Żłobki i przedszkola wznawiają pracę. Obostrzenia dalej obwiązują!

Image

Podczas środowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił otwarcie żłobków i przedszkoli. Już 19 kwietnia rodzice będą mogli powrócić do pracy.

Rząd otwiera żłobki i przedszkola

- Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień z jednym wyjątkiem. Od 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków- powiedział w środę Adam Niedzielski.

Dopuszczona została też możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we spółzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Na razie nie wiadomo, kiedy uczniowie będą mogli wrócić do edukacji stacjonarnej. Jak podkreśla Minister Zdrowia ważnym czynnikiem w tym względzie będą statystyki. Jeśli liczba zakażeń będzie spadać, rząd będzie rozważał powrót dzieci i młodzieży do szkół.

- Nie chcę definiować deklaracji co będzie się działo w kolejnych tygodniach. Priorytetem jest edukacja, przywracanie normalnego funkcjonowania dzieci i młodzieży- mówi Adam Niedzielski.

Majówka w domu?

Dotychczasowe obostrzenia przedłużamy do niedzieli 25 kwietnia 2021 r. Oznacza to, że w dalszym ciągu występują ograniczenia w działalności placówek handlowych, zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne, teatry, kina, muzea itd.

Działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą odbywać się bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Rząd od 19 kwietnia dopuszcza uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

Adam Niedzielski zapowiedział również, że do 3 maja włącznie zamknięte pozostają obiekty noclegowe. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, żołnierzy, kierowców realizujących transport drogowy.

W kontekście majówki możemy spodziewać się wzmożonych kontroli policji i sanepidu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~XXX

A co z zerówką w szkole nr 11. Też wracają dzieci do szkoły.?

justyna85

Nareszcie koniec tego dobrego bo tydzień wolnego przed i 2 po świętach to każdy by chciał.

~lolo

albo wszystko otwierac albo siedziec w domach bo nigdy nie wyjdziemy z tej pandemii.

~kkkkkkkkkk

wg mnie zachorowan w powiecie wiecej a zlobki otwieraja, szkoda pań

~Ares

Ludzie wytłumaczcie mi skąd takie potwory jak tygrees się biorą? To jakieś mutanty? Co on ma w tym głupim łbie!

~Tyiopknb

Tygrys ma racje babki powinny siedziec i bawic wnuki i w miedzy czasie jeszcze do garow

~Tadek

Tygrys babka to piaskowa a dziadek do orzechów ile browarow walnąłes że bredzisz

~MAJKA

Tygrys bananie nie wiesz co piszesz a jeżeli wiesz to świadczy o tobie jakim mimo wieku jesteś człowiekiem ci ludzie swoje przepracowali wiele z nich potrzebują pomocy mają problemy z ruchem a ty zagonil byś ich do opieki snobie

~Tygrees

Do ares ludzi starych tzn babki i dziadki w domu starcow powinno sie glodzic a emerytury dzieciom dawac i basta

Persymona

przecież to wszystko to tylko gra na zwłoke, nikt wam juz dobrowolnie wolności nie zwróci!!!

~Ares

Do tygrees - Ty to chyba masz coś z głową. Masz dzieci to twój problem. Owszem babcia lub dziadek mogą pomóc jeśli chcą ale to nie jest ich obowiazek. Im z życia też się coś należy.

ziuta

Priorytetem nie jest edukacja, a zwłaszcza nie żłobki i przedszkola, tylko wstrzymanie wypłat zasiłków opiekuńczych. rząd ma głęboko w nosie placówki edukacyjne i ich pracowników. Zresztą, nie tylko ich :/

~Tygrees

Zlobki to powinni zlikwidowac raz na zawsze od pilnowania wnukow to sa babki i dziadki zeby rodzice pracowac mogli i tyle w temacie

~Adam

Rok 2041. Pytanie: panie ministrze Niedzielski ile jeszcze potrwają obostrzenia. Niedzielski : wytrzymajmy jeszcze dwa tygodnie.