłeś już tę 2 ligę w PZPN? Jak idą rozmowy? Czekam, aż załatwisz!

~takaprawda

SUPER ta piękna hala wygląda a zwłaszcza w środku. Dobrze , że nie rozebrano tego zadaszenia bo kiedy pada deszcz to STALÓWKA nie musi moknąć na deszczu podczas treningów. Byłem nie dawno w PARYŻU i tam takie hele [ tylko mniejsze] są za darmo dla mieszkańców którzy grają np. w tenisa. Oj jeszcze nam trochę brakuje do bogatszych krajów starej Unii.A ta pani niech nareszcie coś zroi dla mieszkańców bo tylko diety kasuję i robi nie potrzebne zamieszanie w mieście. Ale mieszkańcy ocenią tą kobietę za 3 lata podczas następnych wyborów. Dowiecie się wtedy wszystkiego o naszej opozycji ode mnie.

~jasio

jak to je ci co tam nigdy nie byli i nie beda ponosza koszty a pare dzieciakow sie bawi w duchocie zamiast na powietszu a klimatyzacje w szpitalu nima nie bylo i nie bedzie piniedzy

~Danny

Kto mieszka w Polsce, ten nie śmieje się w cyrku