Stalowa Wola się szczepi! Rozmawiamy z koordynatorem szczepień w szpitalu [video]

Image

Nie ma dziennika, wiadomości, informacji z kraju i świata, gdzie nie mówiono by o szczepieniach przeciwko COVID-19. Mamy wiele pytań i nie wszystko rozumiemy. Jak mieszkańcy powiatu podchodzą do tematu szczepień? Czy chcemy się szczepić i czym chcielibyśmy się szczepić?

Wychodząc naprzeciw Waszym dylematom zaprosiliśmy do studia portalu StaloweMiasto.pl ordynatora Oddziału Dermatologicznego, lekarza Jerzego Maciąga, koordynatora medycznego szczepień w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli, by porozmawiać z nim o akcji szczepień przeciwko COVID-19, odbywającej się w naszej lecznicy- największym punkcie szczepień w okolicy.

Jak przebiegają szczepienia i dlaczego czasem tworzą się kolejki? O czym mówią pacjenci zgłaszający się na szczepienia? Czy mają jakieś dylematy? Czy zadają pytania? Czy słuchając doniesień medialnych mają jakieś obawy co do konkretnych szczepionek? Czy boją się Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych (NOP)?

Naszego gościa pytamy również o to czy wiedza na temat szczepień jest rzetelna, skoro telewizyjni eksperci tacy jak dr Sutkowski czy prof. Simon zmieniają zdanie? Komu powinniśmy zaufać i komu uwierzyć?

Zapraszamy do obejrzenia ciekawego wywiadu. Z naszym ekspertem rozmawia Tomasz Gotkowski.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Do Jdh

Minister widocznie nie posiada wystarczającej wiedzy ...

~Jdhdhs

Czekaj czekaj były minister mowil przecież rok temu, ze jak będzie szczepionka to znikną maseczki...

~Do wyborca

Dobrze to objaśniłeś. Niestety nie każdy to rozumie. Wiele osób uważa, że jak się zaszczepi to nie zachoruje i nie będzie też zarażać innych. Ciemne społeczeństwo należy edukować...taki ciemnogród jaki mamy boi się szczepionek bardziej niż wirusa, albo nie boi się wirusa wcale, bo uważa że go to ominie.

wyborca

Nie warto się szczepić. Żadna szczepionka nie gwarantuje, że nie zachorujecie na COVID-19. Może przejdziecie chorobę lżej. Zaszczepienie nie zwalnia z obowiązku noszenia maseczki, ponieważ dalej jesteście nosicielami i rozsiewacie.

~Aneta

jakbyś włączył telewizor to wiedziałbyś, że w Izraleu wyszczepiono już wszystkich, obecnie kończą szczepić dzieci... tak więc izolowane społeczeństwo na kirkucie w Leżajsku nie mogło miec covida, a tym bardziej siebie nawzajem zakazic... Powinni mieć maseczki wychodząc w miasto... bo teoretycznie zaszczepiony może prenieść zakazenie na innych.

~@SzczepimySie

No popatrzyłem się na izraelitów. W Leżajsku, jak wpadli tam parę tygodni temu.
ZERO MASECZEK, ZERO DYSTANSU smiech2 smiech2 smiech2
Ciżba, jeden na drugim i co?Policji zero, nie umierali i nie zakażali jeden drugiego.
Wyłącz telewizor włącz myślenie!

~Do Zombie

To ty nie wiesz, że osoba zaszczepiona nadal może zachorować i zarażać innych ? Przeciwciała zwalczają wirusa, ale nie uchronią osoby siedzącej obok chorego głupku przed zakażeniem. Jesteś zaszczepiony, twój układ odpornościowy walczy z wirusem ale to nie znaczy że innych nie zarażasz.

~SzczepimySie

Antyszczepionkowcy, którzy wierzycie w teorie spiskowe i jesteście mądrzejsi od wirusa - popatrzcie na Izrael...

~Zombie

@ do Mieszkanka
smiech2 smiech2
Niczego głupszego dzisiaj nie czytałem.
Jesteś uodporniona i zakażasz...
No no profesorowie medycyny kłaniają ci się w pas!

~Do Mieszkanka

A no taki sens że ty jesteś bardzieju odporniona i możesz mieć wirusa i zarażać tych co się nie zaszczepili.

~Jxhdhd

Na pewno, już było tyle wersji ze śmiech na sali. Maseczki nie pomagają, potem ze jak będzie szczepionka to maseczki znikną, potem ze może być przyłbica, a potem ze jednak nie, teraz maseczki na dworze już bez sensu... cyrk

~Mieszkanka

Jest taki sens że jest się bardziej uodporniomym a maseczkę nadal należy nosić. NIESTETY

~Argail

Stalowa Wola szczepi się jak cholera... A ja mimo wszystko bezustannie i bezwzględnie....CHCESZ ŻYĆ ....TO MYŚL....!!!!

~Jxjdjd

Mieszkanka to przedstaw swoje argumenty za. Ja już czytam, ze po szczepionce i tak trzeba się testować, można zarażać i zachorować... wiec jaki jest sens?

~Logik

Wy zaszczepieni wyjdziecie usmiechnieci,bo was szczepionka OCHRONI..a nam nieszczepionym dajcie spokoj i najwyzej dajcie umrzec ..i zadna szczepionka antycovid nie chroni przed zarażaniem innych- oficjalnie to mowią,powtarzam po raz wtóry,wiec dajcie ludziom decydowac o SWOIM ZYCIU,a nie waszym

~Mieszkanka

Jak czytam te bzdury o szczepionkach to włos się jezy!!
Ludzie, gdzie Wy jesteście?
Jaki podkarpacki zascianek
Przy takim rozumowaniu to długo nie wyjdziemy z tej pandemi

maszynista

Niech sie szczepia , nikt nie daje gwarancji . Szczepionka jest bardziej niebezpeczna od covida.

~Ja lady

Do fakt.....to dlatego amantadynę wycofali żeby leczyć się nie dało

~Do Ola

Znów głupio mądra się odezwała

~Sprawiedliwy

Pan ordynator namówił mnie na szczepionkę ale mam jedno pytanie czy Pan ordynator weźmie odpowiedzialność na swoje barki za tą szczepionkę jeśli by mi się coś stało ?

~Kix

Lola, dlaczego płaskoziemcy? Czy czytalas ulotke AstraZeneci? Dajmy na to wplyw na ciążę i płodność? Jezeli nie to poczytaj, nie jakies tam dziwne źródła, tylko oficjalna ulotke producenta. Zeby była jasność jestem zaszczepiony, ale np na grype szczepilem sie tylko raz i dziwnym trafem ten jeden jedyny raz chorowalem. Ot przyczyny dla których poki co nie chce sie szczepic. Zachęcam do poznawania wielu źródeł, a nie tylko jednego kanału informacyjnego

~Logik

lola..rozumiesz co to wolnosc wyboru,albo rozumiesz ze szczepionki bada sie 10 lat ,a nie rok..przed podaniem,jesli obecny rzad twierdzi ( po tylu swoich wpadkach) ze szczepionki sa bezpieczne na podstawie kilkumiesiacznych obserwacji...to nie wiem ...kto da gwarancje ze nie bedzie skutkow ubocznych za 5-6 lat a nie po kilku tygodniach.szczepcie sie .nikt nikomu nie broni,bedziecie niby chronieni,a i tak bedzie nadal roznosic tego wirusa

~Fakty

Powinno się LECZYĆ a nie szczepić!
Leki są:amantadyna, budezonit czy inwermektyna i kosztują naprawdę grosze w porównaniu do szczepionek.
Ten ostatni wprowadzono już do procedur szpitalnych w USA.
A u nas nadal cisza!
Koszt 1 tabletki 80 centów czyli ze 3 złote. Szczepionki po 20-40 euro. I o to chodzi...

~ola

Pytanie do doktora: czy informujecie ludzi, że ta "szczepionka" to produkt genetyczny będący jeszcze w trakcie badań klinicznych o niewiadomych skutkach ubocznych długoterminowych???

~lola

Dobrze, ze zapraszacie medykow. W dobie covida cos przynajmniej nam wyjasnią... Dziwią mnie płaskoziemcy, którzy nie chcą się szczepić, a już w ogóle nie rozumiem medyków, którzy sie nie szczepią.. Co ini robili w szkole, że nie zrozumieli, że gdyby nie szczepienia ludzkosc by nie przetrwała... Chyba, że ktoś ma przeciwskazania... to wtedy tak

~Tygrees 23

Po co chipa sobie wstrzykac przeciez nie ma zadnego covida wymysl politykow,ja tam i tak chodze bez machy i mam wszystko w tyle bla bla