Stalówka znów wygrywa

W niedzielne popołudnie Stal Stalowa Wola rozgrywała swoje spotkanie w Chełmie. Ich przeciwnikiem był zespół Chełmianki, który przed tym spotkaniem tracił do naszego zespołu tylko jeden punkt. Gospodarze w ostatniej kolejce pokonali w Krakowie Cracovie II 2:1.

Od początku niedzielnej rywalizacji zespół z Chełma ruszył z dużym animuszem do ataków i już w pierwszych minutach kilkukrotnie zagroził bramce strzeżonej przez Tomasza Wietechę. Jednak to Stal jako pierwsza zdobyła bramkę w tym meczu. W 18 minucie z szybką kontrą wyszedł Szymon Jopek, który następnie piłkę podał do Piotra Mrozińskiego. Mroziński zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów, a piłka po jego uderzeniu wylądowała w okienku bramki. Gra od tej pory toczyła się głównie w środkowej części boiska. Piłkarze ze Stalowej Woli pilnowali jednobramkowego prowadzenia, skutecznie rozbijając ataki gospodarzy. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie.

Drugie 45 minut ponownie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dążyli do wyrównania. Ataki Chełmianki z minuty na minutę stawały się coraz groźniejsze. Na szczęście naszej bramki w tym spotkaniu bronił Tomasz Wietecha. Najbardziej doświadczony piłkarz w naszym zespole rozgrywał świetne spotkanie broniąc wszystko to, co się dało i nie dając się pokonać ani razu. Zielono- Czarni ograniczali się do gry z kontrataku i kilkukrotnie dzięki temu "zagotowało się" pod bramką Chełmianki. Jednak żadnej z drużyn do końca spotkania nie udało się już zdobyć bramki. Mecz walki pomiędzy sąsiadami z tabeli zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Stali Stalowa Wola. Jest to ważne zwycięstwo z psychologicznego punktu widzenia naszego zespołu, zespołu, który nadal nie ma trenera, ponieważ na ławce trenerskiej po raz drugi zasiadł dotychczasowy drugi trener Damian Skakuj, który notuje drugie zwycięstwo w drugim meczu.

18.04.2021 Chełm godz. 15:00

Chełmianka Chełm 0:1 Stal Stalowa Wola

Bramki: 18’ Mroziński

Stal: Wietecha, Sobotka, Hudzik, Khorolskyi, Waszkiewicz, Drobot, Mistrzyk©, Mroziński, Jopek, Conde, Grabarz Rez. Knurovsky, Stępniowski, Wojtak, Zięba, Wiktoruk, Płonka, Piechniak