Kolejki do szczepień? Często to wina pacjentów.

Image

Znów bardzo chcemy się szczepić. Chęć taka naszła Polaków po gwałtownym wzroście zakażeń i po tym jak nieco przycichły dyskusje nad preparatem firmy AstraZeneca. Teraz już nie ma chyba osób, które nie znałyby kogoś kto przechorował COVID-19, bo w naszych małych środowiskach jest ich co najmniej po kilka. Nierzadko też słyszeliśmy o zgonach z powodu zakażenia SARS-CoV-2. A statystyki działają na wyobraźnię.

W Stalowej Woli jest wiele punktów, gdzie można się zaszczepić, głównie „Pfizerem” lub „AstraZenecą”. Tempo szczenień mocno wzrosło. Zapisujemy się przez infolinię, stacjonarnie lub przez konto pacjenta. Terminy nie są odległe. Rozmawialiśmy z kilkoma „punktami szczepień”. Wczoraj nasi Czytelnicy wskazywali nam miejsca, w których były ogromne kolejki do szczepień. Niektórzy czekali przez kilka godzin by móc dostać szczepionkę. Dlaczego w niektórych punktach się czeka, a w innych nie? Powodów może być kilka.

W jednej z przychodni wyjaśniono nam jak to wygląda. Dostawa szczepionek przywożona jest przez kuriera między godziną 7:00 a 13:30. Punkty mają umówione osoby na konkretne godziny i często są to godziny popołudniowe po to, by nie trzeba było stać niepotrzebnie w kolejce oczekując na dostawę. Wczoraj w jednym z punktów kurier dotarł dopiero o 14:00. Osoby umówione co 5 minut musiały więc zaczekać na swoją kolej. Problemem są pacjenci, którzy mimo wyznaczonej godziny, przychodzą zamiast np. o 14:30, już o 8:00, a nawet 7:00 rano bojąc się, że im braknie szczepionki. Tworzą wówczas niepotrzebny zator. Zapewne wynika to z obrazków jakie widują w dziennikach telewizyjnych, gdzie np. przed stadionem narodowym stoją kilometrowe ogonki i nikt nie zwraca uwagi na czas. Wczoraj kolejki były na Okulickiego i przed szpitalem. Nie było żadnych kolejek np. na Wojska Polskiego czy na Alejach Jana Pawła, gdzie w prywatnym punkcie pacjent wchodził, natychmiast kierowany był do lekarza, a później na szczepienie. Wszystko odbywało się w idealnych, wręcz luksusowych warunkach.

Przed przychodniami często gromadzi się wiele osób niezapisanych na szczepienie. Wczoraj w jednym z takich punktów stawiło się około 50 osób, które myślały, że jak w Rzeszowie, będą szczepić każdego kto zechce. Nie, póki co, tak nie będą. Zapewne taka sytuacja będzie mieć miejsce za jakieś 2 miesiące. Jak przewidują medycy, wówczas będzie już wyszczepionych większość chętnych Polaków i zacznie się namawianie do szczepień tych nieprzekonanych. Jak nam powiedziano, przed przychodniami codziennie czekają też osoby, które liczą na to, że dostaną szczepionkę poza kolejnością. Zdarza się, że ktoś nie stawi się na szczepienie, nagle się rozchoruje lub z powodu chorób jakie cierpi, konieczna jest dalsza konsultacja specjalistyczna, a to oznacza, że w danym dniu nie przyjmie swojej szczepionki.

Wówczas, aby nie marnować dawki albo dzwoni się po osoby zapisane na kolejne dni, albo bierze tych., którzy czasem i po kilka godzin koczują w nadziei na zaszczepienie.

Medycy proszą więc, by nie przychodzić na szczepienie na kilka godzin przed wyznaczonym czasem, by niepotrzebnie nie gromadzić się tworząc kolejki i by zapisywać się telefonicznie, stacjonarnie lub przez internetowe konto pacjenta.

Otrzymaliśmy też zapewnienie, że żadna szczepionka przewidziana dla Miasta Stalowa Wola nie pojechała, jak to sugerowali niektórzy, do Rzeszowa. Nasi medycy nie mają też wpływu na opóźnienia w dostawach szczepionek. Oni również każdego dnia wypatrują kuriera.

Zdjęcia: CzytelnikKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Widelec

Blisko dna to było w 2015. Teraz za pisu ryjemy w mule

~Oerlikon

Ten kraj sięgnął dna...

~Reks

Masz jakąś misje nikt? Niech się szczepią, kogo to obchodzi. Nawet potrójnie smiech2

~jozek

Tu jest wylaczna wina tych organizatorow.Bo gdyby wpuszczali tak jak jest zapisane ,czyli na dana godzine to ci co maja np.na 13ta nieprzychodzili by na 10ta. A gdy jest opuzniona dostawa to automatycznie trzeba przesunac kolejke o ten czas opuznienia.Proste? Proste.Niema tylko checi ze strony organizatora. Bo taki balagan im pasuje i w dodatku tym co mowia o zachowaniu dystansu .

~Robert

Artykuł nie do końca prawdziwy. Kolejki powstały ponieważ 6.04 nie dotarła dostawa a 7.04 o 14.40 , bałagan brak informacji.
Robert

~Nikt

Ludzie ocknijcie się!!!!!Krawczyk zaszczepiony dwa razy i co zachorował
Firmy farmaceutyczne robią kasę a wy się szczepić nie wiadomo czym!!!!!! Myśleć

~Edwin

Do Lolek, ale masz mokre komunistyczne sny smiech2

~kokodryl

Tak, na pewno wina pacjentów. Jak były szczepienia nauczycieli to wszyscy dostali informację, że mają się stawić między 13 a 15 i kolejka prawie jak na zdjęciach, a do południa można było się zaszczepić bez kolejki.
Do rsttt jestem po dwóch dawkach i mam się całkiem dobrze.

~takCIĘŻKO?

wyczytywać ludzi w kolejności zapisu na daną godzinę??/

~Kinia

PiS jest cudowny!! Daje szczepionki i pieniądze!!

~Lolek

Tych antycovidowców, antyszczepionkowców, Jehowy i muzułmanów to wysłać na Madagaskar, będzie spokój, niech się tam kotłują.

~Taka prawda

Najlepszą szczepionką jest stosowanie się do obostrzeń unikanie dużych zgromadzeń noszenie maseczek dezynfekcja teraz te osoby które się zaszczepią myślą że szczepionka ich ochroni ale to nie jest wcale 100% gwarancja Ten cały wzrost zakażeń to jest właśnie świąteczny efekt gdzie sobie zbagatelizowaliśmy powagę zagrożenia tego śmircionośnego wirusa.

~you

Zrób sobie akupunkturę z tych korona-szczepionek krarka smiech2 kogo to obchodzi.

~rsttt

co za propaganda ci ludzie maja sprane mózgi ciekawe ilu zachoruje i dostanie gorączki po 2giej dawce wtedy ci dają taką szpryce że gorączka czyli korona wirus gwarantowany

~Krakrakra

Kumulacja była spowodowana, brakiem szczepionki dzień wcześniej. Zebrali się z dwóch dni, to nie jest wina chętnych do szczepienia tylko MZ. Będzie covid 22, 23 itd to też będziemy się szczepić. Precz z anty coviodowcami i anty szczepionkowcami, jeszcze raz precz z wami.

~verso

wystarczy ogłosić wybory na płezydenta i będzie drugi RZESZÓW.i GITARA

~lon

Przekaz Maryi z Włoch -"CZAS SIĘ ZAMKNĄŁ,WIRUSY BĘDĄ SIĘ ROZPRZESTRZENIAĆ Z BRUTALNOŚCIĄ DEMONA,,

~Romek

Tak Krzysztof Krawczyk jak się zaszczepił to tak go wzmocniło że po kilku dniach umarł

panpikuss

@Malwina, spróbuj odkopać jakis podręcznik do biologii z podstawówki i przeczytaj jak działają szczepionki.
Szczepienie, nie tworzy wokół pacjenta pancerza czy nieprzenikalnej bańki mydlanej, chroniącej przed zakażeniem. Ma ono przygotować układ odpornościowy do walki z chorobą wywołaną zakazeniem. Prościej- szczepionka nie chroni przed zakażeniem, tylko przed jego ciężkimi skutkami.

~Ryk 12

Do luna, napij sie szamba

~Adam

Manukun. Widziałeś na paczce papierosœw wielki napis o szkodliwości palenia? Widziałeś w monopolowym napis o szkodliwości chlania wódy? Jesteś świadomy, że sobie szkodzisz. A czy widziałeś przed przychodnią gdzie szczepią ludzi tablice informujące ludzi, że biorą udział w eksperymencie medycznym? Nie ma żadnych informacji, tylko Pinokio występuje w telewizorze jako akwizytor firm farmaceutycznych, nie ma żadnych informacji, że szczepionki które ludzie dostają są w fazie testów dopuszczone warunkowo na rok.

~Bzbshs

Najpierw było, ze lockdown tylko na 2 tygodnie, potem ze maseczki znikną jak będzie szczepionka, teraz jak się zaszczepimy wrócimy do normalności, a zaszczepieni chorują..

~Yhyyy

Manukun ty stosunku analnego na pewno nie unikasz.

~kop

Gdzie jest policja nie zachowuja dystansu w kolejce -pala lac niech im du.y rowno puchna .

~son

bedzie jeszcze kowid19,20, 21,22,23, tez bedziecie sie szczepic?

~Wasad

Niestety Malwina, do ostatniego prywaciarza. You will own nothing and you'll be happy

~Krasny

Czasem odnoszę wrażenie że szympans w zoo ma więcej refleksji niż większość telemaniaków

~Malwina

Ja znam dwie starsze osoby, które 2ga dawke tego specyfiku przyjęły już ponad miesiąc temu - obi mają już "koronawirusa" - czyli pozytywny test !

Więc nie wiem kto jest tak naiwny że wierzy że jak większość przestraszonych się zaszczepi to nie-rzad zwolni obostrzenia i kagańce - nie zrobi do tego dopóki każda polska firma nie upadnie, a ich bracia w wierze z Izraela wszystko przejmą bądź wykupią za grosze !

~Jozef

do jaja - na pewno jaj to ty nie masz ! U mnie wszyscy zdrowi - chociaż nikt nie chodzi w maskach i nie unika ludzi !

Dobrze ktoś napisał !
Ja dodam - owieczki czekają w kolejce na rzeź - niektórzy tego doświadczą szybciej, innym może się uda, a inni mogą doświadczyć skutków swojej głupoty i słuchania propagandy w mediach za kilka miesięcy, może lat !

Adam do ciemnoty to możesz mówić - w TV słyszeli to świetość - szkoda że te zryte media nie zrobiły w prima aprilis kawału swoim wiernym słuchaczom - mówią że od Wielkiej Soboty można wychodzić na ulice tylko w wiaderkach na głowie z wycięciem tylko na oczy - jestem pewien że nie jeden by ich posłuchał jezyk

~jaro

oleh.Ciebie tak spaprano przy poczęciu czy ta szczujnia pisurowa zwana telewizją publiczną ,tak zryła ci beret.