Woda cenniejsza niż złoto. Znów zbieramy makulaturę dla Afryki

Image

Woda na czarnym lądzie warta jest więcej niż złoto. Nie wyrzucaj gazet, ulotek, starych książek, bo „za makulaturę” wspólnie wybudujemy kolejną studnię w Afryce.

Makulatura na misje to charytatywna inicjatywa wspomagająca budowę studni w afrykańskich wioskach. W ramach tej akcji można wrzucać makulaturę do kontenera, który został postawiony przy budynku Poczty Polskiej, nieopodal kościoła pw. św. Floriana w Stalowej Woli.

To nie pierwsza tego typu akcja zorganizowana w naszym mieście. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży papieru wiele osób w Afryce ma już wodę do picia, a ta w tamtych warunkach jest najcenniejsza. Jeśli macie więc w domach niepotrzebny papier, możecie zrobić wiele dobrego! Fundusze pozwolą na wydrążenie kolejnych studni.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~wilk

Napiszcie mi jak to jest. Prowadzona jest zbiórka makulatury na pomoc dla mieszkańców Afryki. Wspaniała sprawa. Ale jest jedna kwestia sporna. Gdzie ta zebrana makulatura zostanie zamieniona na pieniądz. My mieszkańcy oddzielamy papier ( makulaturę ) od innych odpadów i płacimy za jej odebranie przez firmę wywożąca odpady. W mieście nie ma ani jednego skupu makulatury. Ktoś kto chce oddać makulaturę np w Wtórstalu misi za to zapłacić. Gdzie więc organizator tej akcji sprzeda zebrana makulaturę. Wcześniej biedniejsi ( często pijaczki ) ludzie zbierali makulaturę i odstawiali do punktów skupu. Czy aby ktoś nie robił podwójnie na nas biznesu?

~fret

w jakim terminie jest ta zbiórka bo nie wiem czy już jechać w deszcz by makulatura zamokła bo widac ze nie ma zamknięcia ten pojemnik? chyba ze taki to sposób na wodę w Afryce wrzucamy makulaturę- nasiąknie deszczem i wysyłamy makulaturę z wodą i w afryce będzie wyciskanie wody z makulatury?

~kris35

A za okazaną im pomoc przyślą nam zdolnego; terrorystę , fanatyka religijnego , zboczeńca.

~Kostucha

Biorę wszystkich, krolowie, księcia i dyrektorzy, biroę.

~madik

~ROD
Tamto to było ze Starostwa a to jest z Plebanii.... A Ci to teraz to co najwyżej mogą ci "zasadzić"

~on on

super akcja

~ROD

Kiedys mozna bylo dostac sadzonke za makulature.....czekamy.