Ujędrnianie biustu - domowe sposoby na uniesienie piersi

Image

Zdrowy i uniesiony biust już od wieków (jeśli nie od tysiącleci) jest uważany za atrybut kobiecości i płodności. Nic więc dziwnego, że wiele Pań kładzie szczególny nacisk na jego wygląd. Oczywiście piersi młodych kobiet nie wymagają - przynajmniej w większości - dodatkowej pielęgnacji. Inaczej sytuacja wygląda u pań nieco już starszych, które mają już co najmniej 25 lat. Dlaczego jest to tak ważny etap w życiu kobiety? Głównie dlatego, że w tym okresie skóra - podobnie jak i piersi - zaczyna tracić swą jędrność.

Jak poradzić sobie z tym problemem? Można skorzystać z kilku różnych rozwiązań. Pierwszym, a zarówno najbardziej bezpiecznym, jest oczywiście naturalna pielęgnacja biustu. Można oczywiście skorzystać z bardziej inwazyjnych metod, ale - bądźmy szczerzy - skupienie się na silnych środkach farmaceutycznych, hormonalnych i operacjach plastycznych nie jest z reguły ani zdrowe, ani bezpieczne. Co zatem zrobić, by w naturalny sposób ujędrnić piersi?

Prysznic dobry na wszystko

Prysznic to z pewnością jeden z najprostszych, najbardziej znanych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów pielęgnacji piersi. Najlepiej, jeśli wykonuje się go za pomocą zimnej lub zimnej i gorącej (naprzemiennie) wody. Taki "wodny masaż" nie powinien trwać dłużej niż 2-3 minuty.

Najlepiej, jeśli jest on połączony z silnym, kinetycznym działaniem cieczy, która w ten sposób "zmotywuje" naczynia krwionośne do znacznie intensywniejszej pracy. Oczywiście różnica temperatur nie powinna być w tym przypadku zbyt duża, gdyż można sobie w ten sposób zrobić krzywdę.

Stosując prysznic o zmiennej temperaturze (najlepiej połączony z biczami wodnymi) warto omijać sutki, gdyż są one wrażliwe na działanie zróżnicowanych temperatur.

Peeling - sprawdzony sposób na wzmocnienie piersi

Peeling to jedna z najbardziej znanych metod walki ze zwiotczałymi piersiami. Na szczęście nie ogranicza się on wyłącznie do preparatów, które możemy nabyć w aptece. Krem do peelingu można również przygotować w zaciszu własnego domu. Wystarczą tylko łatwe do zdobycia składniki i... trochę pomysłu.

Peeling będący połączeniem cukru i oleju, to jeden z najprostszych sposobów na wzmocnienie skóry piersi, wraz z możliwością oczyszczenia naskórka. Wystarczy zmieszać jedną łyżkę cukru z dwiema łyżkami oleju. Powstałą w ten sposób substancję należy dokładnie wmasować w skórę piersi. pamiętając jednocześnie o omijaniu sutków.

Ostre krawędzie kryształków cukru ułatwią pozbycie się zbędnego naskórka, a olej zapobiegnie ich natychmiastowemu rozpuszczeniu. Stosowanie tego zabiegu przez 2-3 tygodnie (2-3 razy w tygodniu) sprawi, że jędrniejsze piersi w końcu staną się faktem. Sam masaż nie powinien trwać dłużej niż 4-5 minut.

Masaż kostkami lodu - co warto wiedzieć?

Kostki lodu to bardzo skuteczny sposób na walkę o piękniejsze piersi. Sama procedura masażu jest bardzo prosta i opiera się na sporządzeniu dwóch, w miarę dużych kostek lodu, wzięciu ich do rąk, a następnie - przyłożeniu do piersi i wykonaniu odpowiednich ruchów.

Co ważne - powinny być to przede wszystkim ruchy koliste, wykonywane zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Tak jak w przypadku opisywanego powyżej peelingu, zabieg ten nie powinien oddziaływać na sutki, gdyż w przeciwnym razie można doprowadzić do ich przemrożenia.

Masaż z kostkami lodu nie powinien trwać dłużej niż minutę. W przeciwnym razie może on doprowadzić do odrętwienia biustu, co również jest bardzo szkodliwym i niebezpiecznym dla tkanki zjawiskiem. Oczywiście można go powtórzyć, ale tylko po ponownym ogrzaniu piersi (np. strumieniem ciepłej, ale nie gorącej wody). Masaż kostkami lodu można wykonywać od trzech do czterech razy w tygodniu.

Masaż z wykorzystaniem oliwy z oliwek

Na tej samej zasadzie co w przypadku kostek lodu, można wykonać masaż z wykorzystaniem oliwy z oliwek. Zabieg ten rozpoczyna się od zakupu kilku oliwek, a następnie - po odpowiednim oczyszczeniu piersi - rozrobieniu ich w dłoniach w celu podwyższenia temperatury uzyskanej oliwy. Co ważne - wspomniana temperatura jest tu bardzo ważna, gdyż wpływa ona na otwarcie porów skórnych, a co za tym idzie - na zwiększeniu podaży substancji aktywnych, które zawarte są w oliwie.

Podobnie jak w przypadku kostek lodu, również i ta forma masażu powinna być wykonywana nie częściej, niż cztery razy w ciągu tygodnia. Dzięki tej technice ujędrnienie biustu będzie możliwe już po dwóch, trzech tygodniach jej ciągłego stosowania.

Masaż za pomocą... pasty z kozieradki

Ciekawym sposobem na zdrowo prezentujący się i uniesiony biust jest masaż z wykorzystaniem dobrze wszystkim znanej kozieradki. Roślina ta została zresztą wybrana do tego celu nieprzypadkowo, gdyż jest ona znana z dużej zawartości fitoestrogenów, które w naturalny sposób wpływają nie tylko na sam biust, ale na ogólnie pojętą, damską seksualność.

Prosty sposób na przyrządzenie olejku zaczerpnęliśmy z portalu kowalezdrowia.pl. Wystarczy wsypać do garnka pół szklanki nasion kozieradki zalewając je szklanką oliwy. Powstała mieszankę podgrzewamy przez 10 minut w temperaturze takiej, aby dało się dotknąć garnka dłonią. Przelej ekstrakt do słoika odstawiając na dobę, a następnie powtórz jeszcze raz cały proces. Na koniec filtrujemy olejek i możemy zacząć z niego korzystać.

Olejek nakładamy na skórę, a następnie delikatnie wmasowujemy w ich strukturę. Po zakończeniu masażu można go pozostawić na piersiach przez kolejne 10 minut. Po ich upływie należy zmyć pozostałości za pomocą ciepłej wody. Masaż taki stosuj dwa razy w tygodniu.

Ćwiczenia - na które z nich najlepiej postawić?

Bardzo skuteczną metodą dzięki której ujędrnienie biustu stanie się w końcu faktem. jest ich modelowanie za pomocą odpowiednio dobranych ćwiczeń. Najlepiej połączyć je z wyżej wymienionymi czynnościami pielęgnacyjnymi, dzięki czemu ich skuteczność będzie o wiele wyższa. Opcjonalnie można też wspomagać się suplementami i kosmetykami, ale przed ich zastosowaniem, koniecznie warto skonsultować się z dermatologiem.

Podczas wyboru odpowiednich ćwiczeń należy skupić się przede wszystkim na takiej aktywności, która pobudzi działanie ramion i klatki piersiowej. Nie można też zapominać o... odpoczynku. Nadużywanie ćwiczeń i nadmierne obciążanie organizmu to zjawiska, które z pewnością nie wpłyną korzystnie na zdrowie kobiety. Oto propozycje ćwiczeń, które powinna wykonywać każda, dbająca o swój biust kobieta.

Ćwiczenie numer 1

Pierwsze ćwiczenie polega na staniu w lekkim rozkroku i jednoczesnym uniesieniu ramion równolegle do ziemi. Gdy ręce zostaną już odpowiednio rozciągnięte, można przystąpić do wykonywania nimi specjalnych, pulsacyjnych ruchów. Dzięki nim będzie można skutecznie rozgrzać stawy przed kolejnymi ćwiczeniami. Gdy już ciało zostanie odpowiednio przygotowane do dalszych ćwiczeń, należy przejść do drugiego etapu, czyli zginania rąk w łokciach równolegle do ziemi i trzymaniu niewielkich ciężarków.

W trakcie wykonywania tego ćwiczenia dłonie powinny być skierowane ku górze. Następnie ramiona należy pozostawić z gięciu, przy czym łokcie należy bardzo powoli zsuwać ku ziemi (najlepiej razem). Czynności te należy powtórzyć co najmniej kilkanaście razy. Kobiety mogą być pewne, że dzięki takiej na pozór krótkiej aktywności ich jędrniejsze piersi staną się faktem.

Ćwiczenie numer 2

Druga propozycja ćwiczenia to tzw. damskie pompki, które - w przeciwieństwie do ćwiczeń "męskich" nie obciążają aż tak bardzo ramion. Wynika to z faktu, że kobiety nie mają aż tak silnych ramion co mężczyźni, a co za tym idzie - tradycyjne pompki mogłyby być dla nich pewną uciążliwością.

Damskie pompki różnią się od męskich jedynie tym, że w trakcie ich wykonywania kobieta delikatnie podpiera się nogami. Dzięki temu część masy zostaje przeniesiona na kończyny dolne, co jednak nie ma wpływu na skuteczność wykonywanych ćwiczeń. Bądź co bądź - regularność jest tu o wiele ważniejsza, niż np. ciągłe przemęczanie organizmu i "spalanie" efektów swojej pracy.

Podsumowanie

Naturalne metody na ujędrnienie biustu mają jedną, istotną zaletę - można je łączyć ze sobą i to bez obaw, że zaszkodzą one kobiecemu organizmowi. Z zalety tej nie mogą skorzystać kobiety, które na co dzień przyjmują różne środki farmaceutyczne lub suplementy diety. W jednym i w drugim przypadku, zawsze istnieje poważne ryzyko wystąpienia powikłań.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =