Nowe parkingi na osiedlu Lasowiaków

Image

Miasto jeszcze w tym roku zajmie się zagospodarowaniem terenów międzyblokowych przy kilku ulicach. Na pierwszy ogień pójdą tereny przy ul. Żwirki i Wigury oraz Partyzantów.

W celu poprawy płynności ruchu, zwiększenia bezpieczeństwa drogowego oraz poprawy sytuacji parkingowej zostanie wykonana przebudowa terenów przy ul. Żwirki i Wigury 3, 5, 7 i ul. Partyzantów 4.

Będzie ona polegała m.in. na poszerzeniu istniejącej drogi wewnętrznej z 3,5 metra na 5 metrów i utworzeniu większej ilości miejsc postojowych. W rejonie Żwirki i Wigury 5 i 7 zaprojektowano 42 miejsca postojowe (o wymiarach. 5,0 x 2,5 m). Dodatkowo pojawią się 2 miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych (o wymiarach 5,0 x 3,6 m).

Kolejnych 19 miejsc postojowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej, powstanie w rejonie budynku przy ul. Żwirki i Wigury 3.

W rejonie bloku przy ul. Partyzantów 4 powstanie 19 miejsc parkingowych plus jedno dla osób niepełnosprawnych. Ponadto utworzona będzie również droga manewrowa o szerokości 5 m, wyłożona z kostki betonowej oraz jednostronny chodnik.

Wszystkie prace potrwają 10 tygodni (licząc od podpisania umowy z wykonawcą).

W planach na ten rok jest zagospodarowanie terenów przyblokowych m.in. przy ulicach: Staszica 7, 16, 17, 18 Wolności 2, Żeromskiego 8, PCK 6, Metalowców 15.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Metal

Zagospodarowane terenów przy Staszica 16,17i 18?A co tam robić?Czyżby wycinka drzew wzdłuż ulStaszica albo wycinka drzew koło sklepu Wzorcowego?Może wymiana oświetlenia na Led?Może to i oszczędne ale te światła wprost oslepiają kiedy spaceruje się wieczorem w zasięgu ich światła.!

~To tylko Ja

Wystarczy usunąć wszystkie złomy które wrosły w parking

~Maria

Dziękujemy władzom PiS za parking! Popaprańcy by ta pieniądze wsadzili sobie w kieszeń

~takaprawda

Nie o 10 procent lecz o 100 procent moja pomyłka literówka.

~takaprawda

Ja już dawno komentowałem , że wszystkie parkingi przyblokowe muszą być powiększone o 10 procent. Wystarczy popatrzeć co się dzieje na SIEDLANOWSKIEGO gdzie koło bloku nr.10 jest dużo miejsca bo były radny z SLD który tam mieszka powiększył tam parking o 100 procent i wszyscy mieszkańcy tego loku mają gdzie parkować a przy pozostałych blokach dzieją się cuda w godzinach wieczornych jak ludzie wracają z pracy. A samochodów będzie ciągle przybywać dzięki bardo dobrym rządom PIS. Za 20 lat nikt naszego miasta nie pozna tak się zmieni STALOWA WOLA.

~Mieszkaniec

Dlaczego nie napisane że ta inwestycjia miała być wykonana 4 lata temu a latarni przy piaskownicy dalej brak

~Lasowiak

Dziękujemy bardzo za parkingi bo naprawdę nie ma gdzie parkować!
To rozwiąże nasze problemy.

~siwy

to miasto ma jeszcze pieniądze? słyszałem o 200 milionach długu?

~Anka

No tak.Poszerzenie ulicy o 1.5 metra czyli wycinka wszystkich drzew które teraz rosną przy parkingu.Takze nie zostanie tam ani jedno drzewko.A takie były piękne jarzębinki:(:(

~Metal

Czyli kolejna wycinka drzew.Czy ktoś to w końcu powstrzyma???

~Serki

Pisiory dosłownie biorą powiedzenie że pieniądze rosną na drzewach i zostawiają nam pusty beton.

~Czaskowski

Po co na co ? Toż to gigantomania. Nie wystarczy że parkingi są w Berlinie ??

~Mieszkanka

To zdjęcie ma conajmniej 10 lat

~Kesonans

Skąd macie to zdjęcie? Podejrzanie podobne do google street view smiech2