Wysoka stopa bezrobocia na Podkarpaciu?

Image

Rok po wybuchu pandemii spowodowanej Covid-19 przyglądamy się statystykom dotyczącym stopy bezrobocia.

Kraj: 6,4% stopa bezrobocia

Według szacunków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w marcu br. 6,4%, co oznacza, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadła o 0,1%.

Marzec był pierwszym miesiącem w tym roku, gdzie liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy zmniejszyła się i wyniosła 1 079,8 tys., co w porównaniu z końcem lutego br. daje nam spadek o 19,8 tys. osób, czyli o 1,8%.

W żadnym województwie wskaźnik bezrobocia nie przekroczył 11%. Najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego zanotowano w województwie wielkopolskim (3,9%), a najwyższą w warmińsko- mazurskim (10,5%) oraz podkarpackim (9,2%).

W marcu br., według danych, pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 115,5 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, czyli o 10,1 tys. (9,6%) więcej niż w lutym 2021 r. i o 37,8 tys. (48,8%) więcej niż w marcu 2020 r.

Powiat stalowowolski: 2783 bezrobotnych

Pod koniec marca 2021 r. w stalowowolskim pośredniaku zarejestrowane były 2783 osoby pozostające bez zatrudnienia, w tym 1482 kobiety. To o 87 mniej niż miesiąc wcześniej.

Prawo do zasiłku przysługiwało 410 bezrobotnym (w tym 196 kobietom). 179 osób zostało zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy (75 k.). Bez zatrudnienia pozostaje: 740 osób (390 k.) bez kwalifikacji zawodowych, 58 (346 k.) bez doświadczenia zawodowego, 1080 (565 k.) zamieszkałych na wsi. 487 kobiet po urodzeniu dziecka nie wróciło do pracy.

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na miejsce zamieszkania na terenie gmin powiatu stalowowolskiego, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1607 bezrobotnych (866 k.), Bojanów: 191 (96 k.), Pysznica: 244 (133 k.), Radomyśl nad Sanem: 185 (97 k.), Zaklików: 263 (142 k.), Zaleszany: 293 (148 k.).

Spośród wszystkich zarejestrowanych osób w stalowowolskim pośredniaku, w szczególnej sytuacji na rynku pracy pozostaje 2300 z nich (1251 k.) Jest to: 766 osób (478 k.) do 30 roku życia, 1189 (701 k.) długotrwale bezrobotnych, 738 powyżej 50 roku życia (243 k.), 133 korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej (72 k.), 610 (519 k.) posiadających dziecko lub dzieci do 6 roku życia, 10 (8 k.) mających na wychowaniu dziecko niepełnosprawne oraz 192 osoby niepełnosprawne (74 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, co napisałeś w tym artykule o Zimnej Wodzie, cyt: " Nawet rdesedes ktoś tam za swój płot wyrzucił kilka lub kilkanaście lat temu i ten sedes tam leży szpecąc całą tą piękną inwestycję." To odpisałem ci dlaczego wyrzucił i teraz odpisujesz mi, cyt:"Czy w artykule o stawach zimnej wody nie wypociłeś , że ja w tym wyrzuconym sedesie nie siedzę", to po co gó.no czepiało się "rdesedes", a ze teraz w tym sedesie już nie siedzisz, to przecież pisałem, że to gó.no wiosenne deszcze spłuczą i tak się stało. Kto jaką bronią wojuje, od takiej ginie. Pozdrawiam.
A, i nie piej tak z zachwytu nad tymi mężami stanu bo jeszcze jajko zniesiesz i było by wielkim nieszczęściem dla Stalowej Woli gdyby ktoś takiego klona wysiedział.

e2rds

ekonomista vel pseudointeligent, głąb jesteś nie ekonomista. Jak ktoś zapożycza się prywatnie to jego sprawa, a jak ktoś zapożycza miasto to już wszystkich sprawa, bo później wszyscy muszą to spłacać, ale głąb nie widzi w tym różnicy.

~ekonomista

Do e2rds, emerycie ale się z ciebie uśmiałem ty na temat ekonomii nie masz zielonego pojęcia . Ale cię nauczę na czym ekonomia polega w prosty sposób . Jak ktoś nie ma gdzie mieszkać i nie chce mieszkać w bloku to buduję dom gdzieś w okolicach STALOWEJ WOLI bo u nas na razie z działkami krucho. Tylko , że młodym kwota około pół miliona złotych to nie bajka bo wiadomo ile zarabiamy. Więc tacy młodzi muszą się zapożyczyć i będą tą pożyczkę spłacać przez wiele , wiele lat w zależności ile pożyczyli. Chyba nie powiesz , że Amerykę odkryłem bo to samo życie. A miasto pożycza tyle ile może bo są limity zapożyczania tak , że o nasze miasto się nie martw ty nie będziesz oddawał bo nie jesteś młody.

~taka prawda

Do e2rds , emerycie po co się kompromitujesz. Czy w artykule o stawach zimnej wody nie wypociłeś , że ja w tym wyrzuconym sedesie nie siedzę. Sprawdź sobie dziadu bo nie ze mną takie numery. Co do rządów ZJEDNOCZONEJ PRAWICY to rządzą młodzi ministrowie jak choćby PAN MINISTER RAFAŁ WEBER z naszego miasta. A PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI to jest obecnie NAJWIĘKSZY MĄŻ STANU A ŚWIECIE. Wszyscy ci pseudo opozycjonści nie tylko w POLSCE próbują go zniszczyć ale nigdy nikomu się to nie uda. Zresztą nie tylko w POLSCE ale też w unii lewackiej.

~jaja

jaja - takiej cenzury nie było nawet w PRL..............

~Rose

Dzień dobry, mogłem rozpocząć działalność związaną z importem złota dzięki pożyczce, którą wziąłem od Jameson Finance, pomogli tak wielu osobom, więc myślę, że powinieneś również skontaktować się z nimi w sprawie pożyczki, jeśli masz jakiekolwiek problemy finansowe. wyślij do nich wniosek o pożyczkę na adres e-mail: theodorejamesonfinance_(at)_gmail.com

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, chcesz zostać kłamcą, nie odpowiedziałeś mi, cyt: "Po piąte: cyt: ". Ty mnie wyzywasz od szamba czy gó..wien i wiesz o czym komentuję ale ie obrazisz mnie bo jesteś tylko pajacem." proszę przytoczyć mi taki wpis w stosunku do pseudointeligenta, albo zostaniesz kłamcą."

e2rds

taka prawda vel takaprawda vel pseudointeligencie, popatrz jakiego z siebie robisz "użytecznego idiotę", a przy tym jeszcze błazna, cyt: "Dobrze , że emeryci nic nie mają do gadania bo nigdy POLSKA by się z grajdoła nie wyleczyła."
Widzisz jakiś ty "użyteczny idiota", a kto rządzi Polską i Palcem i Sznurem głąbie jak nie emeryt Jaruś. Popatrz jak się na każdym kroku ośmieszasz, cała Stalowa Wola i wszyscy co to przeczytają mają z takiego głąba ubaw.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, aleś się rozgadał, jak stara baba, tylko dlaczego pod dwoma nickami "takaprawda" i "taka prawda", widocznie zapomniałeś się. W odpowiedzi, cyt: " Mam dla ciebie smutną wiadomość ponieważ mam coraz więcej obowiązków już tylko w poniedziałek , środę i piątek będę mógł na twoje wypociny odpowiadać" jakże się z tego cieszę, nareszcie nie będziesz piał ciągle tych swoich wazeliniarskich bzdur, to po pierwsze.
Po drugie: mnie nie interesuje wielu mieszkańców naszego miasta, ile mają mieszkań, garaży, mnie interesuje pseudointeligent zarabiający na państwowej posadzie 30 tys. miesięcznie, a może i więcej i hejtujący w godzinach urzędowania, bo deklaruje się, że płaci 10 razy tyle podatków co ja.
Po trzecie: już ci pisałem, że z czteropasmówki to jeszcze pośmiejemy i z tych pasów serwisowych, przyjdzie na to czas.
Po czwarte: mnie nie interesuje ile ty pracujesz i ile płacisz na NFZ, mnie interesuje ile ludzi dobrze żyje na koszt tych co pracują.
Po piąte: cyt: ". Ty mnie wyzywasz od szamba czy gó..wien i wiesz o czym komentuję ale ie obrazisz mnie bo jesteś tylko pajacem." proszę przytoczyć mi taki wpis w stosunku do pseudointeligenta, albo zostaniesz kłamcą.
Po szóste: ten co to powiedział o misce ryżu, jakim cudem został premierem Palca i Sznura, to wielki wstyd.
Od razu odpowiadam ci na te 100 tys. kłamiesz, mam 2 + 1 wnuk, dlaczego kłamiesz odpowiedz sobie sam.
Po siódme: po zmianie władzy to Palec i Sznur oddadzą wszystkie pieniądze z których ograbili państwo i głupimi zarządzeniami utopili dużo grosza i może to być bardzo szybko. Ja wiem, że dla was ani prawo, ani sprawiedliwość obecnie nie istnieje, obecnie prawo i sprawiedliwość to wy, ale kiedyś ta karawana zatrzyma się i może ją dopadną te psy.
Po ósme: widzisz, ty przedstawiasz się czasem jako ekonomista i twierdzisz, cyt: " Bo jak przestaną wpływać dopłaty unijne do POLSKI to będziemy spłacać długi . Teraz trzeba korzystać z dopłat a że nie mam dość własnych środków na dopłatę trzeba się mądrze zapożyczać. " Tylko głupiec tak myśli, zapożyczać się można do czasu, a później to z czego spłacisz jak dług będzie większy niż przychody. Przykładem takiej sytuacji jest Stalowa Wola.
Dlatego przestań pisać te swoje wazeliniarskie wypociny.

~taka prawda

Do e2rds, teraz co do tych wycieczek to przecież mam wolne weekendy i mogę robić co mi się podoba niemuszę cię pytać czy mogę się z domu ruszyć. A wycieczki robię piesze , rowerowe czy samochodowe w zależności od pogody i dystansy tej wycieczki. Ty mnie wyzywasz od szamba czy gó..wien i wiesz o czym komentuję ale ie obrazisz mnie bo jesteś tylko pajacem. A z drogami serwisowymi to nasza obwodnica jest czteropasmowa. Co do bezrobotnychto albo paracują parę miesięcy na zachodzie np. w NIEMCZECH na zbieraniu czy sadzeniu różnych płodów a do urzędu pracy chodzą tylko po darmowe ubezpieczenie zdrowotne. Ja ciężko pracuję i aby mieć ubezpieczenie płacę co miesiąc ładną sumkę na NFZ. A oni prze pół roku pracując w NIEMCZECH zarabiają więcej niż nie jeden POLAK pracujący przez cały rok w POLSCE. A co ma państwo z ich pracy może tylko parę złotych jak płacą za koszty życia.[VAT]. Co do michy ryżu to muszę ci przypomnieć , że te słowa były wypowiedziane jak pełowczyki dostały się do koryta. Co do poświęceń to jedyne co będzie wymagać poświęceń to będzie wynikało z PANDEMII KORONAWIRUSA. Na całym świecie wszystko się zawaliło tylko w POLSCE dzięki mądrym rządom PIS mamy według EUROSTATU najmniejszy światowy kryzys. Ale TVN 24 tego ci nie powie bo oni powstali po to aby cały czas opluwać PIS zresztą ty to samo cały czas robisz. Ale psy szczekają a karawana jedzie dalej i przez takich jak ty PIS będzie rządził przez najbliższe 50 lat. Co do rozdawnictwa to ty najwięcej dostajesz 13 już dwa razy i twoje wnuczki grubo ponad 100 tysięcy przez 5 lat. Tak , że w tych sprawach powinien , żeś bardzo cichutko siedzieć. Bo jeszcze przyjdzie czas jak by się zmiel ulad polityczny w POLSCE , że oddasz te wszystkie pieniądze z procentami [ odsetkami].Tylko komu ja to wszystko tłumaczę i kogo pouczam.Emerycie ty się o spłatę długów nie martw bo spłacimy te długi bardzo szybko jak skończymy rewitalizację POLSKI i naszego miasta. Bo jak przestaną wpływać dopłaty unijne do POLSKI to będziemy spłacać długi . Teraz trzeba korzystać z dopłat a że nie mam dość własnych środków na dopłatę trzeba się mądrze zapożyczać. Dobrze , że emeryci nic nie mają do gadania bo nigdy POLSKA by się z grajdoła nie wyleczyła.

~takaprawda

Do e2rds, ty zawsze musisz idiotycznie gęgać. Mam dla ciebie smutną wiadomość ponieważ mam coraz więcej obowiązków już tylko w poniedziałek , środę i piątek będę mógł na twoje wypociny odpowiadać.Bo w niedzielę jak wiesz nigdy nie komentuję z wiadomych powodów. W sobotę się relaksuję po ciężkiej pracy przez cały tydzień. Co do tych twoich wypocin o moje dochody to wiedz , że wielu mieszkańców naszego miasta ma kilka mieszkań z których mają duże dochody czy wynajmują powierzchnie handlowe czy mają kilka garaży i kasują co miesiąc ładne sumki. A ty płacisz 30 do 50 złotych podatku do urzędu miasta za mieszkanie własniościowe i chciałbyś mieć coś do gadania na co pieniądze są wydawane. Pamiętaj urząd miasta zanim wydamy złotówkę to 10 razy tą złotówkę oglądamy z każdej strony i myślimy czy warto tą złotówkę wydać.

~takaprawda

Do cat, to u nas jest najtańsze paliwo w POLSCE na stacji MZK paliwo jest poniżej 5 złotych. Ja zawsze tankuję tam gdzie paliwo jest najtańsze a ty możesz kupować tam gdzie najdrższe nikt ci nie broni. Choć ja na żadnej stacji w naszym mieście nie widziałem takich cen jak wypociłeś 5,36złotych.

~Cat

Jak podaje portal, za litr 95-oktanowej benzyny zapłacimy 5,18-5,29 zł, za diesla od 5,10 do 5,21 zł/l,
A u nas 5,36. To miasto PIS.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, jak coś jest faktycznie prawdą to i ja przyznaję ci rację, tylko ty tego nie zauważasz, a że tę rację w niewielu przypadkach masz, to i niewielu takich przypadkach ci ją przyznaje. Co się tyczy twoich zarobków, cyt: "Ja za pracę ciężką zarabiam bardzo nie wiele ale mam też inne dochody", te z tego trollowania na różnych forach i to jest ta ciężka praca w godzinach urzędowania. Przecież ty w pracy to robisz różne wycieczki rowerowe, a to po tej czteropasmówce, a to na Zimną wodę, a to po rynku, po błoniach, po skarpie, to jak ciężko pracujesz. I cyt: "Co niby podatnicy dają tym bezrobotnym bo cię nie rozumie.?", a czy wiesz ile tych bezrobotnych podjeżdża po dobra z socjalu swoimi samochodami, to za co te samochody utrzymują, a socjal to z czyjej kasy jest dawany, nie rżnij głupa, tylko po co co niektórym dzisiaj pracować jak od państwa dostają na utrzymanie (czytaj od podatnika) i wcale nie gorzej żyją od tych co pracują, a znam takie osoby po czterdzieści i więcej lat co jeszcze w życiu jeszcze nie skalały się pracą, mają dzieci, samochód, mieszkanie. A i zapominasz kto powiedział, że za michę ryżu będą pracować, a po tych rządach Palca i Sznura to faktycznie trzeba będie wiele poświęceń by przywrócić normalność ekonomiczną kraju. Na rozdawnictwie nożna dojechać tylko do pewnej granicy wydolności państwa, Lichocka już palec pokazała, a później zostanie tylko sznurek. Czy ty myślisz, że to zadłużenie 200 mln. nawet Stalowej Woli to jesteśmy w stanie spłacić. Nawet na odsetki to teraz są rozpisywane obligacje, nie mówiąc o spłacie zadłużenia, odsetek nie jesteśmy w stanie spłacić jako miasto, tak twój pryncypał rządzi i tak jest rządzony cały kraj, byle jeszcze rok, może dwa, albo te pełne trzy utrzymać się przy korycie, a po nas to i spalona ziemia może zostać, taka jest wasza mentalność.

~takaprawda

Do e2rds, widzisz tym się różnimy , że ja nawet mojemu oponentowi potrafię przyznać rację jeśli ją ma. A ty w czambuł hejtujesz każdego kto ma inne zdanie niż ty. Ja za pracę ciężką zarabiam bardzo nie wiele ale mam też inne dochody i biedy nie mam. A podatki się płaci nie tylko z wynagrodzenia ale ty stosujesz tą komunistyczną metodę obrzydzania ludzi w oczach innych ludzi. Jak nie masz żadnych argumentów to wypocisz , że ja straszę. A przecież wszyscy słyszeli słowa tej senator z PO co powiedziała jak PO dojdzie do koryta to wszystkich POLAKÓW czeka bardzo wieloletni poświęcenia i wyrzeczenia. Chyba wiesz o kim piszę i pewnie znowu napiszesz , że ja straszę. Przecież to ja komentowałem , że gdyby tym wszystkim bezrobotnym dać ubezpieczenie zdrowotne to by się okazało , że bezrobocia w POLSCE nie ma. Bo komu by się chciało do tego urzędu co miesiąc jeździć , zwłaszcza tym z innych gmin. Co niby podatnicy dają tym bezrobotnym bo cię nie rozumie.?

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, znów w godzinach urzędowania trollujesz z pieniądze podatnika, straszysz zmiana układu i 950 złotami, a nie widzisz jak podatnika dziś się okrada dając nierobom, bo nie wszyscy to bezrobotni z przymusu. Jak taki troll, wazeliniarz może tak mataczyć i szczuć zarabiając ponad 30 tys. miesięcznie, a może i więcej skoro płaci podatków 10 razy tyle co ja. Czy ty musisz być jak to ty określasz często "użytecznym idiotą" Palca i Sznura, czy wy wszyscy tam przynależni macie tak w tych łbach pomieszane i wyprane.

~bezrobotny

Wysoka stopa bezrobocia to była jak przy korycie siedział [dosłownie] SZREK. Mieliśmy wtedy w naszym mieście ponad 20 procentowe bezrobocie i naprawdę ciężko było znaleźć jakąkolwiek robotę. Teraz robotni ludzie mogą przebierać w ofertach.

~KIBICST

Do wert, MIELEC obecnie został potęgą w piłce nożnej tylko dzięki PANU EUROPOSŁOWI TOMASZOWI PORĘBIE. Gdyby nie ten wielki poseł z partii PIS to MIELEC dziś by grał w 5 lidze.

~takaprawda

Do metafen, śmieszne pensje a zwłaszcza najniższa krajowa to będzie jak się zmieni układ polityczny w POLSCE. Będziecie zaczynać pracę za 950 złotych brutto czyli około 600 złotych na rękę. Wtedy się dowiesz co to śmieszne zarobki masz to zagwarantowane jak pies budę.

~metafen

Multum zakładów potrzebuje pracowników, oczywiscie pensje sa raczej smieszne a praca przewaznie ciezka i 4 brygadówka ,mimo to Urzad pracy powinien kierowac takie osoby na rozmowe , jesli kilka razy taki delikwent odrzuci oferte pozbawiac ubezpieczenia .Łatwo sie siedzi na czyims garnuszku i na 500+ ale do roboty to juz tu szczyka tam boli tu jest tak tam srak gonic nierobów..

~WERI

MAMY TAK ŁADNY KOPLEKS SPORTOWY A NIE POTRAFIMY SIĘ POROZUMIEĆ SZKODA OJ SZKODA PAMIENTAM SWEGO CZASU SIEDZĄC NA OBSKURNYM STADIONIE W MIELCU NA MECZU NADSŁUCHIWAŁEM JAK STAŻY KIBICE Z MIELCA NAŻEKALI TO CO SIĘ DZIEJE I CO MOŻNA MOŻNA WYSZLI NA PROSTĄ .MAM NADZIEJĘ ŻE UNAS TO SAMO SIE STANIE , POZDRAWIAM WSZYSTKICH KTÓRZY DOBRZE ŻYCZĄ TEMU KLUBOWI ,,,

~Majeranek

Co ty stalowianka. Przecież to mały pisowski robak co tyra za 50 gr od wpisu smiech2

~zyra

Gdyby nie ubezpieczenie to w tym śmiesznym urzędzie pies z kulawą nogą by się nie zarejestrował.

~Stalowianka

Do poko koko.Takich Nowakòw jest w Pisie tysiące.Jak głupim trzeba być żeby tego nie widzieć.No chyba że jest się z tej pazernej partii.

~Ppp

Lepiej stać w mopsie.

~POKO-KOKO

Zapisac sie do kondominium i cieszyc zyciem z Nowakiem. Kasta pomaga.

~fix

Zapisac sie do pisuarow i praca za dobre pieniadze sie znajdzie.

NiskoToWszystko

A gdzie jest podana stopa bezrobocia w stalowej woli? Liczba bezrobotnych nic nie mówi.

podwakroćzło

janusz biznesu lubi to....

~teraz

w Stalowej Woli nie ma pracy dla kobiet, ich sytuacja jest tragiczna