Uwaga konkurs! Wybierz drzewo roku!

Image

Stowarzyszenie Nasze Miasto zachęca mieszkańców do wybrania najładniejszego drzewa w okolicy. Wystarczy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy, a można wygrać ciekawe nagrody. Portal StaloweMiasto.pl objął swoim patronatem ten konkurs.

Celem Konkursu jest zwrócenie uwagi na rolę drzew w naszym życiu, wzmocnienie świadomości społecznej w odniesieniu do środowiska, w którym żyjemy oraz wyłonienie najważniejszego, najciekawszego, najbardziej lubianego i cenionego przez społeczność lokalną drzewa w naszej gminie. Poszukujemy drzewa z historią, która pobudza wyobraźnię i scala wspólnotę osób mieszkających w danym regionie. Konkurs jest realizowany w ramach projektu poświęconemu edukacji zadrzewieniom i zakrzewieniom na terenach gminy i powiatu stalowowolskiego, ich znaczeniu w ochronie zasobów przyrodniczych i przeciwdziałaniu zmianom klimatu, a także korzyściom jakie przynoszą one dla zdrowia obywateli. Na pewno w naszej okolicy, jest chociaż jedno piękne drzewo, które jest dla nas ważne, na które zwracamy uwagę. Chcemy, aby mieszkańcy właśnie takie drzewa zgłaszali do konkursu.

Uczestnikami konkursu mogą być zarówno instytucje, podmioty jak i zwykli mieszkańcy Stalowej Woli. Ale nie tylko, ponieważ formuła konkursu dopuszcza do udziału w konkursie osoby, które nie mieszkają na terenie gminy Stalowej Woli, a mogą być z nią związane np. zawodowo. Istotne jest, aby samo zgłoszone drzewo było usytuowane na terenie gminy Stalowa Wola. Pierwszy etapem będzie zgłaszanie przez mieszkańców swoich kandydatur do konkursu. Na formularze czekamy od 21 kwietnia do 24 maja 2021 r. Następnie kilkuosobowa komisja wybierze 6 kandydatur, na które w czerwcu br. mieszkańcy oraz osoby zainteresowane będą mogli oddawać swoje głosowy. Początkiem lipca ogłosimy zwycięskie drzewa oraz laureatów konkursu.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.nasze-miasto.org.pl w zakładce Aktualności oraz Środowisko.

- W ramach tego konkursu stowarzyszenie chce zwrócić również uwagę mieszkańców na ujemny bilans w kontekście prowadzonych wycinek w mieście na przestrzeni ostatnich kilku lat, przy bardzo niskiej kompensacji w postaci nowych zadrzewień. Zestawienie około 400 nowo posadzonych drzew w stosunku do wydanych pozwoleń na wycięcie ponad 5000 jest nie do zaakceptowania. Jednak da się zauważyć w ostatnim czasie zmianę tego negatywnego trendu. W poprzednim roku pojawiły się nowe nasadzanie, czego nie było w poprzednich latach, poprawiła się jakość procesów pielęgnacyjnych, które obecnie przeprowadza MZK. Na terenie gminy Stalowa Wola zostało również uchwalonych sześć nowych pomników przyrody, ograniczono wycinkę, a współpraca z byłą już wiceprezydent Renatą Knap została bardzo dobrze oceniona przez miłośników przyrody- mówi Łukasz Banasik, stowarzyszenie Nasze Miasto.

Obrazek

Kilka pięknych drzew, które rosną na terenie Stalowej Woli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~złomiarz

Wybrać najpiękniejsze drzewo i wam pokazać ? Bo co ? już wycinanie zwykłych drzew wam się znudziło ? Teraz chcecie powycinać te najpiękniejsze ? I tak już ich wiele nie zostało.

~Maria

Brawo Prawo i Sprawiedliwość!!!

~piękna

Z ostatniego zlotu samochodowego. Ten konkurs co nie ma żadnego regulaminu, ani wyników.

~francuz

Jaki konkurs? Jakich zlotów?

~piękna

Po co kolejny konkurs jeśli jeszcze tego ze zlotów nie ruszyliście.

~Ewelina

Henek wyjaśnij mi chłopie, dlaczego pod artykułem o drzewach piszesz dzbanie o opozycji. Są inne artykuły o tematyce politycznej, gdzie możesz opowiadać o swoich wewnętrznych rozterkach i wylewać swoje żale.

~Henek

Czy ktoś mi wyjaśni, dlaczego mamy tak marną i nie skuteczną opozycję w kraju? Jak długo będzie żądził PiS?

~Henek

Czy ktoś mi wyjaśni, dlaczego mamy tak marną i nie skuteczną opozycję w kraju? Jak długo będzie żądził PiS?

~Grażynka

Może lepiej nie organizować takich konkursów, ponieważ pokażą duże drzewa, które zaraz zostaną wycięte przez Januszy biznesu!!

~jasio

postawic jim pomnik

~takaprawda

Idąc dziś do pracy zauważyłem , że wszystkie te suche konary na drzewach koło sądu zostały wycięte . Bardzo dziękuję bo zagrażały mojemu życiu bo przez 5 dni pod tymi drzewami przechodzę.

~Stalowy

Ciekawe co zrobią z tą starą Morwą na Rozwadowskim Rynku, pewnie wytną !

~jkl

Na tych akacjach pod sądem na niektórych gałęziach nie ma liści. Nie trzeba wycinać całego drzewa tylko te gałęzie. Na mieście jest też praktyka, żeby wszystkie gałęzie przycinać. Wtedy odrastają takie brzydkie odrosty, że drzewo przypomina kształtem miotłę.

~Liljana

Te, trolle! Gdzie jesteście? Napiszcie, że to stowarzyszenie "jak zwykle" nic pożytecznego nie robi tylko szcuje na waszego guru. Ostatnio mówił, że pracujecie dniem i nocą na te gigantyczne nagrody. Napiszcie, że ten konkurs to zmowa SNM z opozycją, bo przecież się znają. A w tym małym mieście nie powinno się znać nikogo poza luckiem, to wtedy dla hejterów jest się kimś.

~Wyborca

A moge wybrac słupa roku z Naszego Miasta?

~pytanie

Cała prawda o tych chorych drzewach rosnących koło sądu, te drzewa już dawno powinny być wycięte bo jak spadnie komuś te uschnięte konary na głowę to go zabiją. A wtedy nikt się do winy nie przyzna gdzie są ludzie odpowiedzialni w naszym mieście za bezpieczeństwo mieszkańców?

~jkl

Brakuje sosen charakterystycznych dla Stalowej Woli. W parku są stare, zapewne pamietają czasy sprzed jej powstania.

~Sty777

/
| | ♡♡♡
| |
_/ _

~J23

NIE WIEM CZY BARBARZYŃCY OD DEWASTACJI -BANDYCKICH WYCINEK I NISZCZENIA PRZYRODY COKOLWIEK ZROZUMIĄ !!!! KARMA CZEKA NA PEWNO WAS MARNE LUDZIKI ROZLICZY!!!!

~XXX

Ja wybieram zdjęcie nr 5 .Wszystkie zdjęcia są interesujące a drzewa piękne ale mi przypadło zdjęcie bliźniaczych drzew.

nivea

Nie uwierzycie ale w tak znienawidzonej przez was i oblanej fekaliami warszafce drzew pod nową budowę wieżowca The Bridge się nie wycina a wykopuje i sadzi w innym miejscu!
Włodarze bierzcie przykład.

~Adam

Nigdy wczesniej nie widzialem tak ogromnej wycinki drzew w lasach. Zajmijcie sie tym - prawdopodobnie chodzi o kase dla upolitycznionych Lasow Panstwowych. Szkoda - PiS kiedys straci wladze ale dla naszych dzieci zostanie pustynia po nich...

~Stalowy

Najpiękniejsza jest lipa szerokolistna na Siedlance !

~Dąb

Największy i najładniejszy był mający kilkaset lat Dąb (w przeszłości miał zieloną tabliczkę z orłem i napisem Pomnik Przyrody) rosnący na skarpie, który wycięto bo rósł za blisko nowo wybudowanego bloku przy ulicy Poniatowskiego 84B.
Ciekawe czy ktoś zapłacił za jego wycięcie ?

Zamordek

Na tym plakacie nie powinno być przecinków w wytłuszczonym tytule, gdyż są niepotrzebne. W przypadku takich tworów jak plakat, interpunkcję w tytułach można pominąć. Co innego, gdyby jakiś tekst szedł akapitem. Ale czy dziś uczą w ogóle w szkołach JAK SIĘ PISZE?

e2rds

he hee rżący, głąby nie muszą tego wiedzieć kopytne tym bardziej, a alkohol jest dla mądrych ludzi tak ja i moje wpisy, a nie dla kopytnych.

~he hee

towarzyszu erdees pochwalcie sie co posadziliscie w czynie partyjnym.Gdzie te okazy zasadzone w niedzielne zbiórki aktywu przy suto zakrapianych alkoholem imprezach .

e2rds

he he rżący, te wszystkie drzewa są piękne w przeciwieństwie do dwukopytnego rżącego "he he" bo to nawet do kulawego konia nie podobne. Ale nie przejmuj się, tak nie będziesz wyglądał kopytne, tak długo nie żyją jak baobab i ja.

~Polsk

Jeszcze nie ścięte???

~ he he..

ten na głownym zdjeciu.....baobab karłowaty...to zapewne twa sadzonka z lat młodosci erdeesku.....piekny okaz....jak ty?????