Radni SPS chcą zwołania nadzwyczajnej sesji poświęconej PCPN-owi

Image

Klub Radnych Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe wystąpił z wnioskiem do przewodniczącego Rady Miejskiej Stalowej Woli o zwołanie sesji, która w całości byłaby poświęcona PCPN-owi.

Radni chcą poznać aktualną sytuację Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola (analiza realizacji „Strategii 5-letniej” oraz aktualna sytuacja finansowej spółki). W obszarze ich zainteresowań jest także ocena dotychczasowej działalności PCPN- u oraz planów dalszego działania jednostki budżetowej.

Zwołanie sesji pozwoli wyjaśnić wszystkie niejasności wokół działalności obiektu. Radni mają w tym zakresie wiele pytań.

- Przede wszystkim to kwestia związana z rozliczeniem dotacji miejskiej przeznaczonej na sport młodzieżowy oraz faktycznych kosztów utrzymania i funkcjonowania obiektu- mówi Radny Damian Marczak.

Dla kibiców ważną kwestią jest to, dlaczego w środę 14 kwietnia na boisku Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej nie odbył się mecz Stali Rzeszów z Garbarnią Kraków. Mimo starań ze strony rzeszowskiego klubu, spotkanie zostało odwołane.

Obrazek

Pod wnioskiem o zwołanie sesji podpisało się 7 radnych Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego.

- Uważamy, że szereg niepokojących sygnałów, płynących z różnych środowisk, dotyczących funkcjonowania oraz działalności tych podmiotów zgodnie z celem ich powołania - wymaga analizy i wyjaśnień. Jako radni oczekujemy pełnej i rzetelnej informacji oraz przedstawienia koncepcji dalszego działania władz PCPN- u oraz PSA Stal Stalowa Wola. Rada Miasta podjęła kilka uchwał, m. in. o dofinansowaniu wymienionych podmiotów i naszym obowiązkiem oraz prawem w zaistniałej sytuacji jest ocena ich działalności- czytamy w uzasadnieniu wniosku.

Radni wnioskowali o zaproszenie na posiedzenie następujących osób: prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, członków Rady Nadzorczej PSA Stal Stalowa Wola, aktualnego Zarządu PSA Stali Stalowa Wola, byłego prokurenta PSA Stal Stalowa Wola Karola Wołoszyna, aktualnego trenera IV- ligowej drużyny Stali Stalowa Wola, trenerów grup młodzieżowych działających przy PCPN- ie, dyrektora PCPN- u Mateusza Nowaka, naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Monikę Trelę oraz prezesa MZK sp. z o.o. Radosława Sagatowskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej ma teraz 7 dni na zwołanie sesji na wniosek radnych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
maszynista

Kiedys to miasto bylo zielone ,a teraz drzewa w wiekszosci miejsc wyciete .Wycinaja nawet drzewka owocowe ktore na wiosne maja biale kwiaty i pachna .Przyklad to ulica 1 sierpnia obok rupieciarni ,zawsze bylo bialo od kwiatow a teraz brud i beton .

e2rds

~edziu, ja bym wolał by ta telewizja nagrywała nie rabaty kwiatowe, ale nowo otwierane zakłady pracy. Te rabaty kwiatowe funduszy miastu nie przynoszą, tak jak i parki i place zabaw, choć też są potrzebne.

~www

fix nie zapłacili żadnej mecz jest przełożony odbędzie się w innym terminie. Pozatym Stal Rzeszów to nasi przyjaciele i zgodzili się wszystko załatwić polubownie

~edziu

Do rondo, oszołomie STALOWA WOLA o tym czasie zawsze była a wcześniej 6 lat temu dużo bardziej brudna. Zobaczysz za 2 tygodnie jakie nasze miasto będzie zielone jak żadne inne w POLSCE. Niech tylko wyrosną te żółte mleczaki i liście na drzewach które co roku już 1 mają się rozwijają. To co rok do naszego miasta przyjeżdża telewizja ab nagrywać piękne trawniki , przepiękne rabaty kwiatowe na mieście. Tylko ty nie masz o niczym zielonego pojęcia a gęgać głupio to każdy potrafi.

~Rondo

Kiedy zostanie usunięta kompromitująca nasze miasto i nas mieszkańców niechlujna, obciachowa nazwa "Stalowa Wola". Same te choinkowe brudne łańcuchy zdradzają poziom estetyki naszego miasta. Podest ,na którym stoi to szkaradztwo, jest jeszcze gorszy. Bycie radnym ,to nie tylko korzyść finansowa, ale obowiązki też. Kiedyś Stalowa była miastem zielonym , teraz jest brudnym.

~fix

Ile kary pcpn zaplacil za nie odbyty mecz STALI RZESZOW?Bo umowa najmu nie zostala wykonana po stronie zarzadzajacych pcpn .

maszynista

A tam kibice jako zarzadzajacy stadionem nie oficjalnie, powinni zasiasc na nowej trybunie a pozostali z dziecmi na starej trybunie od ulicy.Moze dosc zamknietych stadionow i trzeba je wziąć szturmem?

~Anty

Poruszmy kluczowe kwestie ZKS ,WDEX, PSA, jakie są zależności ,jaki jest majatek ,itd

~EDEK

Śmiem twierdzić odkąd klubem zaczęli rządzić koledzy z szeregów PIS klub idzie ku przepaści .Mam ogromny żal do władz o nie szanowanie mich podatków ,ale wybory już nie długo...

~Opera

Znowu Marczak i 40 rozbójników ;-)
walczy o praworządność.

~TylkoZKS

I Szlęzak na prezydenta

TylkoZKS

Kibice do władz klubu, doping na starą trybunę, każdy spod znaku pis do więzienia za zdradę narodową.

~YYYY

Trole z urzędu miasta I pcpn się ożywiły ciepło macie w majtkach przed sesją?

~YYYY

Trole z urzędu miasta I pcpn się ożywiły

~Edek

Cdn przeniosłeś się z propagandą z forum kibiców, jesteś zwykłym trollem bo klub miał może 300 tyś dlugu o w życiu by nie upadł. Noe raz by większe dlugi I problemy a Żak by na to nie pozwolił jak już wiele razy. A skoro twój prezio jest taki wspaniały to kto wepchnął do klubu kolesia Nowaka??? A kto wepchnął Czubata? Piszesz ze ro pomyłka to czyją kibiców czy nieudolnego Nadbereżnego. Weź mnie nie rozśmieszaj, chwała mu za wybudowanie stadionu i szaxun ale za zniszczenie klubu powinni go ma taczkach wywieźć, co mi ze stadionu jak klubu nie będzie? Chyba tylko Nowak będzie zadowolony bo kosi kasę na PCPN.

~:-)

"cdn" Nadbereżny to jedna wielka pomyłka, o reszcie piszesz ok. A dla kiboli nakaz zajmowania miejsc na starej trybunie, a nie w sektorze dla rodzin z dziećmi. Kto na to pozwolił?

~mieszkaniec

najwyższy czas wyleczyć ten pisoski nowotwór na ciele naszego miasta...

cdn

Gdyby nie Nadberezny to ani stadionu ani pilki by juz w tym mieście nie było.Kiedy przejmował tego bankruta to od upadku dzieliło ten klub kilka dni.Dzieki Nadbereznemu to jeszcze dycha.Blędem jest Nowak który nie tylko PCPN ale i Nadbereznego pociągnie na dno oraz kierowca busa Czubat.Beda nici z kariery politycznej Lucka.
I jeszcze jedno.Kibole jeśli juz otworzą stadiony powinni siedzieć na trybunie od strony Hutniczej .Główna jest dla ludzi.

~antystal

Bydlo kibolskie nie bedzie wpuszczone na sesje bo ich miejsce jest w oborze,jest epidemia i mozecie na necie ogladac ,co najwyzej

~Felicjan

do kibic ; a czy ty myslisz ,ze nie ma innych kibicow niż tych o których myslisz.

~kibic znawca

Zobaczymy jak ten Maczak się rozliczy przed kibicami z miliona które gdzieś zniknęły a miały być na koszykówkę.

~kibic

Na tej sesji będzie bardzo wielu kibiców i zobaczymy czy to nie była ze strony tych pseudo radnych z opozycji tzw. GÓ...WNO BURZA W SZKLANCE.

~kibic

Na tej sesji będzie bardzo wielu kibiców i zobaczymy czy to nie była ze strony tych pseudo radnych z opozycji tzw. GÓ...WNO BURZA W SZKLANCE.

~kibic

Do felka, dwa razy do tej samej wody się nie wchodzi nigdy. Pamiętaj tą mądrość życiową bo może ci się przydać.

~Szpieg

Dobry byłby też CMURA.

~Felicjan

Szymanski na prezesa do Spółki ,bedzie dobrze.

~Ttk

G...burza z okazji odwołanego meczu rzeszowian. Tylko czy Radni zdają sobie sprawe ze ogrzewanie murawy to nie wszystko i jak nagle spadnie 15cm mokrego śniegu to płyta jest nasiąknieta jak bagno. Żaden drenaż tego nie odrowadzi od razu. A opad był cały czas. Po meczu w takich warunkach to płyta jest gruntownej regeneracji jak po stadzie dzików. Ale wtedy byłby płacz kto pozwolił zniszczyć plytę. Moim zdaniem dobra decyzja z odwołaniem meczu. Koszty byłyby ogromne

~znawca

Do jei, idioto miasto na piłkę nożną daje w ramach sponsoringu 720 tysięcy rocznie. A tobie debilu 12 milionów się poje...bało.

~SWIR

Marycha a jaki jest kontakt miedzy klubem a miastem .

~Yks Ygrek

Co tam jęczysz marycha? Że zaczyna się koło twojej d.py palić ? smiech2