Jak wybrać odpowiedni toner lub tusz do drukarki?

Image

Decydując się na zakup nowego tonera do drukarki laserowej lub atramentowej, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów – jakich? Dokładnie, podpowiadamy poniżej.

Jaki toner do drukarki kupić?

Każdy użytkownik drukarki laserowej czy atramentowej, gdy staje przed wyborem zakupu nowego tonera, bierze pod uwagę konkretne kryteria. Jednym z pierwszych wyznaczników jest cena – każdemu zależy na tym, by była ona jak najniższa. Należy jednak pamiętać, że niski koszt nie zawsze idzie w parze z wydajnością, a tani zamiennik nieznanej firmy może doprowadzić do poważnych uszkodzeń sprzętu.

Wybierając tusze i tonery do drukarki, należy przede wszystkim wiedzieć, do jakiego modelu mają one pasować. W sklepach nie znajdziemy produktów uniwersalnych, a kupując toner do drukarki inny niż dedykowany do posiadanego przez nas modelu, możemy narazić się na stratę pieniędzy – zwłaszcza jeśli odkryjemy swój błąd dopiero w domu po otwarciu opakowania. W takim bowiem przypadku wymiana na właściwy toner będzie już niemożliwa.

Jednym w najważniejszych parametrów, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, kupując nowy toner do drukarki, jest także jego wydajność, czyli ilość stron w standardowym formacie A4, jakie product jest w stanie maksymalnie zapełnić. Niektóre tonery są przystosowane do wydruku maksymalnie tysiąca stron A4, inne do nawet kilku tysięcy.

Jeśli więc nasze urządzenie drukujące będzie intensywnie eksploatowane, np. w biurze, to kryterium wydajności powinno być naszym priorytetem.

Ostatnie pytanie, jakie powinien zadać sobie użytkownik, który ma kupić toner lub tusz do drukarki, jest następujące: czy sprzęt będzie wykorzystywany głównie do wydruku tekstu, czy może również do zdjęć i grafiki kolorowej? W tym drugim przypadku konieczny jest zakup kolorowego tuszu lub tonera, którego cena jest zwykle wyższa od tej za tusz monochromatyczny.

Toner do drukarki laserowej – czym się kierować?

Decydując się na wybór tonera do drukarki laserowej, jednym z podstawowych kryteriów, jakie będziemy brać pod uwagę, będzie – jak już wspomniano – jego cena. Warto jednak pamiętać, że zdecydowanie się na najtańszy produkt nie zawsze będzie nam się opłacać. Niski koszt może wiązać się z bardzo małą wydajnością, a ponadto gorszą jakością wydruku. Co więcej, jeśli zakupimy b]zamiennik[/b] tonera nieznanej firmy, możemy narazić się na uszkodzenie naszego urządzenia, a jego naprawa będzie nas kosztować o wiele więcej, niż wybór markowego produktu.

Cena tonera do drukarki laserowej

Ceny tonerów do drukarki uzależnione są przede wszystkim od rodzaju sprzętu, do którego zostały przeznaczone. Jeśli stoimy przed wyborem drukarki do swojej firmy, warto zapoznać się wcześniej z treścią artykułu, dostępną pod tym linkiem: https://toner-drukarki.pl/2020/05/05/jestes-wlascicielem-malej-lub-duzej-firmy-ta-drukarka-jest-wlasnie-dla-ciebie/.

Kolejne kryteria wpływające na cenę tonera to kolor oraz renoma marki. Oryginalne produkty, rekomendowane przez producentów drukarek, będą zdecydowanie najdroższe. Alternatywą jest kupno zamiennika dobrej jakości lub usługa regeneracji tonera, jednak biorąc pod uwagę liczbę dostępnych na rynku tonerów oryginalnych oraz gotowych zamienników regeneracja wydaje się być zupełnie nieopłacalna w szerszej perspektywie.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup produktów oryginalnych, zamienników, czy też regenerację tonerów, ważne jest, żeby wybierać produkty lub usługi sprawdzonej firmy. Dzięki temu zyskujemy gwarancję jakości oraz tego, że nasza drukarka będzie bezpieczna.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =