Przebudowa wnętrza Miejskiego Domu Kultury będzie tańsza?

Image

Miasto otwarło oferty w ramach przetargu na przebudowę i wykonanie prac konserwatorskich w MDK. Jak się okazało, jest 4 chętnych.

Miasto na poczet tej inwestycji zabezpieczyło w budżecie około 16,51 mln zł. Oferty firm, które przystąpiły do przetargu oscylują pomiędzy 14,44 a 16,47 mln zł. Wszyscy oferenci deklarują 7- letni okres gwarancji i rękojmi. W najbliższym czasie propozycje zostaną zweryfikowane i zostanie ogłoszony wykonawca tej długo wyczekiwanej inwestycji.

Warte podkreślenia jest to, że Stalowa Wola otrzymała wysoką dotację ze środków norweskich w wysokości 85% wartości tego zadania. Inwestycja zakłada przebudowę i remont sali widowiskowej, sceny i pomieszczeń przyległych. W sali widowiskowej planowana jest m.in. wymiana podłogi na widowni i foteli, renowacja zabytkowych płaskorzeźb, zdobień ścian i sufitów, wymiana oświetlenia ogólnego, montaż elektrycznych wyciągów scenicznych, inteligentnych urządzeń oświetleniowych. W rezultacie ma powstać nowoczesna, multimedialna scena z zapadnią.

- Sala widowiskowa zmieni się nie do poznania. Zostanie zachowany jej piękny, historyczny charakter. Zostanie ona od nowa dostosowana do większego komfortu wszystkich tych, którzy korzystają z dóbr kultury w Stalowej Woli. Zostanie zmieniona jej geometria tak, aby była lepsza widoczność, bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych. 725 miejsc, które będą w sali głównej oraz na balkonach, to będą komfortowe, wygodne nowe fotele- mówi prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Kolejne działania mają polegać na dostosowaniu małej salki kinowej do wymogów sali muzyczno- teatralnej wraz z adaptacją dodatkowego pomieszczenia na zaplecze sceniczne i garderobę. Ważną częścią projektu jest jeszcze lepsze dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Cały projekt realizuje najbardziej wygórowane standardy dostępności dla osób niepełnosprawnych. Poszczególne miejsca, dojścia, będą oznaczone odpowiednimi informacjami, również w języku braille'a tak, aby osoby niedowidzące mogły spokojnie dojść do swojego miejsca, przemieszczać się po sali widowiskowej i po innych pomieszczeniach domu kultury- mówi prezydent.

Wszystkie prace remontowe mają potrwać 30 miesięcy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
maszynista

Miasto zadluzone a tu wydatki na nie potrzebne odnowienie wnetrz.Ludzie i tak nie moga tu przychodzic.Sa inne wazniejsze sprawy na miesicie .

~stalowy ptak

nie patrzcie kto tańszy wazne zeby za rok nie trzeba było poprawek robić lepiej wydać odrazu 100 miliony i mieć na 10 lat spokój niz brać janusza z olx co zrobi za milion i za tydz . bedzie reklamacja !!

~Emil

Bida w kraju az piszczy a tu pizd 15 baniek na kino. szok.

~dilo-2

Zgadzam sie dilo..przeciez jest Ballada tam Kino tu Teatr

maszynista

To zbedne wydatki ,ludzi nie wpuszczaja wiec po co to komu te luksusy.Chyba tylko dla prezesa ,za pomysl z wymiana czegos tam wezmie nagrode wieksza jak zwykly Kowalski caly rok musi na taka nagrodę pracowac.

~szlak

Skandalem jest utrzymywanie tej całej tzw.Kultury .Inni budują przemysł, latają na Księżyc ,Marsa,a w Polsce niezależnie od władzy połowa budżetu idzie na tych darmozjadów z tzw.Kultury.Tworzą sztuczne stanowiska prezesów ,wiceprezesów i tak pasożytują,a człowiek mając zwykły garaż musi myto płacić nawet od tego przybytku by ELYTA sie bawiła rozbijając się po Polsce na tzw.wymianach.ANI GROSZA NA KULTURĘ.

~dilo

Po remoncie następnym krokiem powinno być utworzenie profesjonalnego Teatru Z regularnymi spektaklami.Tylko nie kino.Dla kina nie powinno być juz tam miejsca.Bardzo o to proszę.

~ssmiech

Od jakiegos czasu wszystkie przetargi jakims cudem sa tansze od ceny proponowanej przez um ,jakis cud ,wszystkie materialy budowlane drozeja z dnia na dzien a u pisiorow z um taniej ?Moze im dam wybudowac moj dom bedzie taniej?

~Monika

Brawo Panie Prezydencie!!!