Stal Stalowa Wola- Wisłoka Dębica. Remis na własnym podwórku.

Nasza Stalówka funduje swoim kibicom huśtawkę emocjonalną. Raz, gorzej, raz lepiej, ale najwyraźniej, nigdy stabilnie i powtarzalnie. Dziś było nijako, dobrze, że choć bezbramkowo.

W meczu 31. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się na własnej murawie z Wisłoką Dębica. To kolejne spotkanie bez udziału widzów, bez dopingu i odpowiedniego wsparcia.

Do przerwy obie drużyny nie zdołały skutecznie zdobyć przewagi. Do szatni zawodnicy schodzili „bezbramkowo”. Było bez polotu, bez ciekawych akcji. Dębica nie była super trudnym przeciwnikiem, dlatego spodziewano się większych efektów. Żeby się o tym przekonać, wystarczyło wejść na fora naszego sobotniego rywala, by przekonać się, że „ich” kibice obawiali się spotkania z naszymi. Chaos na boisku i nuda. Tak najkrócej można ocenić to, co się na nim działo. Jedyne emocje były chyba związane z dwoma żółtymi kartkami wręczonymi już na początku naszym. Możliwe, że to, co się dzieje „politycznie” wokół naszej piłki ma duży wpływ na emocje. Zawirowania, te „papierologiczne”, na pewno nie są bez znaczenia dla Zielono- Czarnych. Żeby dobrze pracować, trenować, trzeba mieć spokój i ludzi wokół siebie, którzy trwają przy Stalówce.

Po przerwie nie było lepiej. Zielono- Czarni nie wykrzesali z siebie żadnych iskier i nie byli skuteczni na tyle, by zdobyć bramkową przewagę. W 77 minucie Conde dostał drugą żółtą kartkę i pozbawił tym samym drużynę jednego zawodnika. Do końca jednak nic się nie działo. Wynik utrzymał się na poziomie 0:0.

Więcej radości dała nam dzisiaj Stal II, która wygrała 1:0 w Przeworsku z Orłem. Warto tu podkreslić, że bohaterem spotkania był Maciej Siudak, który w II połowie obronił rzut karny. Brawo!

Stal Stalowa Wola – Wisłoka Dębica 0:0

24.04.2021, Stadion ul. Hutnicza w Stalowej Woli

Żółte kartki: Drobot, Conde- Sojda, Kozłowski, Kamiński.

Czerwona kartka: Conde 77' (dwie żółte).

Stal Stalowa Wola: Wietecha, Waszkiewicz, Khorolskyi, Hudzik, Sobotka, Drobot, Mistrzyk©, Conde, Jopek, Mroziński, Płonka. Ławka: Knurovsky, Wojtak, Zięba, Grabarz, Wiktoruk, Piechniak.

Trener: Damian Skakuj.

Wisłoka Dębica: Mrózek - Cabała, Fedan, Kozłowski - Zygmunt, Łanucha, Prokop, Rębisz - Sojda, Siedlik, Kamiński. Ławka: Libera, Żmuda, Lis, Mazur, Pawlak, Palonek, Wójcik.

Trener: Dariusz Kantor.

Sędzia: Jan Pawlikowski (Nowy Targ).