W parku zimnej wody oszczędzono część drzew

Image

Prace w parku zimnej wody idą pełną parą. Do końca września powinny zakończyć się roboty związane z budową pumptracku. Równolegle do prac związanych z utworzeniem 300- metrowego toru rolkarskiego prowadzone są roboty ziemne przy dwóch stawach, które w przyszłości będą zbierały wodę z całego otoczenia. Dobrą wiadomością jest to, że została ograniczona wycinka dużej części drzew.

- Pojawiły się nie do końca prawdziwe informacje. Wycinka, która wcześniej była zaplanowana w związku z uzyskaniem pozwolenia na budowę, która obejmowała blisko 100 egzemplarzy drzew, została ograniczona do 39 sztuk drzew, które najbardziej zagrażały bezpieczeństwu lub były pod liniami energetycznymi i zgodnie z przepisami musiały być usunięte. Tutaj duża rola Wydziału Ochrony Środowiska, inspektorów odpowiedzialnych za zieleń, ale również wykonawcy, który wspólnie z nami współpracował w tej kwestii- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podkreślił, że będą też prowadzone dodatkowe prace arborystyczne ze względu na to, że część drzew jest chorych i musi zostać wykonana przycinka sanitarna i lecznicza. Drzewa, które zostały wytypowane do tych zabiegów są już oznaczone.

Wszystkie prace w parku zimnej wody powinny zakończyć się pod koniec czerwca 2022 roku. Koszty tego zadania to około 7,73 mln zł. Połowę tej sumy stanowi dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

ekolog vel pseudointeligencie, z tym Łęgiem teraz to co mapa to gdzie indziej się zaczyna. Raz zaczyna się w zalewie, raz jak Turka łączy się z Zyzogą, innym razem w połowie Zyzogi, ale taka jest prawda, że dopiero jak Zyzoga łączy się z Przyrwą, to jest według starych map, jeszcze z przed zalewu Wilcza Wola.

e2rds

ekolog vel pseudointeligencie, dawny HPS na pewno ma inną nazwę, nie H11, został podpiety pod wydziały mechaniczne i ma M i jakieś tam oznaczenie, bodaj M17.

e2rds

ekolog vel pseudointeligent, cyt: "widzisz trochę wiesz ale w zasadzie to nic nie wiesz." widzisz, akurat to zdanie do ciebie pasuje. Tym kanałem dawno temu, jak nie było jeszcze oczyszczalni ścieków koło VIVO to płynęła woda (ścieki) z oczyszczalni, a w zasadzie to z osadnika HSW będącego za HPS-em, dzisiejszą tłocznią blach, chyba teraz mającą symbol H11, więc niewiele wiesz. Tam również spływały zneutralizowane kwasy z wytrawialni przy walcowni blach. Ścieki z części miasta były odprowadzane poniżej mostu, to był tak zwany "śmi.rdziel". Próbujesz się ty mądrzyć, ale faktycznie niewiele wiesz. Nie masz pojęcia co tym kanałem niegdyś płynęło, ten ściek niejednokrotnie był rudo-brązowy od zawartych w nim tlenków żelaza(rdzy) i jeszcze nie wiadomo jakie świństwa.

~kolega

Do ekolog, odwal się od emeryta idioto.

~ekolog

Do e2rds, widzisz trochę wiesz ale w zasadzie to nic nie wiesz. Bo ten kanał przy stadionie z wałami po oby stronach to odprowadza deszczówkę z ZATORZA . Kiedyś jak PAN PREZYDENT SIBIGA robił ulicą OFIAR KATYNIA centralny przekop na deszczówkę to ulicą Leśną te rury odprowadzające deszczówkę szły do tego kanału. Wiem ,że i z mleczarni woda może tam spływać. Wybierz się tam w okolice tego parku zimnej wody a zobaczysz jak w tym kanale bobry zbudowały zaporę aby podnieść poziom wody tam. Ja jako ekolog interesuję się wszystkim.

~ekolog

Do e2rds, nigdy nie myślałem , że przyznam co rację z tą ZYZOGĄ rzeczywiście ŁĘG się zaczyna w okolicy wioski SPIE po połączeni się ZYZOGI z PRZYRWĄ. Wieś SPIE kiedyś przysiołek W. WOLI a rzeki te łączą się nie daleko mostu na rzece ŁĘG na SPIACH, byłem tam kiedyś zobaczyć to ciekawe miejsce. Ty też pewnie znasz tą wieś SPIE bo jeździcie tam na polowania kaczek przy prywatnych stawach w tej miejscowości. Co do tego zbiornika przy stadionie ENERGETYKA to zobaczysz , że tam powstanie taki wspaniały zbiornik i sam będziesz korzystał [ chodził na rybki]. Mamy jeszcze bardzo wiele miejsc do zagospodarowania w naszym mieście. Jak pisalem sam bym wyciął wszystkie te drzewa przy garażach za darmo, tylko wziął bym te wszystkie drzewa dla siebie. Oczywiście najął bym ludzi do wycinki i wywózki tych drzew. Tydzień czasu i zostanie tam pustynia.

e2rds

ekolog vel pseudointeligencie, wiesz co, skorzystaj jednak lepiej z milczenia, więcej zyskasz.

e2rds

ekolog vel pseudointeligencie, cyt: "Co do tego zbiornika to możemy zrobić kanał który będzie zaopatrywał ten zbiornik we wodę a także odprowadzał wodę jeśli stan wody będzie za duży." Czy ty musisz wypisywać takie idiotyzmy, "możemy zrobić kanał" i do tego wał przeciw powodziowy przed stadionem i kortami. A wiesz gamoniu, że lustro Sanu w okolicach mostu jest na wysokości 155 m, a korty i stadion na 156 do 157 metrów i ty chcesz pod obwodnica robić kanał, przecież kanał już tam jest, ten od mleczarni i kiedyś od huty i po co są wzdłuż niego te podwyższone wały, nie wiesz przypadkiem. Wysokość tych terenów na których są teraz prowadzone wykopy leży na poziomie Sanu, to kiedyś było stare koryto, ty tymi swoimi głupimi przemyśleniami sam puszczasz się w kanał.

e2rds

ekolog vel pseudointeligencie, tak myślałem, że będzie mnie poprawiał, nie na Łęgu, tylko na Zyzodze, trzeba znać historię powstania zalewu, w starych mapach Łęg zaczyna się dopiero jak Zyzoga łączy się z Przyrwą, alety wiesz tylko tyle ile zobaczysz na mapie, a i tak na obecnych mapach to Łęg zaznaczają dopiero od zalewu. To tak ja byś teraz dziecku tłumaczył że w Stalowej Woli było Pławo, a teraz jest tylko Stalowa Wola.

maszynista

~takaprawda to trol pisiorstwa .Ukrywa sie po innymi nikami ,ale i tak waiadomo ze to ten sam trol.

~emigrant

Gdzie jest ten park zimnej wody?Pytam poważnie bo nie było mnie kopę lat w Stalowej.Z góry dziękuję temu co mi odpisze

~ekolog

Do e2rds, jeszcze jedno nie na ZYZODZE jak wypociłeś a na ŁĘGU jest ten zbiornik retencyjny ale na rzeczy trzeba się znać.

~ekolog

Do emeryta e2rds, po co te twoje idiotyczne manipulacje. Co do tego zbiornika to możemy zrobić kanał który będzie zaopatrywał ten zbiornik we wodę a także odprowadzał wodę jeśli stan wody będzie za duży. To samo możemy powiększyć BŁONIA aż do mostu na SANIE. Tylko problem jest z liniami wysokiego napięcia biegnącymi w stronę PYSZNICY. Wówczas te BŁONIA były by kompletne i schodzący po tych schodach koło mostu nie musieli chodzić po tych zaroślach i chwastach.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, tobie coś we łbie się porobiło, ten sedes nie można było oddać do rupieciarni, tylko został wyrzucony razem z zawartością, bo nie chciałeś się odkleić, ale jak przyjdą wiosenne deszcze to sedes będzie czysty, a zawartość zostanie spłukana, ale i tak zawartość będzie tym samym.

~takaprawda

Bylem tam wszystko zobaczyć i zastanawia mnie jedna rzecz , dlaczego tych dwóch zbiorników nie połączono i nie zrobiono jednego wielkiego. A drzew jest tam tysiące tylko dlaczego okoliczni mieszkańcy wyrzucają tam wszelakie śmiecie. Nawet rdesedes ktoś tam za swój płot wyrzucił kilka lub kilkanaście lat temu i ten sedes tam leży szpecąc całą tą piękną inwestycję. Czy mieszkańcy tych domów przylegających do tego miejsca nie mogli by w czynie społecznym posprzątać tej skarpy? Gdyby tam przyszło kilka osób tam mieszkających to w godzinę całe to miejsce pięknie by wysprzątali. Ale najlepiej wyrzucić sedes za plot swego ogrodzenia , A mamy w mieście rupieciarnie gdzie takie rzeczy można oddać za darmo.

~Xaxa

Nie wierzę że to akt łaski . Pewnie nie dało się zapłacić za paliwo na obajtkowym cepeenie czekami z dykty smiech2

e2rds

Zakochany eunuchu i inne głąby, jak się nudzicie to możecie się pobawić klockami, ja mam inne o wiele przyjemniejsze zajęcia na świeżym powietrzu od rana do wieczora.

~XXX

będzie w końcu porządek. Nie jeden powie ,że dobra inwestycja,

~Hehe

Gdzie jest er sedesik

maszynista

Pseudointeligent zawsze wyjdzie na wierzch chociaz ukrywa sie pod wieloma nikami.

~Zakochany

Skarbeńku mój mały zakompleksiony Erdeesku czy ja już tobie nie wystarczam tylko szukasz osób pod różnymi nickami dla zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych.Niedobry ty

e2rds

To głąbie była prowokacja z mojej strony byś się odkrył. Czy myślisz, że nie wiem kim jesteś obleśny eunuchu, już pisałeś pod nickami: Boy, kochanek, Darek, Dar.czek, Men, Twój Men, teraz Zakochany. Taki pusty zboczony łeb nie ma co robić na tym stanowisku ciecia, to nudzi się, jak by miał czym się pobawić to może i by się pobawił, ale eunuch to czy się pobawi. może tylko wyobraźnią. Do kiedy ten dyżur masz cieciu, myślę, że po każdym obchodzie coś napiszesz, poczekam i na całość coś pier.nę rano w poniedziałek. Tak, że możesz eunuchu pisać do poniedziałku.

~Zakochany

Ja nie pseudointeligent a ten któremu ssasz

e2rds

Widzę, że znów pseudointeligenta doprowadziłem do szału i zaczyna się.

maszynista

Jezeli tyle drzew oszczedzono to oznacza tylko jedno .W kazdej wycince drzew wycina sie na wyrost drzewa ,nawet nie sa uschniete a ktos zaznacza do wycinki.Jemiola na drzewach im nawet przeszkadza.

~Zakochany

Mój ogierze z małym prąciem erddesku gdzie jesteś

~Sabina

@wizjoner rozpędz się porządnie i walnij pustym łbem w skarpę,większych bzdur nie czytałam dawno! NAJLEPSZY to on jest ale lanser i "biznesmen" jak z koziej d.. trąba

e2rds

e2rds
takaprawda vel pseudointeligent, co czkawki dostałeś, czy ręce tak ci się trzęsą ze zdenerwowania, że trzykrotnie powtarzasz wpis, to po pierwsze.
Po drugie, wędkarz ma rację i jak można porównywać taki tworzony grajdoł na bagiennej wodzie do Wilczej Woli na Zyzodze, gdzie jest woda przepływowa.
Po trzecie, cyt: "Taki zbiornik jest we WILCZEJ WOLI gdzie rybacy nawet ze STALOWEJ WOLI mają swoją przystań rybacką." nie rybacy tylko wędkarze, wiesz czym to się różni, jest takie powiedzonko, bo wędkarza możesz pocałować, nie będę określał gdzie, tu na miejscu w St. Woli, a rybaka musisz nad morze jechać

e2rds

takaprawda vel pseudointeligent, co czkawki dostałeś, czy ręce tak ci się trzęsą ze zdenerwowania, że trzykrotnie powtarzasz wpis, to po pierwsze.
Po drugie, wędkarz ma rację i jak można porównywać taki tworzony grajdoł na bagiennej wodzie do Wilczej Woli na Zyzodze, gdzie jest woda przepływowa.
Po trzecie, cyt: "Taki zbiornik jest we WILCZEJ WOLI gdzie rybacy nawet ze STALOWEJ WOLI mają swoją przystań rybacką." nie rybacy tylko wędkarze, wiesz czym to się różni, jest takie powiedzonko, bo wędkarza możesz pocałować, nie będę określał gdzie, tu na miejscu w St. Woli, a rybaka musisz nad może jechać

~belfer

wizjoner vel. takaprawda vel intelygent - "...wiesz o czym ja komentuję" ? a po jakiemu to jest???