Nowe inwestycje drogowe w powiecie stalowowolskim

Image
Wkrótce rozpoczną się prace na drodze powiatowej w miejscowości Kotowa Wola, a także na moście na rzece Sanna w Łążku Zaklikowskim. Przebudowa drogi powiatowej nr 1015R Jamnica –Zbydniów, to kolejna w ostatnich latach inwestycja powiatu dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Chodzi konkretnie o odcinek o długości 1,4 km, na terenie miejscowości Kotowa Wola (gmina Zaleszany). Zakres prac będzie polegał na wykonaniu: nowych warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego na odcinku 1400 m, ciągu pieszego o długości 1260 m, poboczy z kruszywa, odwodnienia, oznakowania poziomego i pionowego, a także kanału technologicznego na odcinku o długości 252 m. W ramach zadania, przebudowane zostaną również 3 skrzyżowania.

– Staramy się rozkładać inwestycje drogowe tak, aby obejmowały one zarówno drogi w mieście, jak i na terenie gmin wiejskich. I to jest tego najlepszy przykład – aktualnie realizujemy dwie drogi w Stalowej Woli, czyli ulice Popiełuszki oraz Dąbrowskiego, a także mamy 2 duże zadania na terenie gmin wiejskich – w gminach Zaleszany oraz Zaklików – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Wartość inwestycji zgodnie z kosztorysem to 1,92 mln zł, po przetargu 1,33 mln zł. Powiat Stalowowolski otrzymał na to zadanie dofinansowanie w wysokości 70% z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe 30% kosztów pokryją po połowie Powiat Stalowowolski oraz Gmina Zaleszany.

Inne, duże zadanie drogowe, które wkrótce będzie realizowane przez powiat, to przebudowa mostu na rzece Sanna w miejscowości Łążek Zaklikowski.

– Konsekwentnie realizujemy przebudowę drogi powiatowej nr 1004R Zaklików – Borów. Przebudowaliśmy w ostatnich latach – w dwóch etapach, w sumie 5 km tej drogi, a teraz przyszedł czas na 3. etap, polegający na przebudowie w Łążku Zaklikowskim mostu na rzece Sanna wraz z dojazdami. Dzięki tym inwestycjom, praktycznie cała ta droga w kierunku granicy z powiatem kraśnickim będzie w bardzo dobrym stanie. Wykonawca zobowiązał się zrealizować tę inwestycję w okresie 4 miesięcy – mówi starosta Janusz Zarzeczny.

W ramach inwestycji nastąpi m.in.: przebudowa nawierzchni jezdni i chodników na moście i dojazdach, remont konstrukcji przęseł mostu poprzez wymianę belek prefabrykowanych na nowe oraz odtworzenie nadbetonu, remont podpór pośrednich, płyt przejściowych, przebudowa urządzeń dylatacyjnych i urządzeń BRD, dotworzenie elementów wyposażenia, ramp zejściowych na dojazdach, umocnienie skarp, oczyszczenie i odmulenie rowów drogowych, a także remont istniejących umocnień brzegów koryt.

Jak zawsze w przypadku obiektów mostowych, nie będzie to tanie zadanie. Jego koszt, to 1,96 mln zł. Inwestycja będzie finansowana z budżetu Powiatu Stalowowolskiego, Funduszu Leśnego, budżetu państwa oraz Gminy Zaklików.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jan

No co erdeesik zatkało kakao.

~takaprawda

Do e2rds, a może coś wypocisz o nowaczku, bo u żadnego polityka z partii PIS nigdy nie znaleziono milionów w skrytkach domowych. Ale ty pewnie nigdy na tan temat nic nie słyszałeś bo oglądasz tylko ogłupiający TVN 24.

~takaprawda

Do e2rds, a może coś wypocisz o nowaczku, bo u żadnego polityka z partii PIS nigdy nie znaleziono milionów w skrytkach domowych. Ale ty pewnie nigdy na tan temat nic nie słyszałeś bo oglądasz tylko ogłupiający TVN 24.

~taka prawda

Do e2rs, napisałem komentarz do ciebie ale został ocenzurowany , masz szczęście bo wszyscy by się o tobie dowiedzieli całej prawdy. Jak ci wcześniej pisałem na twoje wypociny będę odpowiadał tylko w poniedziałki , środy i piątki w związku z nawałem obowiązków.

e2rds

Twist, aleś ty naiwny, popaprańcy ładujący kasę we własną kieszeń w porównaniu z pisiorkami, to dzieci nie mający pojęcia o zagarnianiu kasy.

~Haha

Niech zaklimowskie zrobią drogę na Maliniec bo aż wstyd. Za taki stan drogi powinien ktoś tam na zbity pysk wylecieć.

~Twist

No i bardzo dobrze inwestycje nam są potrzebne a nie n ładowanie we własną kieszeń jak to robili popaprańcy

~Sami swoi

A jakie inwestycje drogowe w gminie Bojanów.