Rodzaje papieru do druku

Image

Na rynku znajdziemy sporo rodzajów papierów do druku. Korzystają z nich osoby prywatne, jak i firmy. Jak wybrać papier tego typu? Czym różnią się poszczególne rodzaje?

Rodzaje papieru do druku

Druk w kolorze jest wykonywany z użyciem odpowiedniego papieru do druku. Najpopularniejszymi rodzajami papieru są:

Papier powlekany i niepowlekany

Posiada specjalną powłokę, dzięki której uzyskuje się większy poziom kontrastu. Zazwyczaj jest wykorzystywany do drukowania plakatów, zdjęć i obrazów.

Papier syntetyczny

Bardzo łatwo się zadrukowuje i jest odporny na ścieranie. Jest wykorzystywany na etykietach, czy też do produkcji map drogowych.

Papier samoprzylepny

Stanowi połączenie papieru wierzchniego z klejem i papieru podkładowego z silikonem. Cechuje się sporym wyborem - od błyszczących, po matowe i kolorowe wersje. Często wykorzystywany jest w profesjonalnych punktach druku.

Tektura introligatorska

To specyficzny surowiec, który służy do produkcji puzzli, podkładek, segregatorów, czy też opakowań kaszerowanych. Jest sztywna i cechuje się płaskością leżenia.

Karton

Stosowany jest na płytach CD, na tablicach, okładkach na książki, czy też teczkach i standach reklamowych.

Papier ozdobny

Jak sama nazwa wskazuje, pełni głównie funkcje ozdobne.

Papier ekologiczny

Jest wykonany z recyklingu i odznacza się bardzo dobrą jakością druku. Ponadto, posiada wysoką nieprzezroczystość i wyjątkową teksturę. Bazuje na szeregu certyfikatów potwierdzających jakość.

Papier samokopiujący

Zazwyczaj jest wykorzystywany do dokumentowania transakcji, dowodów prawnych lub dowodów kontroli.

Rozbudowany zakres usług poligraficznych oferuje drukarnia cyfrowa Zebra Print. Wykonują drukowanie plakatów, certyfikatów, kserowanie, pieczątki, skanowanie wielkoformatowe, laminowanie, a nawet oprawę pracy doktorskiej lub dyplomowej. Plusem jest korzystanie z nowoczesnych urządzeń, które dają możliwość drukowania w formatach od A5 do A0.


ObrazekParametry papieru

Podczas wyboru papieru do druku, konieczne jest zwrócenie uwagi na istotne parametry, jakimi są np. gramatura, barwa, białość, grubość, czy też wytrzymałość. To pozwoli dobrać idealne rozwiązanie, które spełni nasze wymagania. Gramatura wiąże się z gęstością papieru - im wyższa, tym arkusz jest cięższy.

Zależy głównie od tego, jak dobierzemy surowiec na projekt. Kolejną kwestią jest grubość papieru, co jest bardzo ważne zwłaszcza dla większego wydruku. Jeśli chodzi o białość, ma ona wpływ na estetykę i wyjątkowy odcień. Z zachowaniem odpowiedniej białości zadbamy o najlepszą jakość wydruku, co jest bardzo ważne w druku w kolorze.

Drukowanie odgrywa istotną rolę w wielu dziedzinach życia. Nie zapominajmy o tym, aby unikać wpadek, które mogą zniszczyć całą koncepcję. Wydruk nie może prześwitywać na drugiej stronie, natomiast papier powinien odpowiadać naszym oczekiwaniom. Na szczęście na rynku znajdziemy sporo rodzajów papieru, które spełnią nasze potrzeby. Warto postawić na zaufane i tanie drukowanie, dzięki któremu sprawnie uzyskamy pożądane efekty.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =