Radni SPS chcą zwołania nadzwyczajnej sesji poświęconej PCPN-owi

Image

Klub Radnych Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe wystąpił z wnioskiem do przewodniczącego Rady Miejskiej Stalowej Woli o zwołanie sesji, która w całości byłaby poświęcona PCPN-owi.

Radni chcą poznać aktualną sytuację Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola (analiza realizacji „Strategii 5-letniej” oraz aktualna sytuacja finansowej spółki). W obszarze ich zainteresowań jest także ocena dotychczasowej działalności PCPN- u oraz planów dalszego działania jednostki budżetowej.

Zwołanie sesji pozwoli wyjaśnić wszystkie niejasności wokół działalności obiektu. Radni mają w tym zakresie wiele pytań.

- Przede wszystkim to kwestia związana z rozliczeniem dotacji miejskiej przeznaczonej na sport młodzieżowy oraz faktycznych kosztów utrzymania i funkcjonowania obiektu- mówi Radny Damian Marczak.

Dla kibiców ważną kwestią jest to, dlaczego w środę 14 kwietnia na boisku Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej nie odbył się mecz Stali Rzeszów z Garbarnią Kraków. Mimo starań ze strony rzeszowskiego klubu, spotkanie zostało odwołane.

Obrazek

Pod wnioskiem o zwołanie sesji podpisało się 7 radnych Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego.

- Uważamy, że szereg niepokojących sygnałów, płynących z różnych środowisk, dotyczących funkcjonowania oraz działalności tych podmiotów zgodnie z celem ich powołania - wymaga analizy i wyjaśnień. Jako radni oczekujemy pełnej i rzetelnej informacji oraz przedstawienia koncepcji dalszego działania władz PCPN- u oraz PSA Stal Stalowa Wola. Rada Miasta podjęła kilka uchwał, m. in. o dofinansowaniu wymienionych podmiotów i naszym obowiązkiem oraz prawem w zaistniałej sytuacji jest ocena ich działalności- czytamy w uzasadnieniu wniosku.

Radni wnioskowali o zaproszenie na posiedzenie następujących osób: prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, członków Rady Nadzorczej PSA Stal Stalowa Wola, aktualnego Zarządu PSA Stali Stalowa Wola, byłego prokurenta PSA Stal Stalowa Wola Karola Wołoszyna, aktualnego trenera IV- ligowej drużyny Stali Stalowa Wola, trenerów grup młodzieżowych działających przy PCPN- ie, dyrektora PCPN- u Mateusza Nowaka, naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Monikę Trelę oraz prezesa MZK sp. z o.o. Radosława Sagatowskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej ma teraz 7 dni na zwołanie sesji na wniosek radnych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~yogin

a w niedzielę będzie pogrom w chełmie z chełmianką, te pastuchy dostana z 5 do zera i tyle

~Marycha

Jaki jest kontrakt miedzy klubem a miastem to każdy radny w UM wie.
Jedynym powodem tych igrzysk jest lans opozycji zatroskanej o zdobycie władzy. :-)
Igrzyska dla gawiedzi.

~Paweł

Jei cwoku rozumiem że Marczakowi wolno przepuścić milion zlotych z podatków? Chodzi mi bardziej o to, ze sam roztwonil banke a innych chce rozliczać. A z tym milionem miesiecznie to widze, ze odplynales konkretnie. I nie obrazaj innych, anonimowość dodaje odwagi?

~Jei

Ty tu piszesz cwoku kibolski o 1 mln, a na tą piłkę idzie może nawet milion miesięcznie, a i tak dziadostwo jest

~wie ktos?

Kiedy zacznie się rewitalizacja Placu Piłsudskiego?

~YYYY

Skoro wszystko jest tak luz to czego kibic ujadacie i trzęsiecie portkami. Nad wredny przedstawi fakty czyli same sukcesy i po sprawie, a mieszkańcy będą zadowoleni ze tak wszystko lux działa tylko co ze spadkiem, aferą korupcyjną, długami i całym tym synem??? To też sprawka złej opozycji? Dajcie spokój i zmieńcie leki.

~Janusze

Nastepna ***** burza opozycji.

~Paweł

Damian Marczak to niech sie najpierw rozliczy z miliona zlotych, ktory otrzymał na zespół koszykowki.

~kop

Co to za boisko bez rozsuwanego dachu? Pisiory jak zwykle zrobia byle co. Boisko jest na takie dziadostwo wlasnie na 4 lige w ktorej ta smieszna druzyna jest.

~kibic

Do lola, hejterze mecz na boisku naszego pięknego CENTRUM SPORTOWEGO nie odbył się bo była gruba warstwa śniegu. Przy okazji poinformuję cię hejterze , że nie odbyło się w tą środę kilkanaście meczów tylko w 2 i 3 lidze bo boiska były zawalone śniegiem. Jak ty hejterze w czasie pandemii możesz cokolwiek oceniać jak wiadomo ,że wszystkie stadiony dla kibiców na całym świecie są zamknięte. Mieszkańcy naszego miasta są bardzo dumni , że nareszcie mamy stadion którego nam cała POLSKA zazdrości. A jedyne zmarnowane pieniądze to byly w czasach jak SZREK umarzał podatki swoim kolegom działających na terenie huty .Pamiętaj my wszystko wiemy bo to my rządzimy.

StaLoveWola

trzeba wybudowac wiekszy stadion wtedy beda lepiej grac umiech i niech kibole glosuaj dalej na pisiaka bo i mstadion zbuduje jedni warci drugich hahaha smiech2 szkoda klawiatury na nich

~lola

Czyli propaganda sukcesu w wydaniu czynnego funkcjonariusza PiS-u legła w gruzach niczym Polska przed 2015 rokiem? Miało być tak pięknie, tak narodowo i sportowo, tyle miało tu drużyn z całego kraju trenować łącznie z kadrą a tu nawet murawa jest nie do kopania. Panie propagandzisto LN gdzie się podziały te zaklęcia o potrzebie, wielkości i znaczeniu dla regionu PCPN? Gdzie te miliony złotych utopione w czymś co nawet nie spełnia wymogów boiska sportowego? Inicjatorzy zwołania sesji zawiadomcie organy ścigania o niegospodarności i marnotrawstwie publicznych pieniędzy! Może teraz nic z tego zawiadomienia nie będzie ale za jakiś czemu nie. Do sprawy będzie można wrócić i ją sprawiedliwie poprowadzić! Trzymacie teraz byka za rogi!

~KIBIC

Jeszcze 2 lata temu mieliśmy skansen sportowy a dziś mamy najpiękniejszy stadion na Podkarpaciu. A teraz pomyślcie dzięki komu i pamiętajcie to o końca swego życia komu macie za to CENTRUM SPORTOWE dziękować.

~KIBIC

Do kibic, to bardzo mało wiesz a jak chcesz się dowiedzieć prawdy to pogadaj z Szymańskim on ci powie jak SZREK dbał o piłkę nożną w naszym mieście. To , że chciał wybudować tą jedną malutką trybunkę to małe piwo. On zawsze marzył aby STALÓWKA grała juniorami a w jakiej lidze to go nic nie obchodziło bo on piłki nie lubił.

~jan

Do kibic , masz 100 procent racji , że tym radnym o STALÓWKĘ wcale się nie rozchodzi oni szukają paliwa politycznego do ataku na rządzących naszym miastem i Polską. Brawo za twoją inteligencję.

~Kowal

Pogodzę was, może liga jest 3 ale 4 poziom rozrywkowy hehehe.
Kibice pogonili szreka nie dlatego ze miał piłkę w d...tylko ich oszukał ze stadionem. Mdnerezny stadion wybudował ale oszukał kibiców z klubem do którego wkładał kolejnych znajomych nieudaczników i jego też pogonią kibice. Kłamstwo ma krótkie nogi.

~kibic

Do pilkarz, tak jest to poziom czwarty ale nie czwarta liga. Każdy kibic o tym wie ale czytaj gazety sportowe czy pisze się o lidze gdzie gra pierwsza STALÓWKA 3 czy 4 liga? W 4 lidze to grają nasi juniorzy i jeśli się znasz na piłce nożnej to powinien żeś to wiedzieć a nie produkować idiotyzmów.

~Piłkaż

edek durniu a ile to jest razem lig?
1) Ekstraklasa,
2) I liga,
3) II liga,
4) III liga

Do tylu to potrafi liczyć nawet wasz najtwardszy elektorat smiech2

~kibic

Do gienek, gdybyś miał średni iloraz inteligencji to byś wiedział , że ci radni z opozycji mają piłkę nożną tam gdzie słońce nie dochodzi. Oni zawsze nienawidzili kibiców STALÓWKI bo kibice pogonili SZREKA z koryta. Tak samo nienawidzą klub bo wiedzą , że kibice w całej POLSCE mają ich tam gdzie słońce nie dochodzi.

~do ~kibic

Śmieć to cię zrobił.Nie miał co robić to zrobił ciebie.Gdyby wiedzieli że będziesz psychicznie chory to by cię zapewne wyskrobali.

~kibic

Do też kibic, przecież każda złotówka jaka idzie na STALÓWKĘ to wcześniej jest przez radę miasta zaklepana w czasie obrad rady miasta. Czy ty naprawdę myślisz , że ci radni [z opozycji] nie wiedzą na co idą pieniądze ? Im tylko chodzi o idiotyczną krytykę bo liczą n to , że dzięki temu hejtowi dostaną się do koryta. Bo gdyby wszystko co robi prezydent wychwalali to nigdy do koryta by się nie dostali. A dlaczego to pomyśl bo dobrego się nie zmienia. Mamy najlepszego PANA P[REZYDENTA L.N. w dziejach naszego miasta STALOWEJ WOLI i to tych radnych z opozycji bardzo boli.

~kibic

Wszysy hejterzy radni z opozycji a także co dwaj hejterzy produkujący tu swoje wypociny myślą , że jak będą hejtować naszego PANA PREZYDENTA L.N. to w przyszłej kadencji dostaną się do koryta . A prawda jest taka , że tylko dzięki temu hejtowi PAN PREZYDENT L.N. wygra w przyszłej kadencji 90 procent do 10 beż względu kto z nim wystartuje b ludzie w naszym mieście mają oczy i widzą, że przez 5 lat zrobił więcej niż SZREK przez 12 lat.

~Też Kibic

Kibic ty ani nie jesteś kibicem ani normalny. Ludzie mają prawo wiedzieć na co idą nasze pieniądze podkreślam nasze bo prezydent nie daje swoich tylko nasze a jak widać idą w błoto. Coś tu jest bie tak skoro i prezydent i takie ćwokiem jak ty boją się jawności.

~kibic

Do tabaluga, śmieciu czy czytałeś kiedykolwiek w jakiejkolwiek gazecie sportowej , że STALÓWKA gra w 4 lidze? Owszem nasze rezerwy grają w 4 lidze ostatnio wygrywając z SOKOŁEM NISKO.

~Gienek

Jakie to dziwne. Sytuacja w piłce jest - delikatnie określając - kiepska, ale komentarze (generalnie poniżej pasa)odnoszą się do radnych, którzy próbują coś robić.
A przewodniczący Sobieraj, cicho, jakby go nie było.

~kibic

To jest jakaś farsa ,aby ludzie rządzący naszym miastem spowiadali się przed hejterami z opozycji. To niech oni się rozliczą z kasy którą z miasta od podatników dostają a nic nie robią. Bo jeśli pilkarz dostaje wynagrodzenie to n tą kasę musi cały tydzień za..pierniczać. A oni spotkają się raz na miesiąc i doją podatników na wielkie tysiące. Kiedy nareszcie mieszkańcy rozliczą tych nierobów radnych z opozycji?

~tabaluga

Jaki sport zawodowy w 4 lidze?Do zakladsow aluminiowych niech ida kopacze pracowac potem na trening tak jak to robia inni zawodnicy w tej lidze .Moga miec zwrot koswztow transportu i 500 zl stypendium .Tak sie to robi w tej lidze a nie jak u nas wielcy zawodowcy i gwiazdy a wyniki jak na orlikach ,chociaz tam walcza z wiekszym zaangazowaniem jak te obiboki pilkarskie .

~kibic

Do śmiech, pajacu ja wiem , że takim idiotom się marzy aby piłka nożna w naszym mieście upadła ale to się nigdy nie stanie. Dopóki będziemy meli takich wiernych kibiców jakich ma STALÓWKA. Kiedyś STAL MIELEC po spadku z ekstraklasy nawet w A klasie grała a dziś grają z powrotem w ekstraklasie. To samo będzie nas bo czasami trzeba zanurkować na dno aby było z czego odbić się na szczyt. Ale co ty rozumiesz oprócz hejtu i debilstwa.

~4 liga

Tu nie ma co zwoływać sesji nadzwyczajnej. Tu trzeba dzwonić do CBA.

~KIBIC

Do śmiech, policja zawsze aresztuje tylko organizatorów a PAN SOBIERAJ przecież nie jest organizatorem tego spędu. Jeśli tam będzie to tylko dlatego , że będzie musiał być. Tylko ty jesteś za głupi aby to zrozumieć.