W maju pojedziemy obwodnicą Stalowej Woli i Niska

Image

Już za kilka tygodni obwodnica Stalowej Woli i Niska będzie przejezdna dla kierowców. Trwają właśnie ostatnie prace.

W ramach tej inwestycji powstała droga jednojezdniowa dwupasowa o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren. Długość całkowita obwodnicy to 14,94 km.

- Termin zakończenia inwestycji to 22 maja 2021 r., jeśli jednak wykonawca wcześniej uzyska pozwolenie na użytkowanie, niezwłocznie udostępnimy obwodnicę kierowcom. Będziemy o tym na bieżąco informować- mówi Bartosz Wysocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W jednym czasie ma zostać udostępniona zarówno trasa główna obwodnicy, jak i drogi poprzeczne i serwisowe.

- Aktualnie trwają prace wykończeniowe, czyli m.in. humusowanie i obsiewanie, nasadzenia, profilowanie rowów, prace porządkowe i przy elementach odwodnienia, oznakowanie poziome. Zakończone są już obiekty inżynierskie, warstwa ścieralna, oznakowanie pionowe i ekrany akustyczne- mówi Bartosz Wysocki.

Wartość całego projektu opiewa na kwotę 297 229 777,01 zł. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych w wysokości 194 135 035,58 zł.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Hmm

A jest czerwona farba?

~BUHAHAHA

Na otwarciu będzie Zandberg z Kaczyńskim? smiech2

e2rds

WIZJONER vel pseudointeligencie, tak analizuje te twoje wypociny wazeliniarskie i mam pytanie. A jak to pchnął do dobrobytu Stalową Wolę twój pryncypał, zadłużył do 200 mln, wybudował prę placów zabaw i parków rozrywki i to już jest wyższy szczebel rozwoju i to ma być ta likwidacje zapóźnień, no nie ośmieszaj się. Rozwój to są zakłady i miejsca pracy, budownictwo, rozwój szkolnictwa, kultury, ogólnego dobrobytu, a nie rozdawnictwo, rozrywka i kupowanie wyborców kosztem pracy innych.
Takie będzie przyszłe pokolenie jakie je wychowamy, a na pewno nie będzie to dobre jak się obecnie wychowuje na rozdawnictwie, bo to się musi kiedyś skończyć.
Stare porzekadło mówi, że trzeba dać ludziom wędkę i nauczyć łowić niech sami potrafią się wyżywić, a nie dawać ryby, wtedy następuje rozwój i nauka myślenia.

e2rds

WIZJONER vel pseudointeligencie, powiaty to winny dostać tyle ile straciły, a nie według klucza partyjnego. Zawłaszczyliście Polskę i tak jak to wasz jeden powiedział, pieniądze są dla was, czyli dla tych co z ramienia Palca i Sznura rządzą, a to jest podłość, już teraz tak robicie, a jak będzie większa kasa to i przekręty będą większe, SLD wyszło tak samo jak i z Ogórek, popełniają błąd za błędem.
Ale mam pytanie, czy połapałeś się jakiego pożytecznego idiotę z siebie zrobiłeś, albo głąba z tymi 20 mld.
A u nas to były, są i będą zapóźnienia, bo tu mentalność ludzi jest inna, to naród rozmodlony, ale i jednocześnie otumaniony jak nigdzie w Polsce, łasy na obietnice i łatwy do kupienia za marne grosze, może młodzi zmądrzeją i zaczną myśleć i oby tak się stało.

~WIZJONER

Do e2rds, emerycie opanuj się bo to nie jest już śmieszne co ty wypociłeś. Kiedy ci pełowczyki siedzieli przy korycie to dla ściany wschodniej grosze kapały z unii europejskiej . Dlatego nikt ze wschodu POLSKI na pełowczyków nie głosuje tylko idioci. Czy ty naprawdę uważasz , że wszystkie powiaty w POLSCE powinny po równo dostać z tych nowych covidowych pieniędzy.? Jeżeli tak to jesteś gorszy idiota niż ja o tobie myślałem. Najważniejsza sprawa w unii jak dają pieniądze to kasa najwięcej ma iść tam gdzie są największe zapóźnienia. A dlaczego u nas są zapóźnienia to pomyśl jeśli potrafisz myśleć? Bo ja wiem ale na pewno ty nie wiesz. Więc ci pomogę bo się nigdy nie domyślisz bo w POLSCE 8 lat siedziała przy korycie PO [PARTIA OSZUSTÓW] która zacofała POLSKĘ B o przynajmniej 30 lat.

e2rds

taka prawda vel WIZJONER vel pseudointeligent, poczytałeś te moje wyliczenia i jeśli odrobinę myślisz, to widzisz jakiego "pożytecznego idiotę" albo głąba z siebie robisz tymi wpisami i ty mi piszesz "wstydu oszczędź". Ty głąbie nie masz wstydu, bo dawno winieneś zaprzestać pisać tych idiotycznych i wazeliniarskich wypocin, bo nie dość, że z siebie robisz głąba, to jeszcze poniżasz urząd w którym pracujesz, że takiego głąba tam zatrudniają.

e2rds

Popełniłem błąd i poprawiam: chodzi nie o 700 mln, ale o 700 mld.
taka prawda vel WIZJONER vel pseudointeligent, jeszcze jedno, i znów te cyferki chyba ci się we łbie pomieszały, wyjaśniam:
W Polsce jest 314 powiatów i 66 miast na prawach powiatu, jeśli każdy powiat jak piszesz, cyt" że mamy prezydenta z PIS nasz powiat lada tydzień dostanie 20 miliardów złotych z pieniędzy covidowych." dostanie tyle kasy to wychodzi, że potrzeba 7 bln 600 mld złotych, a my z UE dostajemy tylko nieco ponad 700 mld zł, to ty chory jesteś na umyśle, to po pierwsze.
Po drugie, jeszcze raz cyt: : " że mamy prezydenta z PIS nasz powiat lada tydzień dostanie 20 miliardów złotych z pieniędzy covidowych. " to znaczy, że kasa jest tylko dla tych co z Palca i Sznura rządzą i tu SLD wychodzą na durni w głosowaniu.

~kitka

~~taka prawda - wg ciebie każdy kto ma uwagi do czegoś to jest z opozycji? otóż wyobraź sobie że NIE. Są ludzie myślący i są bezmyślni bezkrytyczni klakierzy (lizusi). To ze jestem za prawicą nie oznacza ze na wszystko co ona robi muszę się godzić. nadal nie odrobiłeś lekcji i nie wiesz co znaczy słowo 'hejt'. ale lubie twoje głupotki czytać, taki pozyteczny idiotek z ciebie

e2rds

taka prawda vel WIZJONER vel pseudointeligent, jeszcze jedno, i znów te cyferki chyba ci się we łbie pomieszały, wyjaśniam:
W Polsce jest 314 powiatów i 66 miast na prawach powiatu, jeśli każdy powiat jak piszesz, cyt" że mamy prezydenta z PIS nasz powiat lada tydzień dostanie 20 miliardów złotych z pieniędzy covidowych." dostanie tyle kasy to wychodzi, że potrzeba 7 bln 600 mld złotych, a my z UE dostajemy tylko nieco ponad 700 mln zł, to ty chory jesteś na umyśle, to po pierwsze.
Po drugie, jeszcze raz cyt: : " że mamy prezydenta z PIS nasz powiat lada tydzień dostanie 20 miliardów złotych z pieniędzy covidowych. " to znaczy, że kasa jest tylko dla tych co z Palca i Sznura rządzą i tu SLD wychodzą na durni w głosowaniu.

e2rds

taka prawda vel WIZJONER vel pseudointeligent:
Po pierwsze, jak pójdzie 100 mln pożyczki inwestycyjnej na spłatę długu, to gamoniu nie będzie na inwestycje, ale skąd taki głąb może myśleć logicznie i pisze głupoty dalej.
Po drugie, kłamco, Szrek zostawił 72 mln długu a nie 100 mln.
Po trzecie, może i naszego miasta za try lata już nikt nie pozna, bo będą same parki, place zabaw, może jakieś baseny, fontanny i jeszcze wiele różnych fanaberii nie mających nic wspólnego z rozwojem miasta, a na koniec jak już pokazał Palec i Sznur społeczeństwu palec Lichockiej, to jeszcze zafunduje sznur do zadłużenia, ale gamonie nadal będą klaskać bo to taka mentalność i może WIZJONEROWI postawią pomnik z napisem "Masz na drogę worek soli i wypad(napisałem delikatnie, można użyć innego określenia i było by wskazane) z pryncypałem ze Stalowej Woli"

~WIZJONER

Do e2rds, wszyscy mieszkańcy z którym rozmawiam o tobie proszą mnie aby ci spuścić taki łomot aby odechciało ci się gęgać o Sznurze bo powtarzasz się jak papuga. Ale ja mam bardzo dobre serce dla ludzi starszych ode mnie i się lituję nad tobą. A temu WIZJONEROWI z naszego miasta wszyscy mieszkańvy naszego miasta powinni postawić pomnik na placu PIŁSUDSKIEGO bo nikt bardziej na pomnik w naszym mieście nie zasługuje. Choćby za te miliardy które do naszego powiatu trafią z UNII po wczorajszym głosowaniu. To nasze miasto mając prezydenta z PIS najwięcej skorzysta z tych potężnych pieniędzy. Już za 3 lata nikt naszego miasta nie pozna. A ci co zmarli 6 lat temu, gdyby zmartwystali to do swego domu by nie trafili.

~taka prawda

Do e2rds , oszołomie największy seniorze hejterze po co ten hejt bez przerwy produkujesz. Na co liczysz , że dzięki tobie pseudo TOTALNIACY wrócą do koryta. Po wczorajszym głosowaniu w sejmie jest tylko kwetią kilku dni a PO zniknie na zawsze z mapy politycznej POLSKI. Podziękuj wielkiemu WIZJONEROWI który pod nickiem ''MIESZKANIEC'' wylansował i wypromował obecnego PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻNEGO bo dzięki temu , że mamy prezydenta z PIS nasz powiat lada tydzień dostanie 20 miliardów złotych z pieniędzy covidowych. A gdyby przy korycie siedział SZREK to powiat by dostałby może 1 milion złotych bo PIS nienawidzi SZREKA za zdradę PIS , kiedy to SZREK dostał wielkiego kopa od te partii. A pożyczkę na inwestycje w naszym mieście [100 milionów złotych] to obecny prezydent spłaci w jednej transzy. A pozostałe 100 milionów to niech SZREK spłaca ze swoich prywatnych pieniędzy bo to on zadłużył nasze miasto.

maszynista

Dziękuje ,Al;e nie bede jezdzil ,bo nie jestem kierowcom TIRa.

e2rds

Oj tam, oj tam, narzekacie, że to jednopasmówka, czy dwupasmówka, pseudointeligent wszystko w Stalowej Woli może, to zrobi z tej dwupasmówki czteropasmówkę. Podzieli jeszcze każde pasmo na pół i będzie czteropasmówka, prawe koła będą jeździć jednym pasmem, a lewe drugim i będzie OK.

~mielwk

i tak Rozwadow z Agatowka ma 4 pasmowa obwodnice a 20lat pozniej sfalowa ma jednopasmowa deoge bez pobocza.Widac ze fechnika ruszyla so przodh.

~nieRozumiem

Ciesze sie ze jest ale to jednak wstyd ze 50 lat temu stac nas bylo na budowe 4 pasmosej ddogi przez miasto a w XXI w budujemy jesnopasmowa obaodnice w dodatku bez pobocza.

e2rds

Przepraszam, że "Mądry" napisałem z dużej litery, winno być z małej.

e2rds

Mądry vel pseudointeligencie, widzisz gamoniu, chciałem ci jeszcze na jedno zwrócić uwagę, a przecież uważasz się za "inteligenta" nie gamonia, nazwisk nie zmienia się, bo "Nowak" to nie nowaczek, takie nazwisko "Nowaczek" również istnieje, ale skąd taki niby uczony, a w sumie gamoń ma to wiedzieć.

e2rds

mądry vel pseudointeligencie, artykuł gamoniu jest o obwodnicy. Dostałeś po tym tępym łbie, to próbujesz zmienić temat, jak tak to może napiszesz coś o Obajtku, a kasy to nie ma sensu trzymać w banku, bo i tak oprocentowanie wynosi mniej niż obsługa konta. A jeszcze jedno, już zrezygnowałeś z nicka "mędrzec" i podpisujesz się "mądry", jakiś ty mądry jak co chwilę po łbie dostajesz, bo głupio piszesz, a poza tym to masz jakieś zwidy senne, widocznie po nocach ci się śnię, jeśli nie to przypomnij kiedy mnie pytałeś o "nowaczka".

~mądry

Do e2rds, a może coś wypocisz o nowaczku bo milczałeś na ten temat jak cię zapytałem. Zwłaszcza o tych skrytkach z milionami w domu i dlaczego tych pieniędzy nie trzymał w banku?

e2rds

mędrzec vel pseudointeligencie, już kiedyś głąbie tłumaczyłem ci byś poczytał co to droga serwisowa i przy jakich drogach są, a te drogi przy tej obwodnicy "czteropasmowej pseudointeligenta" to są drogi dojazdowe to pól, domów, osiedli, zakładów i tylko tyle.

e2rds

kierowca, tym debilem to ty jesteś, maszynista ma rację, tiry jeździły, jeżdżą i będą jeździć po mieście, tylko w mniejszym stopniu.

e2rds

mędrzec vel pseudointeligencie, ta nazwa "drogi serwisowe" to wg ciebie, te drogi nie mają nic wspólnego z drogami serwisowymi i nie mają bezpośredniego połączenia z tą niby "czteropasmówką " pseudointeligenta w żadnym, podkreślam, w żadnym miejscu, ty swoją wypowiedzią pretendujesz do głupola, a nie mędrca. Widzisz, ześ głupiec to świadczy jeszcze jedno twoje zdanie w tej wypowiedzi, cyt: " tam wszędzie są bariery , że żaden kierowca nigdy z tej obwodnicy nie zjedzie po jakimkolwiek wypadku.". Po pierwsze, nie prawda, że wszędzie są barierki, po drugie tylko głupiec używa słów, "nigdy" i "zawsze" w swoich wypowiedziach, bo są nieprawdziwe.

~kierowca

Do maszynista , debilu to jak mają TIRY jeździć jak obwodnica jest jeszcze zamknięta. A może w powietrzu powinny latać. Kiedy w naszym mieście skończy się ten idiotyzm.

~mędrzec

Do erdeesik , a jednak są tam drogi serwisowe co wcześniej nigdy nie wypociłeś. A o wypadki się nie martw bo tam wszędzie są bariery , że żaden kierowca nigdy z tej obwodnicy nie zjedzie po jakimkolwiek wypadku. Ale ty zawsze musisz się swoją głupotą pochwalić.

~andrzej

do manukun ,no tak macie racje towarzyszu , te 15 km to oni liczą do wlotu drogi s 19. no ja już śpiący byłem ,więc trochę nie myślałem.

maszynista

Po co to komu jak drogi normalne sa a tiry i tak jezdza po miescie z towarem.

manukun

@andrzej
Co to za głupoty wypisujesz? 8km jest do centrum Niska, Nowy przebieg DK77 sięga za Podwolinę. Nie bój żaby, paliwa więcej nie spalisz

~andrzej

do ola ,teoretycznie masz rację ,ale w praktyce to ja myślę że tam będzie latał co chwilę jakiś radiowóz z grupy speed z kamerką i tylko właśnie skoro nie ma tam pobocza to gdzie się będą zatrzymywali i ci złapani za wykroczenie i sami z grupy speed? toć jest pytanie!!! coś mi się wydaje że to będzie droga pod tytułem." ostatnia droga."

~andrzej

obwodnica wynosi prawie 15 km , a stara droga dk77 do niska z tego co wiem, a jeździłem i nadal tam jeżdżę, to do niska jest 8 km ,to kto tą drogą będzie jeździł? żeby więcej paliwa spalić? taką to ekologie w polsce dziś mamy.