Radni SPS chcą zwołania nadzwyczajnej sesji poświęconej PCPN-owi

Image

Klub Radnych Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe wystąpił z wnioskiem do przewodniczącego Rady Miejskiej Stalowej Woli o zwołanie sesji, która w całości byłaby poświęcona PCPN-owi.

Radni chcą poznać aktualną sytuację Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola (analiza realizacji „Strategii 5-letniej” oraz aktualna sytuacja finansowej spółki). W obszarze ich zainteresowań jest także ocena dotychczasowej działalności PCPN- u oraz planów dalszego działania jednostki budżetowej.

Zwołanie sesji pozwoli wyjaśnić wszystkie niejasności wokół działalności obiektu. Radni mają w tym zakresie wiele pytań.

- Przede wszystkim to kwestia związana z rozliczeniem dotacji miejskiej przeznaczonej na sport młodzieżowy oraz faktycznych kosztów utrzymania i funkcjonowania obiektu- mówi Radny Damian Marczak.

Dla kibiców ważną kwestią jest to, dlaczego w środę 14 kwietnia na boisku Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej nie odbył się mecz Stali Rzeszów z Garbarnią Kraków. Mimo starań ze strony rzeszowskiego klubu, spotkanie zostało odwołane.

Obrazek

Pod wnioskiem o zwołanie sesji podpisało się 7 radnych Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego.

- Uważamy, że szereg niepokojących sygnałów, płynących z różnych środowisk, dotyczących funkcjonowania oraz działalności tych podmiotów zgodnie z celem ich powołania - wymaga analizy i wyjaśnień. Jako radni oczekujemy pełnej i rzetelnej informacji oraz przedstawienia koncepcji dalszego działania władz PCPN- u oraz PSA Stal Stalowa Wola. Rada Miasta podjęła kilka uchwał, m. in. o dofinansowaniu wymienionych podmiotów i naszym obowiązkiem oraz prawem w zaistniałej sytuacji jest ocena ich działalności- czytamy w uzasadnieniu wniosku.

Radni wnioskowali o zaproszenie na posiedzenie następujących osób: prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, członków Rady Nadzorczej PSA Stal Stalowa Wola, aktualnego Zarządu PSA Stali Stalowa Wola, byłego prokurenta PSA Stal Stalowa Wola Karola Wołoszyna, aktualnego trenera IV- ligowej drużyny Stali Stalowa Wola, trenerów grup młodzieżowych działających przy PCPN- ie, dyrektora PCPN- u Mateusza Nowaka, naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Monikę Trelę oraz prezesa MZK sp. z o.o. Radosława Sagatowskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej ma teraz 7 dni na zwołanie sesji na wniosek radnych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~San Mario

Nie takie mecze przez śnieg odwoływano i świat istnieje, życie toczy się dalej...

~Kiu

Sesja? A może protestz kartonami pod PCPN?

~Podatnik

Bardzo doberze Klubie Radnych.
Powoli nadchodzi czas rozliczeń.
Rozliczyć LN z jego decyzji i tych dobrych zmian.
Naczelniczke promocji co nagród nie unika, również.
To nie sa jego pieniądze, a magistrat, nie jego prywatna firma - podaki są od ludzi.

~Aeo

Najlepiej to byłoby wymienić prezydenta to wtedy miasto odżyje...

~Monika

I tak Prezydent nie da nic rozliczyć ani nie pokaże żadnych dokumentów bo by się że wstydu spalił. Widzieliście zeby Nadbereżny się do czegos6przyznał? W klubie długi I spadek a na pcpn wiele hula a dyrekcja długie w nosie i pije kawkę nic sobie nie robi, a śnieg spadł to i stopnieje. Beznadzieja.

~hehe

@edek - próbuj........................Już niewiele można obronić, ale próbować warto...............Dajesz...................

~Zero

Do magda , a komuchy i pis? Zauważasz różnice? smiech2

~XxX

IV ligowa drużyna i Marcin Nowak. Brawo. Tyle wystarczy. Niech się panowie zajmą sprawami, w których mają choć minimalną wiedzę.

~magda

~www no przeciez wiem.

~jAN

Jak najbardziej rozliczyc Nowaka , mysle ze narobil niemalo dlugow !!!!!!

~www

gdyby pani była zorientowana Wołoszyn już stracił pracę , Czubat jest do końca miesiąca

~magda

Jak nie popieram generalnie opozycji szczególnie komuchów i PO (ale to chyba to samo)tak w tej sprawie zgadzam sie z opozycja.Należy rozliczyć te bandę z PSA i PCPN z pieniędzy które dostali z miasta czyli od nas.Rozliczy także w wykonania planu pięcioletniego i z działalności PCPN i spółki piłkarskiej.Jestem pewna ze Nowak straci prace .Tak jak Czubat i Woloszyn.Rada Nadzorcza tez będzie zmieniona.No chyba ze będą upierać sie przy swoim i bronic koryta .Wówczas ani złotówki od miasta.

~Grinostaj

A ci znowu z czymś wyskakują...
To już jest nudne...

TylkoZKS

Nie lubię SPSu bo to jest totalna opozycja i kodowcy, ale tutaj mają rację - gonić tych, przez których w Stali mamy taki bałagan!

~www

Pani Butryn na napastnika i 2 liga nasza

~Karol W.

Pi co mi ta marna piłka? Popierajmy szybownictwo.

~Stal1938

Radni mogą chciec , zawsze mnie śmieszy że opozycja chce coś rozliczać , was ludzi rozliczyli chcieliście Stalówke połozyć i zabić piłke w Stalowej to was ludzie wyśmiali i pokazali kto tu rządzi a teraz wielcy bohaterowie martwią się o Stalówke

~www

ale same kluby nazywają siebie 3 ligowymi np media tarnobrzeskie stosują takie określenie

~Do

Faktem jest ze to 4 klasa rozgrywkowa więc poprawniejsze będzie 4 liga

~www

Redaktor wie w której lidze gra Stal jest to 3 liga nie 4 !!!!!!!!!

~Kos

Brawo rozliczyć to szemrane towarzystwo co do złotówki