Koronawirus: Wzrost zakażeń i aż 803 zgony w ciągu doby

Image

POLSKA

Mamy 21 283 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw:

• śląskiego (3386),

• mazowieckiego (2925),

• wielkopolskiego (2102),

• małopolskiego (1886),

• dolnośląskiego (1710),

• łódzkiego (1635),

• pomorskiego (1108),

• lubelskiego (1003),

• kujawsko- pomorskiego (989),

• zachodniopomorskiego (839),

podkarpackiego (818),

• warmińsko- mazurskiego (610),

• świętokrzyskiego (547),

• podlaskiego (540),

• opolskiego (499),

• lubuskiego (438).

248 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID19 zmarły 182 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 621 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem 2 621 116/ 59 930 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.PODKARPACIE

Liczba nowych zakażeń: 818 (4135 testów, 16729 na kwarantannie).

Zgony: 50 (w tym 41 z chorobami współistniejącymi).

Powiat Stalowowolski: 75 nowych zakażeń, 4 zgony z ch. wsp., 233 testy, 1013 osób na kwarantannie.

Powiat Niżański: 11 nowych zakażeń, 3 zgony z ch. wsp., 77 testów, 517 osób na kwarantannie.

Liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach województwa podkarpackiego:

2536/1912 – Ogółem liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 / zajęte łóżka z potwierdzonym COVID-19,

266/233 – Ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19 / zajęte respiratory.


Nowe zakażenia według powiatów

• 97 Rzeszów

• 79 rzeszowski

75 stalowowolski

• 67 łańcucki

• 45 jarosławski

• 40 przemyski

• 39 Przemyśl

• 39 mielecki

• 32 tarnobrzeski

• 31 przeworski

• 30 jasielski

• 28 dębicki

• 28 leżajski

• 26 sanocki

• 24 krośnieński

• 20 brzozowski

• 18 strzyżowski

• 16 Tarnobrzeg

• 16 Krosno

• 14 lubaczowski

• 12 ropczycko- sędziszowski

• 12 leski

11 niżański

• 9 kolbuszowski

• 9 bieszczadzki

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Do do ja lady

Pocałuj mnie w kakaowe oko idioto

~Do Ja lady

Licz się więc z tym że to co napiszesz w internecie nie zginie i że po tym zawsze zostaje ślad.

~ Do Ja lady

A wiesz jakie groźby są karalne ? Widocznie nie .... jeśli ktoś mówi że za rozpowszechnianie nieprawdy powinnaś odpowiedzieć to nie jest to groźba a zwrócenie ci uwagi na łamanie prawa. To taka moja porada kochaniutka.

~Ja lady

Ola....zastraszają ludzi którzy chcą ludziom pokazać że tv kłamie.

~ola

Ja lady - dziękuję za namiary na "spowiedź ratownika ". To wyjaśnia się skąd się biorą setki "chorych" na covida i jak się produkuje "pozytywne testy".

~Ja lady

Do do ja lady.....a wiesz że zastraszanie ludzi jest karalne?

~Ja lady

Właśnie odpowiedziałam:-)

~Do Ja lady

Za takie rozpowszechnianie nieprawdy i oczernianie służby zdrowia powinnaś odpowiedzieć.

~Ja lady

Stalowe Miasto boi się prawdy?

~Ja lady

Co chciałbyś się osobiście za mnie wziąć trollu? Zapoznanie się z materiałem dostępnym na you tubie nie jest przestępstwem. I nie strasz, nie strasz bo się zesrasz. Jenteligent się znalazł

~Do Ja lady

I jeszcze jedno...nawet jeśli wirus został celowo wypuszczony po to aby ktoś zarobił na szczepionkach to nie znaczy że cały świat uczestniczy w spisku. Jaki interes ma taki lekarz, ratownik czy pielęgniarka czy szpital ogólnie aby chorych umieszczać wraz ze zdrowymi ? Myślisz że cały personel medyczny robi wszystko aby wirus się rozprzestrzeniał....bo tak sugerujesz. Piszesz jakby to szpitale były odpowiedzialne za to że mamy coraz więcej zgonów. Jak można tak oceniać szpitale i ich załogę ? To jedyni który chorym pomagają, a ty piszesz że szkodzą. Ktoś się powinien tobą zająć.

~Do Romek

W innych krajach ludzie się szczepią i zachorowalność i umieralność spada więc to nie jest związane ze szczepionkami.

~Do Ja Lady

Właśnie dałaś popis swojej inteligencji. Jak można w XXI wieku takie teorie spiskowe siać ?! ...wzięli jakiegoś oszołoma, podstawionego ratownika, który takie bzdury wygaduje i ty w to wierzysz ? Nikt kto pracuje w szpitalu że znanych mi osób nie opowiadał takich historii !

~Romek

Wszystko się zgadza !!! Coraz więcej zaszczepionych i coraz więcej zgonów po zaszczepieniu. Depopulacja rozpędza się w najlepsze.

~Ja lady

Radziłabym najpierw obejrzeć ten materiał na you tube zanim go zablokują. Akurat w nim ratownik opisuje jak fałszują wyniki testów aby ludzi bezobjawowych a chorych na papierze zakażać umieszczając z naprawdę chorymi w szpitalach jednoimiennych. Wygląda na to że nawet wykształciuch komentuje bez zapoznania się z materiałem. Ament

~Ja lady

Do ja lady.......ja nigdy nie postrzegam ludzi przez pryzmat wykształcenia a najlepszym przykładem na to jest chęć zaszczepienia się przez nauczycieli. Znam tyłu idiotów z dyplomem że nie przekonuje mnie papierek z uczelni jako dowód mądrości i inteligencji.

~Do Ja lady

Pewnie ta Ola nie obejrzy. Ona ma wąskie pole widzenia i ogląda tylko programy które potwierdzą jej porąbane myślenie. Ona boi się spojrzeć prawdzie w oczy. Nie popyta pielęgniarek z covidowego, lekarzy z zakaźnego bo woli oglądać niejakiego Pospieszalskiego. Ciekawe jaką specjalizację ma ta cała zrąbana Ola....pewnie skończyła zawodówkę i teraz chłopie wiedzę z telewizora.

~Ja lady

A może by tak ktoś obejrzał na you tube wywiad Sumlińskiego z ratownikiem medycznym? Otworzą się wam oczy na ogrom zakażeń. Tytuł - Spowiedź ratownika medycznego

~Do Ola

Jedyną osobą z problemami jesteś Ty. W kółko piszesz jedno I to samo jakbyś miała nerwicę natręctw. Sama obrażasz ludzi którzy mają inne zdanie więc licz się z tym że dostaniesz rykoszetem. Pretensji nie mam do nikogo, jedynie do takich ograniczonych osób jak ty co robią złą robotę. Popisujesz się swoją niewiedzą, kompromitujesz się na każdym kroku. Oglądaj dalej te swoje programy w TV i jaraj się nimi tępa babo. Życie zweryfikuje samo twoje wiadomości.

~ola

Do użytkownika podpisanego: "do ola" - ty masz jakiś problem psychiczny i to poważny. Jeśli ci się nie podoba program wyemitowany w tvp to kieruj swoje uwagi do telewizji i autora programu, a nie do mnie. Ode mnie się odczep. Jak ci ktoś umarł na covid to miej pretensje do lekarzy i chorego systemu walki z "pandemią" w którym zamiast leczyć chorych, zamyka się przychodnie zdrowia. A ty atakujesz tu wszystkich i obrażasz. Weź coś na uspokojenie.

bogcek

Amantadyna nie może działać bo mamy kontrakt na remdesivir.

~Do bogcek

no właśnie ci napisał. Po leczeniu Prof. Bodnara amantydyną po ujawnieniu się wirusa nikt nie umarł z tych ludzi których on leczył. Leczył oczywiście nie teleporadą a twarzą w twarz. Jedz do Przemyśla i też przejrzysz na oczy !

~Znjdjd

Do Do Bogcek: najpierw trzeba zacząć leczyć, by ludzie nie umierali, a nie teleporada...

~Do bogcek

Ty się ogarnij...gdyby tak było z tym super z tym lekiem jak piszesz to ludzie by nie umierali...wyobraź sobie że taki jest lek na covid 19 jak wszystkie na nowotwór, udar czy inne choroby... nie ma skutecznego leku bo to jest wirus, a na wirus każdy układ odpornościowy reaguje inaczej. Znam ludzi którzy byli leczeni amantadyną i nie przeżyli więc skończ pisać bzdury i ludziom robić wodę z mózgu.

bogcek

"~Do Ola
Przestań bić piano kobieto. Nie wiesz o czym ty piszesz. Nie miałaś historii zagrożenia życia z powodu covid 19 lub też śmierci w rodzinie z tego powodu to się nie boisz. Zmieniłabyś zdanie gdybyś była po przejściach. Już nie jeden taki jak ty cwaniakował i się przeliczył. Nie wiesz jak twój organizm zareaguje na wirusa...na jakiegokolwiek wirusa, nie tylko tego więc nie bądź taka pewna siebie."
Ola tu akurat ma rację. Oglądnij najpierw program o którym ona pisze, a oczy Ci się szerzej otworzą na tą "pandemię".. A skąd wiesz, że ktoś umarł na corona wirusa, bo tak Ci powiedzieli lekarze. Dr. Bodnar leczył swoich pacjentów amantydyną i żaden nie miał powikłań pocovidowych. Czy to do Ciebie dociera?

~mdm

~Do ola, właśnie dlatego ludzie umierają że rządzą nami głąby, a za leczenie ludzi w pandemii odpowiedzialny jest ekonomista minister i elektryk z sanepidu.

~Do Ola

Przestań bić piano kobieto. Nie wiesz o czym ty piszesz. Nie miałaś historii zagrożenia życia z powodu covid 19 lub też śmierci w rodzinie z tego powodu to się nie boisz. Zmieniłabyś zdanie gdybyś była po przejściach. Już nie jeden taki jak ty cwaniakował i się przeliczył. Nie wiesz jak twój organizm zareaguje na wirusa...na jakiegokolwiek wirusa, nie tylko tego więc nie bądź taka pewna siebie.

~Astra Zenka

A ja mam takie pytanie: czy ktoś z was zachorował na grypę lub złapał przeziebienie w ostatnim roku ? Mam wrażenie że ludzi zabija nie wirus tylko brak opieki medycznej i brak możliwości konsultacji lekarskiej i finalnie czekając na audiotele powikłania po grypie.

~ola

W poniedziałek TVP1 wyemitowała program J.Pospieszalskiego "Warto Rozmawiać" na temat absurdów noszenia masek, szkodliwego lockdownu i fałszywej pandemii. Szok, że coś takiego nadano w pisowskiej telewizji, ale to było o godz.23:30, więc mało kto oglądał. Jednak można odnaleźć w internecie i odsłuchać!!!

~pacjentka

Ja do rejestracji na Hutniczej dzwonię od trzech dni! I kiedy już pojechałam na miejsce okazało się, że nie mogą zarejestrować mojej mamy mimo, że bardzo potrzebuje porady i to nie tylko na dziś ale też ani na jutro pojutrze czy za tydzień bo miejsca zajęte. Pojechałam do przychodni na kwiatkowskiego i przepisałam mamę. Wizytę mam umówioną i jestem zadowolona. Niestety w tych czasach gdzie wszystko opiera się na telefonach i wszyscy dzwonia jednocześnie jest z tym problem czy to Kraków, Rzeszów czy Warszawa.