Mandaty za brak maseczki

Image

W ciągu niespełna godziny, policjanci niżańskiej komendy, ukarali mandatem trzy osoby nie stosujące się do restrykcji związanych z zakrywaniem ust i nosa w przestrzeni publicznej. Dwie osoby zostały ukarane w centrum Niska, trzecia w Jeżowem. Mieszkańcy naszego powiatu maseczki mieli schowane w kieszeni lub torebce.

Policjanci zdecydowanie reagują na łamanie przez mieszkańców powiatu przepisów związanych z nakazem zasłaniania ust i nosa, w związku z pandemią. Interwencje policji nie kończę się tylko pouczeniami. Dzisiaj policjanci ukarali mandatami dwóch mężczyzn i kobietę.

Po godz. 9 rano, policjanci zauważyli na ul. Sandomierskiej kobietę bez założonej maseczki. W trakcie interwencji wyciągnęła ją z torebki. Tłumaczyła się, że przecież obok niej nie przechodzi żadna osoba, więc w takim przypadku w przestrzni publicznej nie musi nosić maseczki. Za łamanie obowiązujących przepisów policjanci ukarali kobietę mandatem.

Kilka minut później na ul. 3 Maja, policjanci zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, także bez osłoniętej twarzy. Mężczyzna przy policjantach wyciągnął ją z kieszeni. On również, tak jak poprzedniczka został ukarany.

Trzeci mandat został nałożony przez policjantów z Jeżowego. Mężczyzna w trakcie spaceru nie założył maseczki. Wyciągnął ją z kieszeni dopiero po interwencji funkcjonariuszy. Za lekceważenie obostrzeń został ukarany mandatem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ja lady

Czekam na to kiedy mnie policja zatrzyma za brak maski i poproszę żeby mi wypisali na zaś te mandaty bo nie mam zamiaru nosić żadnych szmat na twarzy.

~ola

Właśnie ukazało się najnowsze orzeczenie sądu w sprawie mandatu za brak maski. NADAL mandaty są BEPRAWNE!. 2 kwietnia 2021 roku (a więc już w stanie prawnym po zmianach przepisów z listopada 2020 roku) Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim umorzył postępowanie w sprawie o brak maseczki. Sąd orzekł, że wszelkie ograniczenia wolności (a takim jest brak możliwości przemieszczania się bez maseczki) godzą w konstytucyjną wolność do poruszania się, a zatem powinny być wprost sformułowane w ustawie. Brawo sąd! Jest wysokie prawdopodobieństwo, że inne sądy będą orzekać podobnie. Czyli wniosek : Nie przyjmować mandatów i odwoływać się do sądu.
sygnatura sprawy: II W 155/21 Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim II wydział karny

~byczek

W Kłyżowie w kościele by się obłowili 3-4 rodziny nie zakładają masek ksiądz też ma to gdzieś udaje że nie widzi między innymi jak żona Radnego gminnego siedzi w pierwszej ławce i nie ma maseczki. i kilku "Pobożnych" co by na klęczkach szli do Częstochowy a prawo mają gdzieś.

~xddd

xhdchgv

~Dna

do Logar - w lesie narażam innych dla wygody ???

bogcek

"Lichocka chce wyjaśnień od Kurskiego ws. „Warto rozmawiać”. „Skandal, podważanie polityki rządu ws. epidemii” Posłanka PiS i członkini Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka skrytykowała ostatni odcinek programu Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” w TVP3. Chce, żeby RMN podjęła uchwałę w tej sprawie, zwróciła się do prezesa TVP Jacka Kurskiego o wyjaśnienia. - Jak to możliwe, że w TVP nadawany jest program atakujący walkę z epidemią, podważający politykę rządu w tej sprawie, podważający noszenie maseczek itp. - wyliczyła Lichocka."

Oglądnijcie sobie ten program, a zobaczycie prawdę na temat maseczek i wypowiedzi dr. Simona, który obrażał ludzi którzy nie noszą masek. Przekonacie się jak sami sobie szkodzicie tymi maseczkami.

~Klara

A ja od kilku dni zastanawiam się po co stoi policja na zajezdni pod huta przy lesie, gdzie nikt nie chodzi, a na drugim końcu zajezdni z przystanku autobusowego do "ambulatorium" piesi (raczej w maseczkach) przechodzą przez ulicę gdzie im się podoba (a zebra 100m dalej pusta) i nie ma tam policji. I tak chodzę tam od kilku dni i nie mogę zrozumieć po co pilnować tego lasu?

~Maniek

To akurat duży plus że u nas policja nie zachowuje się jak pisowski poborca podatkowy na wyborcze patosocjale. Glapa ze swoimi tlenionymi księżniczkami wszystkich złotówek nie wydrukuje. Miszą też drenować obywateli.

~ola

do "to ja" - czyli mamy rozsądnych policjantów w Stalowej Woli. Wiedzą doskonale, że maski nie chronią przed wirusami. Na ulicy w ogóle nie ma możliwości zarażenia się koronawirusem. Nałożony obowiązek noszenia masek jest sprzeczny z wiedzą medyczną i zdrowym rozsądkiem.

~ TO JA

w stalowej mozna chodzic bez maski, policja ma to gdzies czy masz maske czy jej nie masz zalozonej

~Tutejszy

Ukarać policję i do okulisty.
Toć to chyba ślepe.

~dziadek.

Artykół dla głupich?
Pół narodu chodzi bez masek, z maskami pod nosem albo pod brodą a Panowie polcmajstrowie zauważyli 3 osoby, biedaczki ślepe.
Ślepe to czy głup.......

~Logar

~Dna tak - musisz miec, chyba ze chodzisz kanalami z psiuem bo narazasz innych dla swojej wygody

~Ares

A mnie się maseczki podobają. Przynajmniej nie muszę patrzeć na takie piękne buźki jak Ryszard T

~paranoja

ale w marketach aż czarno od ludzi.

~Ojoj

Czy policja nie ma ważniejszych spraw?

~stalowiak

Lokal Koral Nisko sobota mnustwo ludzi organizatorzy bez masek. Gdzie policja ukarać właściciela lokalu i organizatorów

wyborca

Swoją drogą policja mogłaby wysyłać swoich agentów do szmateksów z mikroskopijnymi kamerami i cyk jest dowód.

wyborca

~wojtek: A zgłosiłeś to na policję? Zrobiłeś zdjęcie (włącz natychmiastową synchronizację do chmury)?

~wojtek

Dzis weszlem do ciuchlanda na J.P nad Marketem i co zobaczylem?Moc ludzi, doslownie jeden na drugim.Tam nikt nieprzestrzega norm sanitarnych. Gdzie policja i gdzie sanepid?

~Tygrees

Gdzies mam te maski w jednej chodze od lat

~test

afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk, afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,afeewrtrrjutykjhgfwgwrry,tu gaehtretmrytujhbvcdw ejmrtk,

~Dna

Czyli idąc z psem do lasu też muszę mieć maseczkę. Jeszcze trochę i pies będzie musiał nosić maseczkę.

~stalowiak

To w Stalowej Woli jest policja ?? "Suki" widać , policajów tylko w TV jak pałują kobitki.

bogcek

"Jak wyjaśnia Anna Plucik-Mrożek w "Poradniku Zdrowie", maseczki nie można nosić dłużej, niż cztery godziny bez przerwy. Należy ją zmienić od razu, gdy zrobi się wilgotna. Maseczkę jednorazową trzeba wyrzucić, a wielorazową wyprać lub zdezynfekować, na przykład odkażając w piekarniku w wysokiej temperaturze lub stosując inny sposób zalecony przez producenta.
Obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej został wprowadzony w Polsce 16 kwietnia. Wtedy szef resoru zdrowia ostrzegał, że obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie nam towarzyszył przez długi czas. Dopytywany przez dziennikarzy stwierdził nawet, że będziemy chodzić w maseczkach, do czasu "jak będzie szczepionka" na koronawirusa."
Czy ktoś z Was zmienia maseczkę od razu kiedy stanie się wilgotna?
Szczepionka już jest, a maseczki dalej obowiązują. Ten cyrk się szybko nie skończy. Kto mądry ten się domyśla o co w tym wszystkim chodzi.

~RST

dajcie im zato odznaczenie i medal lo zlapali pprzestępców brak słów

~ewa

Państwo gestapowskie zabrania oddychać tlenem na dworze. Gdyby mi ktoś powiedział rok temu że tak będzie to bym nie uwierzyła.
A ile społecznych ormowców telewizornie wychowały to szok.

~DDM

W przypadku pozytywnego refleksu u obywatela można stosować jednorazową ulgę ale karę przy recydywie braku rozsądku.

~Song

Ten rstrta to jakiś kowi maniak. Krzyczy na ludzi how dare you będąc w trzech maskach i owiniętym papierem toaletowym marki foxi smiech2

qmek

Myśl co chcesz, wyniku testu nie wkleję przecież. Jeszcze 2 dni i kończę izolację.