Pit 37 online - wypełnij go bez trudu dosłownie w kilka minut

Image

Wielu osobom składanie corocznego zeznania podatkowego kojarzy się ze stresem, bieganiem do urzędu skarbowego i wielką stratą czasu. Na szczęście ta bieganina staje się powoli reliktem przeszłości. Obecnie podatnicy mają do dyspozycjo nowoczesne programy pomagające w rozliczeni zeznania podatkowego. Dzięki temu, że są one bezpłatne i proste w obsłudze, to każdy bez wyjątku może z nich skorzystać i doskonale sobie z tym zadaniem poradzi. Dlatego złożenie PIT 37 online za 2020 rok będzie szybkie i proste.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

PIT 37 online – dlaczego warto wypełnić go przez Internet

• Z jakiego bezpłatnego programu najlepiej skorzystać, gdy chcemy złożyć nasz roczne zeznanie podatkowe online

PIT 37 online jest bardzo prosty w złożeniu. Wystarczy skorzystać z prostego w obsłudze programu do rozliczania zeznań podatkowych. Inną prostą możliwością jest potwierdzenie PIT 37 online w wersji wypełnionej za nas przez urząd skarbowy. Jednak najczęściej zdarza się tak, że podatnik musi skorygować informacje w swoim PIT 37 online. Wtedy dla urzędu ważne jest to zeznanie podatkowe wypełnione przez samego podatnika.

Czym jest pit 37?

PIT 37 to inaczej określony typ formularza podatkowego, na którym podatnik określa czy też deklaruje wysokość osiągniętego przez siebie dochodu w poprzednim roku. Jak pozostałe pity składany jest obowiązkowo do końca pierwszego kwartału w roku następnym od zakończenia rozliczanego okresu podatkowego.

Kto powinien wypełnić pit 37 za rok 2020?

PIT 37 wypełniają podatnicy rozliczający się z wynagrodzeń ze stosunku pracy, wynagrodzeń ze stosunku służbowego, podatnicy deklarujący dochód z tytułu praw autorskich oraz innych praw majątkowych. PIT 37 wypełniają również podatnicy rozliczający się z działalności wykonywanych osobiście, zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, stypendiów, rent lub emerytur, zasiłków i świadczeń przedemerytalnych. W razie wątpliwości czy na pewno należymy do grupy, która powinna wypełnić PIT 37, warto skontaktować się z naszym urzędem skarbowym, celem konsultacji. Szkoda potem tracić czas na niepotrzebne korekty.

Rozliczenie PIT-37 online: jak to zrobić?

Najprościej dokonać rozliczenia PIT 37 online przez serwis Podatnik, który jest bardzo porosty i intuicyjny w obsłudze. Każdy podatnik niezależnie od wieku, będzie w stanie rozliczyć swój PIT za pośrednictwem serwisu. Program jest bezpłatny, potrzebny jest tylko dostęp do Internetu. Program krok po kroku instruuje podatnika jak ma rozliczyć PIT. Podpowiada konieczne załączniki i wskazuje pola, które ewentualnie należy ze sobą zsumować lub odjąć między sobą. Dzięki programowi wypełnianie corocznego zeznania podatkowego zajmie podatnikowi najwyżej kilkanaście minut. Po zakończeniu pracy, warto wydrukować lub zapisać na komputerze potwierdzenie wysłania zeznania podatkowego drogą elektroniczną. Korzystnie jest także wydrukować lub zapisać na komputerze wypełniony formularz zeznania podatkowego. Tak dla porządku.

PIT 37 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

PIT 37 należy rozliczyć do 30 kwietnia 2021 roku. To termin ustawowy obowiązujący każdego podatnika. Warto jednak rozliczyć się z fiskusem jak najwcześniej. Jeśli z zeznania wynika, że należy nam się zwrot podatku, to wypełniając PIT 37 online dostaniemy pieniądze z tytułu zwrotu nadpłaconego podatku już po 45 dniach od złożenia wniosku. Jeśli z jakiegoś powodu złożymy nasze roczne zeznanie podatkowe drogą tradycyjną tj. na papierze, na zwrot nadpłaconego podatku przyjdzie nam czekać aż trzy długie miesiące. To kolejny powód, ab rozliczać nasz PIT 37 online.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =