Rozpoczęcie Sezonu Pojazdów Zabytkowych

Image

W niedzielę w kilku miejscach Stalowej Woli można było podziwiać zabytkowe pojazdy. Mimo pandemii i wielu obostrzeń udało się bezpiecznie zorganizować imprezę, która rozgrzała serca mieszkańców. Wiosenna aura sprzyjała spacerom, dlatego też wielu mogło wprost z ulicy niejako wziąć udział w całej zabawie.

Za nami Rozpoczęcie Sezonu Pojazdów Zabytkowych, którego organizatorem był Automobilklub Stalowa Wola, we współpracy z portalem StaloweMiasto.pl. Zanim wiekowe auta wyruszyły jednak w trasę można było je w całej krasie podziwiać przed budynkiem MDK.

- Zgłosiło się prawie 200 samochodów, ale w związku z tą pogodą, która nie napawała optymizmem, choć dzisiaj jest pięknie, pewnie będzie około kilkadziesiąt aut. Liczymy, że do 100- mówił jeszcze przed imprezą Henryk Drzymała, dyrektor Automobilklub Stalowa Wola.

Organizatorzy dla uczestników zlotu przygotowali pewne zadania do wykonania. Każdy z kierowców musiał „zaliczyć” 10 różnych punktów na mapie Stalowej Woli.

- Samochody będą jeździć po całym mieście. Muszą odwiedzić odpowiednie punkty, zebrać liczby, które tam się będą znajdować, później przywieźć sumę tego wyniku. Suma będzie odzwierciedleniem tego, czy byli w danym punkcie. Będą musieli np. podjechać pod urząd miasta, zobaczyć na plakacie numer rejestracyjny samochodu i spisać czwartą cyfrę tak żebyśmy nie musieli sprawdzać każdej kartki, każdego pytania. Sprawdzimy tylko sumę punktów- wyjaśniał Henryk Drzymała.

[p]Zabytki pojawiły się m.in. na Rozwadowskim Targu Staroci, Alejach Jana Pawła II, ulicach: Wolności, Ofiar Katynia, 1 Sierpnia, Wyszyńskiego, Poniatowskiego, Popiełuszki, Komisji Edukacji Narodowej, Bojanowskiej i Niezłomnych.

Gościem zlotu był youtuber Jan Garbacz, którego w ubiegłym roku gościliśmy w studiu Stalowego Miasta. Zainteresowanych odsyłamy do naszego wywiadu, wystarczy kliknąć TU.

Uwaga!!!Portal StaloweMiasto we współpracy z Automobilklubem Stalowa Wola przygotował konkurs na najpiękniejszą fotografię pojazdów zabytkowych. Zapraszamy wszystkie osoby chętne do wzięcia w nim udziału. Wystarczy wykonać fotografię napotkanego na ulicach Stalowej Woli pojazdu zabytkowego (samochodu, motocykla, motoroweru) i przesłać ją na konkursy@stalowemiasto.pl

Fotografie zostaną zaprezentowane na naszym portalu, a 3 najpiękniejsze nagrodzone pamiątkowymi gadżetami.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wieśniak

Kompromitacja Stalowegi miasta i Automobilklubu.
A wydawało się, że to poważne instytucje.
Moją dwa tygodnie i co?
NIC!
Oglosili konkurs, który miał tajny regulamin, nie miał daty przysyłania prac, ani formalnych zgód na publikację prac i przetwarzanie danych osobowych autorów.
Kaszanka!

A może, poziom prac zbyt niski. ALBO NIKT NIE WYSŁAŁ ZDJĘĆ?

~Spokokolo

Konkurs fotograficzny zdechł?

Zbyt niski poziom zdjęć?

A może nikt nic nie wysłał?

~motofan

No i co z tym konkursem?

~nYSA fAN

jaka piekna nysa na 2 foto

e2rds

hwwd, widzisz głąbie, babcia i dziadek to ten sam piszący, ale taki głąb tego nie wie i ty nie jesteś kawał chama, wała i głąba, tylko cały cham, wał i głąb.
A babcia i dziadek w jednym już tyle razy po tych tępych łbach zebrali ci i ty i nic was to nie nauczyło, nadal mnie zaczepiacie, bystrości umysłu wam brak by mi dorównać głąby.

~hwwd

kawał chama i wała, nawet babci nie odpusci tylko ubliży .

e2rds

babcia, widzisz w przeciwieństwie do ciebie, chlałaś, ćpałaś i nawet na rower "ukraina" nie miałaś, tylko kuśtykanie zostało i trzymanie się trawy przy niektórych czynnościach i kto lepiej na tym wyszedł. Nawet tym homontem już nikt nie zainteresuje się bo za stare, poprute.

~babcia

nie pił wódki
nie pił wina
a ze sknerus był z niego....erdeesa
to kupił sobie rower "ukraina"

Niemiec

Fajna impreza

~fotogram

kiedy ogłoszenie wyników konkursu?

~do manakun

ale przeciez ja czytałem na stalowym mieście i było napisane tydzień wcześniej kurde to co ty byś chciał zeby ci luddzie list przysłali z zaproszeniem ? na stelli ten cały jutuber był i mowił, na stalowym mieście było, to co ty jescze chcesz? naprawde ten list? to daj adres

manukun

@prośba
To jest ból większości wydarzeń stalowowolskich - większość mieszkańców dowiaduje się o nich po fakcie.
Ja na zlot natknąłem się przypadkiem. Gdybym o tej 10 nie przechodził obok mdku, nawet nie wiedziałbym o imprezie.

e2rds

dziadek, to były dobre rowery i są dobre, widzisz potrzeba ci było tak chlać, że teraz nawet nie możesz jeździć na rowerze i tylko kule zostały.

~dziadek

e2... przyjechał na "Ukrainie" to taki rower marki CCCP..

~Monika

Brawo Panie Prezydencie!!!

~ekspert

A mnie się najbardziej podoba ten biały odkrywany TRUMF angielski chyba z lat 70. W przyszłości tylk auta ponad 50 letnie powinny mieć prawo startować w takich zawodach aut klasycznych. Bo ponad polowa tych aut na co dzień jeździ normalnie po ulicach polskich miast i wsi. Tylko samochody z żółtymi tablicami rejestracyjnymi są klasykami dla mnie.

~Prośba

DO Organizatorów
Gratuluje pomysłu, chęci i ilości pracy włożonych w organizacje!
Jedna mała prośba na przyszły zjazd - zmiana godziny z 10 na 12 umiech - oraz żeby wcześniej na plakatach było napisane o której przejazd autami, np o 14 zaczyna się od MDK i po kolei ulice opisane którędy będą jechać - bardzo to ułatwi namierzenie tych pięknot w ruchu umiech
I fajnie by było żeby auta po przejeździe wracały na plac i żeby jeszcze można było przyjść zobaczyć - jakieś foodtruck zaprosić...

~artYsta

piekne pojazdy

~Tygrees

Do zbyszek co to za spacery sobie ronisz nie wiesz ze jest pandemia

~linzi

mieszkam na narutowicza i do tej pory sie zastanawiam dlaczego tyle ludzi robiło fotografie muralu na budynku, to aż kaie ciekawe?

~mama

wreszcie jakiej pozytywne zmiany. już mam dość tego zamknięcia w domach

~zbyszek

byliśmy z wnukami na spacerze, dla nich fajne przygody dla mnie wspomnienia lat młodzieńczych, gratuluje STALOWE MIASTO wspołorganizacji przedsiębwzięcia

e2rds

marucha, smardze gamoniu są pod ochroną, a papierzaki to ma kto zbierać bo się tym chwalił, no chyba, że to ty możesz go zastąpić.

e2rds

Ja motocykl to miałem 50 lat temu, ale na tych zdjęciach nigdzie nie widziałem tego 4-kopytnego rżącego "he he", widocznie na taki łeb homonta nie znaleziono.

~edek

piękne fury....

~FOTOamator

w końcu fajna impreza, dobry public relation, mozna było bezpiecznie wyjść z domu w celu innym niż spozywczak.... brawo organizatorzy, super ... juz wysłałem fotografie na konkurs umiech

~AZOTOX

najładniejsza załoga była w bordowym garbusie... trzy śliczne dziewczyny... POZDRAWIAM JE !!!

~Mały

A jaki to zabytek auto 30 to letnie jeżdżą starsze i nie są zabytkami

~gajowy

he he.. tego jegomoscia widziałem na zbieraniu smardzy , tyle że co miał nazbierane to tylko..."papierzaki".

~Biskup

Do silowni isc nie moge bo wirus a tu go kurfa nie ma???? Aborygenie ogarnij sie