Renata Knap nie jest już wiceprezydentem Stalowej Woli

Image

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce we wtorek 13 kwietnia 2021 roku, prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny poinformował, że Renata Knap, dotychczas pełniąca rolę zastępcy włodarza miasta, przestała pełnić tę funkcję.

Równocześnie wyjaśnił dlaczego tak się stało. Wiceprezydent wczoraj złożyła rezygnację pisemną z funkcji. Od 13 kwietnia 2021 roku będzie prezesem zarządu nowej spółki (Społeczna Inicjatywy Mieszkaniowa w Stalowej Woli). Pod jej okiem będzie powstawać nowe osiedle w Charzewicach nazwane Osiedlem Parkowym.

Czy miasto będzie mieć kolejnego wiceprezydenta?

- Nie mam planu, nie bedę powoływał zastępcy, a więc tak jak w pierwszej kadencji, będę pracował samodzielnie- wyjaśnił Lucjusz Nadbereżny.

Renata Knap w 2018 roku obroniła tytuł doktora, jest absolwentem wielu kierunków. Wcześniej była wieloletnim pracownikiem stalowowolskiego magistratu. Od 2005 roku pracowała na stanowisku inspektora, zajmowała się przygotowaniem i realizacją inwestycji. Przeszła wszystkie szczeble administracji samorządowej, od inspektora, poprzez naczelnika Wydziału Planowania Przestrzennego do naczelnika Wydziału Planowania, Przygotowania Inwestycji i Ochrony Środowiska. Uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach, w tym z planowania przestrzennego, prawa budowlanego, ochrony własności intelektualnej, protokołu dyplomatycznego, negocjacji, umów o prace projektowe, prawa ochrony środowiska, kodeksu etycznego, procesu inwestycyjnego w jednostkach samorządu terytorialnego. Jest też współautorką kilkunastu artykułów naukowych o tematyce ekologicznej opublikowanych w czasopismach krajowych. Jest członkiem Rady Fundacji Wspierania Kultury „Amadeusz”. Wiceprezydentem Stalowej Woli była od 1 marca 2019 roku do końca marca 2021 roku.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~@@@@@@

@inne - wiesz, że wklejanie tutaj "wyroków" bądź ich braku jest bezcelowe? Po co to robisz? Chcesz odwrócić uwagę? No bez żartów.

~inne

Nie zmniejsza się poziom emocji po wyroku TK, twierdzającym niekonstytucyjność przepisów o kontynuowaniu sprawowania funkcji przez Rzecznika Praw Obywatelskich po upływie kadencji, jeśli nie zdołano powołać jego następcy.
Warto uświadomić sobie, że rola Rzecznika Praw Obywatelskich w demokratycznym państwie jest tym ważniejsza, im gorzej funkcjonują sądy. Wiedza o tym, że nie działają najlepiej jest powszechna, więc sprawnie działający i niezależny od władzy RPO jest naprawdę istotny dla obywateli.
W wielu analizach doszukuje się wad wyroku. Pewnie nie jest od nich wolny. Sędziów TK mamy takich, jakich mamy. Jednak można wskazać wiele wyroków dużo ważniejszych dla ochrony praw obywateli, które budzą naprawdę wielkie wątpliwości, a z żadną krytyką się przez całe lata nie spotykały, w tym ze strony RPO.
Na przykład pies z kulawą nogą nie krytykuje wzorcowo antyobywatelskiego wyroku P 26/10 z 2011 roku, który za zgodne z konstytucją uznał czynienie z obywateli dozgonnych niewolników.
Trybunał orzekł, że zaległych podatków państwo dochodzić może w nieskończoność (!). Przedawniają się gwałty, morderstwa, ale nie podatki. Zaiste dziwna logika, a dodatkowo - przy niezwykle wysokich odsetkach za zwłokę - źle rozliczony podatek może spowodować, i w tysiącach sytuacji spowodował, że obywatele nie byli w stanie spłacić zaległości, często wątpliwej. Ciągle bowiem rosły odsetki i przez dziesiątki lat, jeśli nawet znaleźli jakąś pracę, to nie mogli ułożyć sobie życia, bo fiskus zabierał im niemal wszystko. Stali się więc ekonomicznymi niewolnikami państwa.
Powszechnie nie dostrzega się tego, co w wyroku jest najważniejsze
Skoro art. 209 ust. 1 konstytucji stanowi, że Rzecznika powołuje Sejm za zgodą Senatu na 5 lat, to nie może osoba powołana we wrześniu 2015 roku pełnić tej funkcji w nieskończoność. A na to się przecież zanosiło. Powoływanie się na to, że dotychczas „kadencje” rzeczników trwały dłużej, nie jest żadnym argumentem.
Jest raczej dowodem, że Sejm nie po raz pierwszy działa niesprawnie i nieefektywnie. Nie jest to powód do dumy, a raczej do wstydu.
W preambule do konstytucji mowa jest o tym, że organy państwa muszą działać rzetelnie i sprawnie. Pięć lat obecnemu rzecznikowi minęło ponad siedem miesięcy temu.
Brak wyboru następcy w tak długim czasie po upływie kadencji jest zaprzeczeniem rzetelności i skuteczności działania instytucji publicznej. To niedopuszczalna niekompetencja i arogancja władzy w stosunku do obywateli.
Za brak wyboru nowego rzecznika wyłączną odpowiedzialność ponosi większość sejmowa! To jej obowiązkiem, w demokratycznym państwie prawnym, jest wskazanie takiego kandydata, który będzie akceptowalny przez Senat, w którym większość ma opozycja.
Przecież nie opozycja ma wskazywać kandydata, ale rządzący muszą kandydaturę uzgodnić z opozycją. Taki, dość oczywisty, przekaz ciągle słabo przebija się do świadomości opinii publicznej. Skoro Rzecznik Praw Obywatelskich ma być niezależny od władzy, to rządzący winni przyjąć do wiadomości, że to nie może być „ich człowiek”. Upieranie się przy kandydacie związanym z partią rządzącą, wcześniej niż później będzie niekorzystne nie tylko dla obywateli i ochrony ich praw, ale i dla samej partii rządzącej.
Wyrok TK to więc przede wszystkim czerwona kartka dla większości sejmowej – dla aktualnie rządzących - za to, że udowadniają swoimi działaniami, w dość infantylny sposób, brak rzetelności i skuteczności. Wyborcy mogą tego nie zapomnieć, a opozycja wykorzystać. Ciekawe, czy o to chodziło Trybunałowi, czy tak wyszło przypadkiem?

~mama

W dzisiejszych czasach gdzie każdy ma w kieszeni urządzenie, które rejestruje wszystko, urzędnicy idąc w teren powinni wiedzieć co robią i co mówią. Tak po prostu. Na pewno powinni znać podstawy prawa i je stosować. W niektórych przypadkach, jeśli będą w sądach w charakterze świadka - mogą ponieść konsekwencje.

~toż to szok

Co do tych słupków na sznurki wkopanych i wmurowanych na terenie miasta na trawnikach to przecież pan LN zwany prezydentem się wypowiadał. Mówił, że nie ma na to zgody. No jak to możliwe? Skoro słup na słupie. Przed jedną klatką jest ich sześć. W różnej konfiguracji. Wchodząc do klatki widać w jakich majtkach i skarpetkach chodzą "ludzie" z parteru, a siadając na ławce można dostać w twarz czymś co w dawnych czasach nazywali kocem. No i te czasy pamięta.

~Onka

do ~takaprawda
zapraszam pod UM jutro o 10 - chętnie porozmawiam OSOBIŚCIE i poznam tak zagorzałego obrońcę - zobaczymy jakie będzie mieć argumenty na stosy tych wszystkich pism które posiadam z pieczątkami przekierowań i listami zwrotnymi z innych urzędów które jasno i wyraźnie napisały że to nie ich kompetencje tylko UM.

"to najbardziej konkretna i inteligentna osoba w urzędzie miasta" - poproszę dowody na to z działalności a nie makulatury z szkoleń
konkretka ta pani jest - bo konkretnie nic nie wie i nic nie robi tylko papiery spycha i baaardzo inteligentna nic nie robi a kasę bierze, czas ma się szkolić umiech

~tradycja

Tak przypominam pani i urzędnikom - jeśli komuś stanie się coś złego w związku ze słupami na terenie gminy, które macie OBOWIAZEK sprzątnąć, to podziękujemy. Można się przewrócić, potknąć, połamać.........Oczywiście skorzystamy z Kodeksu Karnego.

~hello

Dziękujemy tej pani.To,że ta pani jest wykształcona to nie znaczy,że jest mądra

~Stalowa

@takaprawda - przykre, że ma obrońców nazywających innych debilami. Jak już urzędnicy będą odpowiadać prawnie - to służę informacjami.

~takaprawda

Do onka, debil to najbardziej konkretna i inteligentna osoba w urzędzie miasta po co te wypociny kłamliwe produkujesz.

~mądry

TOTALNA TARGOWICA szczeka a karawana jedzie dalej i zawsze będzie dalej jechać nie patrząc na hejt ze strony TARGOWICY TOTALNEJ.

~Onka

Kompletnie nie kompetentna osoba - wszystkie sprawy zgłaszane do UM lub do prezydenta rozsyła dalej - starostwo i MZK się wkur. bo już mają dość tej spychologii i tego że Knap nie robi nic tylko przekierowuje!
Tysiące pseudo szkoleń i studiów po których papier jej się "po prostu należał " - to tylko makulatura bez doświadczenia!
Osiągnięcia i doswiadczenie jest ważne a nie świstki i znajomośći !!! ale wszyscy przy władzy całkiem o tym zapominają
Co jest do wszystkiego to jest do niczego - to jeszcze w nawiązaniu do ilości i jakośći tych "szkoleń" które odbyła pani Knap

maszynista

A kto teraz podpisze fikcyjne faktury na wydatki?Moze znajdzie sie jakis koziol ofiarny?

~tradycja

Mówiąc na konferencji, że jest się z mieszkańcami całym sercem to żart? Pewnie tak. Chyba, że to sekretariat i współpracownicy nie dopuszczają. Czy słupy ze sznurkami na majtki na terenie miasta są fajne i urzędnicy mówią, że to tradycja? A sznurki z majtkami na terenie prywatnym są nieprzyzwoite i nie wolno ich wieszać? Ma Pani na mailu zdjęcia słupów i majtek. Tak pytam z ciekawości.

~ja 2

Poczekamy, zobaczymy, odpowiedzą. A tak poza tematem: Pani ukończyła pięcioletnie studia doktoranckie. To dosyć ciekawe. Bo takie trwają od dwóch do czterech lat. A jak syn?

maszynista

A niech idzie zapisze sie na bezrobocie jak kazdy normalny czlowiek.

~Lucie

Konfa szczeka Karawana jedzie dalej.

~Nope

Czy to ta Pani odpowiadala za to jak wyglada teren I architektura terenów pomiędzy białymi blokami a pksem? Za to powinien być kryminał a nie ciepła posadka.

~stw.

Jak "Społeczna Inicjatywy Mieszkaniowa w Stalowej Woli" no to kasy nie bierze. Ale z czego będzie żyła.

~rodzic

Napiszę wprost: Pani Renato, może warto wyjść do ludzi i powiedzieć parę słów? Szacunek, życzliwość, nawet poinformowanie mieszkańców...............to ważne. Twarz i nazwisko ma się jedno.

maszynista

Pewnie skumala ze musi podpisywac lewe kwity i odeszla .Tez bym tak zrobil .Co z zarobionej kasy jak strach jest czy ktos doniesie lub nie.

~ja 2

@edek-hipokryzja: "swołocz", "przywUdca", itd. Przecież nawet jako płatny hejter, musisz zdawać sobie sprawę, że "to już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni, możemy iść" ????????Ale jeszcze możesz pomyśleć, że warto być człowiekiem i po prostu, po ludzku przeprosić.

~Lima

Właściwa osoba do pokierowania inwestycją.

~tola

Proszę mi zatem powiedzieć co to za wielkie wydarzenie, że jedna z urzędniczek miejskich nią już nie jest? Miałki temat jak na taką siłę tuby propagandowej. Tematami na które czekamy to nowi inwestorzy, wzrost zatrudnienia w zakładach miasta, likwidacja stref ubóstwa, zmniejszenie wydatków bieżących budżetu miasta, nowe tereny dla budownictwa indywidualnego, zmniejszenie liczby urzędników miejskich czy wreszcie zahamowanie tendencji wychodzenia ludzi z miasta! Nie ma głowy dla takich tematów?' Czy może one źle by się sprzedały?

~hipokryzja

Gdzie była hejtująca swołocz opozycyjna jak kilka lat temu ich przywudca Daruś zostawał kierownikiem w Urzędzie Marszałkowskim?
Dlaczego wtedy nie pluli i mu tego nie wypominali?
W urzędzie rządziło PO, czyżby przynależność partyjna nie była czynnikiem decydującym?
Nie, na pewno było wszystko w porządku... smiech2 smiech2 smiech2

~Widz

Jak inicjatywa jest społeczna to sprawne w niej funkcje też powinny być społeczne, czyli non profit! A tu nie o mieszkania idzie tylko o profity i apanaże z zajmowanych stanowisk. Taka spółka wydmuszka! Po co spółka jak miasto posiada zarząd budynków? Doją nas w najlepsze, z gębą pełna frazesów. A jakiś błazen, lizus bez zdolności samodzielnego myślenia wypisuje tu bzdury o hejcie. Poziom łotrostwa i manipulacji lepszy już u komuchów.

~Żal

@ edek, wiemy, że do ciebie można mówić tylko DRUKOWANYMI LITERAMI. Ale spróbuj pomyśleć.........To nie boli............

~@żal

???

~Frank

WHO powinno być notabene nie nomen omen.Poza tym się z Tobą zgadzam

~Żal

@prośba i @do prośba ------ Niejaki @edek załapał. BRAWO.

~takaprawda

Wszyscy mieszkańcy naszego miasta bardzo szanują tą panią bo to bardzo mądra kobieta.