Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

Image

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło dzisiaj przed południem, na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej w powiecie niżańskim. W zderzeniu busa z pociągiem towarowym, zginęły dwie osoby.

Do wypadku doszło dziś przed godz. 10, na przejeździe kolejowym w miejscowości Huta Deręgowska, w powiecie niżańskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem wjechał na przejazd kolejowy, bez zapór, bezpośrednio przed jadąc pociąg towarowy, relacji Gołochów-Hrubieszów.

W wyniku zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby. Trwa ustalanie tożsamości ofiar. Funkcjonariusze ustalili, że 43-letni maszynista był trzeźwy.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora oraz przedstawiciele Państwowej Komisji Badań Wypadków Kolejowych.

Fot.: OSP Wólka Tanewska

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~J 23

Spokojnie - ministerstwo infrastruktury już ma plan. Trzeba dać pierwszeństwo samochodom i pieszym przed pociągami. Są mniejsi i niechronieni. To przecież logiczne i wpisuje się w obecne działania ministerstwa.

maszynista

A w miescie auta jak ciezsze od przechodnia maja obowiazek zatrzymac sie przed przejsciem.To dlaczego na przejazdach nie jest tak samo, pociag zatrzymuje sie i po sprawdzeniu ze nic nie nadjezdza jedzie dalej.

kabi

jan, co ty wypisujesz? Przejeżdżasz przez tory jak żaden pociąg nie nadjeżdża a nie jak pociąg przejedzie. Jak nie widzisz nie przejeżdżasz.

~Gość

Nadmierna prędkość. W Prawo i lewo. O ku**a, jedzie! Hamulec ale juz za późno.

~Piotr

Ktoś wie co się stało dziś na przejeździe w Stalowej przy Biesiadzie?

~Beata

Nie pomyliłam się.Zle mnie zrozumiałeś.zamiast latać za ludźmi czy noszą maseczki to powinni częściej obserwować jak kierowcy zachowują ostrożność w tym czasie kiedy jedzie pociag

jusek

do@Beata
Napisałaś-"Policjanci powinni byc przy torach wtedy gdy jedzie pociag nigdy by nie bylo wypadkow a nie na ulicach robic lapanki za maski"
Policjant Ci się z kolejarzem pomylił,bo nie myślę ze jesteś aż taka głupia.Może najlepiej zrobić tak,aby nie było pociągów i samochodów,wtedy nie będzie wypadków...

~Beata

Policjanci powinni byc przy torach wtedy gdy jedzie pociag nigdy by nie bylo wypadkow a nie na ulicach robic lapanki za maski

~Job

Tam jest niebezpiecznie,choć widoczność jest dobra na tory,ale cóż,co ma kogoś spotkać i kiedy,to go spotka,dziś było ślisko i padał śnieg,warunki parszywe,zamiast się kłócić,to pomyślcie o tragedii ludzi i ich rodzin,bo niedość sytuacja w kraju parszywa,dzięki rządowi,to jeszcze tragedia

~jan

... te dwutorowe sa szczególnie niebezpieczne, bo po długim składzie towarowym może sie pojawić pociąg w drugą stronę wcześniej niewidoczny bo zasłonięty przez ten pierwszy, należy odczekać chwilę by mieć widoczność na drugi tor, tutaj raczej tak nie było bo dostawczak dostał z lewej ....

~Olo

Nie znasz dnia ani godziny. Straszna tragedia

kabi

Ryk 12, widać że i psychiatryk tobie nie pomoże dlatego jak możesz przed każdym przejazdem kolejowym zatrzymaj auto i dokładnie obejrzyj teren, nawet jak pada śnieg. A jeżeli nie musisz jeździć to zmień zawód np. na grzybiarza.

~Ryk 12

Do kabi wykap sie,a jak pada snieg to nie hamuje wogole jak jade bo jajka woze

kabi

Ryk 12, ty nie powinieneś się wypowiadać, powiem więcej, to trzeba odciąć internet i skierować na leczenie. Być może psychiatryk byłby dobry dla ciebie ale to oceniłby twój lekarz.

~Olo

Dlaczego wasz portal informacyjny jest tak slaby ze
Musi kopiowac zdjecia zdania z innego portalu informacyjnego ktory duzo wczesniej ukazal artykul o tym wypadku niż ten portal

~Bula

Tragedia

~Adam

Do ryk12, super to prawo o którym piszesz. Mimo wszystko lepiej się upewnić i dokończyć spokojnie życie w regulaminowym czasie

maszynista

W tym wypadku powinien pociag zahamowac i przepuscic busa.A co z tymi lampami na przejazdach kolejowych sa nie podlaczone i jak jedzie pociag to nie swieca sie.To moze kogos zmylic i wtedy wjedzie pod pociag.

andy4life

maszynista trzezwy a czy sprawdzono trzezwosc kierowcy suki milicyjnej oraz karetki ? bo to w tym kontekscie szalenie istotne ?? a jak z promilami u dyspozytora pogotowia oraz kierownika zmiany strazy pozarnej ???

~huta

Tam dawno powinna być rogatka ale nie stać gminy na to mają na sumieniu kolejną osobę ile jeszcze ludzi musi zginąć?

zlopec

pociag nie ustapil pierszenstwa przejazdu busowi i mamy klops

~J 23

Zgodnie z logiką obecnie nam panujących w ministerstwie infrastruktury samochody jako większe są zagrożeniem dla pieszych więc pieszym daje się pierwszeństwo, więc samochód także powinien mieć pierwszeństwo przed większym i ciężkim pociągiem. Pieszy też pierwszeństwo przed pociągami - w końcu jest niechroniony.

~kierowca

Kiedy robią prawo jazdy przestrzegają wszystkie przepisy. A kiedy dostaną prawko to jakiś idiotyzm mają w głowie ci młodzi kierowcy. Każdy kierowca wie , że zanim wjedzie na tory to musi się przed torami zatrzymać. Za nie zatrzymanie się jest mandat 500 złotych i wiele punktów straconych.

~Ryk 12

Padal snieg mial prawo nie widziec

~Steve Wonder

Mniej na zbrojenia więcej na wiadukty.

~olo

co ma do tego maszynista? czy był trzeźwy czy nie składu w dwa metry nie zatrzyma

~Tomek

Jak mozna bylo nie zauważyć tam pociagu, tam jest idealna widoczność z obu kierunków.

~jozek

Zlekcewazenie znaku STOP przez kierowce busa.Tam jest b.dobra widocznosc w obu kierunkach