Wkrótce szczepienia ochronne dla lisów

Image

Między 1 a 11 maja br. na terenie całego województwa podkarpackiego będzie odbywała się wiosenna akcja doustnych szczepień lisów przeciwko wściekliźnie. Jeśli napotkasz taką w lesie, nie dotykaj.

Uodpornianie lisów prowadzone będzie przez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Program polega na wieloletnim, cyklicznym wykładaniu szczepionek. Są one wykonywane zawsze wiosną i jesienią.

Wkładana przynęta wydająca specyficzny zapach zawiera wewnątrz aluminiowo- plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców, aby nie podnosili szczepionek, ponieważ przynęty dotykane przez ludzi nie będą już przyjmowane przez lisy. Kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej. W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych na terenach objętych szczepieniem, a ponadto wstrzymanie się od polowań.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Nie ma gorszego obleśnego eunucha nad "Mena" i od czasu do czasu to gó.no wypływa na forum, ale przynajmniej do końca swoich dni niczym innym nie będzie, co najwyżej nocnym cieciem.

~Men

Mój ty mój ty malutki obleśny erdesiku

e2rds

Men, ja też bym ciebie chciał, byś popływał w tych zbiornikach koło VIVO, bo tam twoje miejsce, ale to wspólne chciejstwo i tak twoje jak i moje nie do spełnienia.

~Men

Mój ty maleńki niedobry e2rds chcę Ciebie

~Obywatele

Kiedy będą dla opozycji?

e2rds

He he rżący, kto ciebie zrobił hieno cmentarna to nie wpiszę, bo nie znałem twoich rodziców i nie chce ich obrazić, ale hieno cmentarna i kanalio, co z ciebie wyrosło to inna sprawa. Myślę, że twoi rodzice nie chcieli by cię wychować na hienę i kanalię. To sam stałeś się tym kim jesteś, a w mojej ocenie to takim gó.nem od czasu do czasu wypływającym ze stalowowolskich ścieków i takim zostaniesz. Tym się różnimy hieno i kanalio, że ja nigdy nie piszę kto kogo zrobił, bo rodzice takich kanalii nie są w większości winni za postępowanie swojego wulgarnego i gó.nianego potomstwa. I jeszcze cytuję:"Przeciez ty nawet prącia nie masz to co możesz robić skarbeńku.", może ty zamiast mózgu prącie masz, dlatego jesteś taki po.eb.

~He he

Hej erddesku cap to cię zrobił ale nie dorobił.Przeciez ty nawet prącia nie masz to co możesz robić skarbeńku.

e2rds

He he rżący, ja mogę być zerem, ale ty jesteś dwoma zerami"00", a wiesz co to "00" ja tam robię to czym ty jesteś i będę robił do końca moich dni. Widzę, że bardzo cię nosi i tak winno być, po coś wyłaził z pod ogona tego capa. Pa pa śmier..iuszku.

~He he

Ty śmierdzisz erddes kreaturo ruchana . Byłeś,jesteś i będziesz zerem.

~Jeff Lynne

Czy to będzie Narodowe? Który rocznik pierwszy?

e2rds

He he rżący, odpisywałem głąbie co śmierdzi "pyzdrze', ale widocznie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, to powtórzę. To nie cap śmierdzi, tylko ty. Trzeba było nie wyłazić z pod ogona capa tylko siedzieć tam dalej, to nie śmierdziało by, takie gó.no "He he" zawsze śmierdzi, czyjekolwiek by nie było.

~He he

Erddes śmierdzi ten cap niewierny w du.. ruchany

~QWERT

na covidosa ??

e2rds

pyzdra, to nie cap stary śmierdzi, tylko ty. Trza było nie wyłazić capu z pod łogona ino siedzieć tam doli, to nie cół byś siebie.

~pyzdra

cosik mnie tu śmierdzi......a to ty stary capie.

e2rds

Mieszkaniec, a czy gó.no ma szansę jakiegoś ratunku, może co najwyżej schować się z powrotem do kanałów.
Zaczepiajcie mnie dalej, to dalej dostaniecie po tych tępych łbach.

~Mieszkaniec

Na erdeesa na ratunek jest już za późno

~hwwd

faktycznie, coś w tym jest.I jakby czuje klimat czajki ....tej czaskowskiego.

e2rds

Znów widzę, że kanalizacja w Stalowej Woli wybiła, bo jakieś gó.na wypłynęły do wierzchu typu rżący he hee i Mieszkaniec.

~he hee

od dawna a tłumaczy ze to skutek uboczny covida....umiech))

~Mieszkaniec

Trzeba zaszczepić erdeesa bo ma wściekliznę