Nowy Lekarz Kierujący Oddz. Neonatologicznym

Image
Oddział Neonatologiczny w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli ma nowego szefa. Od 1 kwietnia kieruje nim Joanna Walotek.

- Szpitale potrzebują nie tylko nowoczesnych oddziałów i najlepszego wyposażenia, ale przede wszystkim profesjonalnej i zaangażowanej w swoją pracę kadry. Nie jest łatwo pozyskać dzisiaj dobrych specjalistów, dlatego jestem bardzo zadowolony, że pracę u nas rozpoczęła doktor Joanna Walotek. Powierzyłem jej pełnienie obowiązków lekarza kierującego oddziałem i jestem przekonany, że doskonale poprowadzi stalowowolską neonatologię – mówi Grzegorz Czajka, dyrektor SPZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Joanna Walotek jest lekarzem młodym, ale już doświadczonym. Z noworodkami pracuje od 2014 roku, specjalizację z neonatologii odbyła w Klinice Noworodków Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie. Przez ostatni rok pełniła obowiązki kierownika Oddziału

Neonatologicznego w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. Teraz objęła analogiczne stanowisko w Stalowej Woli. - Bardzo podoba mi się tutejszy Oddział Neonatologiczny, jest dobrze wyposażony w sprzęti widać, że był niedawno remontowany. Pomieszczenia są przytulne, a matki po porodzie przebywają wraz z noworodkami w pokojach w systemie "rooming-in". Pokoje są 1- lub 2-osobowe, wyposażone w stanowiska do przewijania i kąpieli dzieci. Te dobre warunki mają dla matek duże znaczenie, to ważne, aby w pierwszych dniach po porodzie czuły się komfortowo. Jestem też zadowolona z pracy całej kadry oddziału, któraktóre świetnie wywiązują się ze swoich zadań i z dużą troską podchodzi do znajdujących się na oddziale matek oraz noworodków. Natomiast jeśli chodzi o ilość porodów, to porównując to chociażby do szpitala w Tarnobrzegu, w którym dotychczas pracowałam, Stalowa Wola nie ma się czego wstydzić. Jest około 50-60 porodów miesięcznie, co przy obecnej sytuacji demograficznej jest niezłym wynikiem. Choć wszyscy liczymy, że tych porodów zacznie w naszym szpitalu przybywać – mówi Joanna Walotek, p.o. lekarza kierującego Oddziałem Neonatologii.

Jej zatrudnienie przez SPZZOZ Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli powinno ucieszyć młode mamy z jeszcze jednego powodu – już w maju wznowi swoją działalność Poradnia Neonatologiczna. - Lubię doglądać dzieci, które miałam wcześniej na oddziale, ale uruchomienie tej poradni jest przede wszystkim bardzo ważne dla ich matek. Jeśli maluszek ma np. żółtaczkę, czy niepewne wyniki badań, czy jakieś inne problemy, to zawsze będą mogły przyjść do poradni i to skonsultować. To daje im poczucie bezpieczeństwa – mówi Joanna Walotek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jacek

A gdzie doktor zaborowska już na emeryturze i doktor czerkies A to już emerytki młodym dac szanse dobrze że pandemia bo tylko te że sztafety latały i zdjęcia chciały robić A razem z nimi ta co pielęgniarki nadzoruje pielegniarki człowiek pocięty A najważniejsze czy chcesz, żeby dziecko w gazecie było
NO WARTO NAJLEPSZYCH ZATRUDNIAC DOKTORA DABKA TEZ ZCIAGLI I OKAZAŁ SIE LIDEREM NAJLEPSZYM LEKARZEM

e2rds

Heniek, myślisz, że psa obchodzi jego gó.no, nie wysilaj się, co najwyżej możesz tylko śmierdzieć, jesteś mocny tylko w tym śmierdzeniu i tyle.

~Heniek

Przecież wiadomo że załapał byś strzała i byś leżał hojraku erddeesie .Jesteś taki kozaczek w necie i pi... w świecie a do tego stary ruchacz.

~Leopold

Pisowcy to kłamcy i nieudacznicy. Nie licz na to że to ma jaja i przyjdzie porozmawiać. No chyba że z szóstką swoich partnerów smiech2 smiech2

e2rds

Heniek, głąbie, jak koniecznie chcesz mnie spotkać, to na błoniach jak spaceruję z pieskiem, co prawda coraz rzadziej bo wolę jechać nad wodę, lub na działkę, albo do lasu. Ale jak będziesz zaczepiał spacerujących z pieskami to może trafisz na mnie, tylko krzycz, że chcesz się spotkać z Erdesem, to może trafisz i przegonie ci troszeczkę rozumu do tego głupiego łba z tylnej części ciała. Jak nie nie spotkasz to, to możesz się wyładować częściowo waląc tym głupim, prymitywnym łbem w te topole, mam nadzieje, że nic im się nie stanie.

e2rds

Heniek, bo takie psie gó.na, takie prymitywy uznają rozwiązania siłowe. Jak chcesz dla siebie prymitywie znaleźć rozwiązania siłowe, to wal tym głupim łbem w mur jak baran w bezsilnej wściekłości, ja ci dołożyłem słownie(nie napisałem intelektualnie bo tego nie zrozumiesz). Już ci napisałem prymitywie, jak trafisz i zaczepisz mnie, to ten łeb będzie cię bolał do końca twoich zasr.nych, gó.nianych dni. Pozdrawiam nabuzowanego, a może i narkotyzującego się prymitywa by być odważniejszym, ale bezrozumnym.

~Heniek

Ty marna niedowartościowana kreaturo zwana erddes z domu boisz się wyjść a co dopiero bić się z kimś.

~mieszkanka

o maj gad co za bida jaki slams mieli cudowną DOKTOR PIOTROWSKĄ fachową i kochająca dzieciaki to zamiast w nią zainwestować to pozwolili jej uciec do Profamili gdzie oczywiście doceniono jej wieloletnie doświadczenie i fachowość ale powodzenia dla tej Pani chociaż jeżeli przechodzi ze szpitala o wyższym stopniu referencyjności do takiego który ma niższy to niezbyt dobrze o niej świadczy

e2rds

Heniek, gnojku, przecież ci to mówię, nie rozumiesz, nazwałeś mnie psem, ty zaczepiłeś mnie pierwszy, więc nazwałem cie psim gó.nem i nadal nie rozumiesz. Dostałeś po tym głupim łbie dwa razy i nadal mało głąbie i jeszcze jedno głąbie, ty masz cztery oczy, to chyba okulary liczysz za drugą parę. Mówi się powiedz mi to w oczy, a nie w cztery oczy głąbie, nie przepraszam, nie głąb tylko psie gó.no i gdybyś fizycznie do mnie wyciągnął kiedykolwiek łapy, to byś tego żałował do końca swoich gó.nianych dni.

~Noli

Najlepszy lekarz to doktor Czerkies.

~Heniek

Erddes chodź cykorze i powiedz mi to w 4 oczy

e2rds

Heniek, widzę, że trzeba w pierwszej kolejności naprawić kanalizację ściekową w Stalowej Woli, bo zbyt często takie gó.na typu "Heniek" wypływają do wierzchu i zaczynają śmierdzieć na forum.

~Heniek

Żebym ja cię czasem do szamba nie wpuścił erdees cykorze

e2rds

Heniek, psie gó.no, nie zaczepiaj mnie bo puszczę cię w kanał ściekowy.

~Heniek

Erddes psie nie podszywaj się pod ekologa zamule

~krisu

ładna pani, pozdrawiam

~Tata

Bardzo dobra i fachową kadra jak zawsze. Korzystaliśmy 2 razy umiech Powodzenia umiech

e2rds

ekolog vel pseudointeligencie, a co mają wspólnego drzewa z Oddziałem Neonatologiczny w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli i nową szefową. Co niedobrego z tobą się dzieje.

~toto

Kto przed panią doktor kierował tym oddziałem? Podzielam, ładna! Powodzenia na nowym stołku!

~ekolog

To ja komentowałem , że 30 metrów o linii wysokiego napięcia wszystkie drzewa trzeba wyciąć . A przynajmniej o połowę skrócić.

~boby

Ok ładna zgadzam się.