Rozwód kościelny w Warszawie - unieważnienie małżeństwa kościelnego

Image

Unieważnienie małżeństwa kościelnego w Warszawie nie jest rzeczą spotykaną rzadko. Niestety liczba rozwodów rośnie, natomiast związki stają się mniej trwałe. Powody mogą być bardzo różne, jednak każde małżeństwo pragnące w formalny sposób unieważnić swój związek, będzie musiało przejść odpowiednią procedurę. Nie jest ona łatwa, jednak z pomocą mogą przyjść specjaliści zajmujący się prawem kanonicznym. Jak w takim razie wygląda procedura rozwodu kościelnego oraz w jakich przypadkach można z niej skorzystać?

1. Adwokat kościelny w Warszawie - czym się zajmuje?

2. Jak wygląda unieważnienie ślubu kościelnego w Warszawie?

3. Kto może wziąć rozwód kościelny w Warszawie?

Adwokat kościelny w Warszawie - czym się zajmuje?

Adwokat kościelny w Warszawie pomoże w kwestiach dotyczących prawa kanonicznego. Jego pomoc może okazać się nieoceniona, bowiem sprawy kościelne mogą bywają bardzo skomplikowane. Adwokat zajmujący się sprawą związaną z unieważnieniem małżeństwa, musi ukończyć studia z zakresu prawa kanonicznego oraz posiadać tytuł licencjata kościelnego. Kancelaria prawa kanonicznego w Warszawie udzieli kompleksowej i fachowej pomocy w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

Jak wygląda unieważnienie ślubu kościelnego w Warszawie?

Unieważnienie ślubu kościelnego w Warszawie rozpoczyna się szczegółową analizą stanu faktycznego oraz podstaw prawnych. Dzięki zdobytym informacjom, adwokat ma możliwość dokonania oceny szans na powodzenie procesu. Kancelaria prawa kanonicznego w Warszawie sporządza skargę powodową, która rozpoczyna całą procedurę przed sądem. Podczas przeprowadzania kolejnych czynności, oferuje również porady i pełne wsparcie na każdym etapie postępowania.

Kto może wziąć rozwód kościelny w Warszawie?

Unieważnienie ślubu kościelnego w Warszawie oczywiście musi być poparte odpowiednimi przesłankami. Rozwód kościelny w Warszawie z pomocą kancelarii prawa kanonicznego, można wziąć z między innymi z uwagi na pokrewieństwo małżonków, ich powinowactwo, odmienność religii, niemoc seksualną lub święcenia kapłańskie. Przesłanką może być również zbyt młody wiek małżonków, wynoszący dla kobiet poniżej 14 lat, natomiast dla mężczyzn poniżej 16 lat. Odpowiednia przesłanka wraz z zapisem historii związku małżeńskiego, powinna znaleźć się w skardze powodowej. Wysokie kompetencje, wiedza i doświadczenie zawodowe adwokata, w istotny sposób mogą wpłynąć na pozytywny przebieg postępowania sądowego. Warto więc wybrać odpowiedniego specjalistę. Mieszkańcy Warszawy oraz okolic, mogą zdecydować się na Kancelarię Prawa Kanonicznego Magdalena Furmańczuk.

Kancelaria Prawa Kanonicznego

Magdalena Furmańczuk

Zakres pomocy w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa:

1. Konsultacja sprawy przed rozpoczęciem procesu

2. Pomoc prawna w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa przed sądami kościelnymi I i II instancji

3. Sporządzanie pism procesowych na każdym jego etapie

4. Pomoc w doborze materiału dowodowego oraz świadków


ul. Nowogrodzka 62C

02-002 Warszawa

tel.: +48 662 277 990

office@kancelaria.furmanczuk.pl


ul. P.S. Wyszyńskiego 4p

22-400 Zamość

tel.: +48 662 277 990

office@kancelaria.furmanczuk.pl


więcej informacji na

https://www.kancelaria.furmanczuk.pl/

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =