Rozpoczęcie Sezonu Pojazdów Zabytkowych- Zapraszamy! KONKURS!

Image

Koronawirus sprawił, że nie możemy iść na imprezy, ale… tym razem impreza przyjdzie do nas…

18 kwietnia 2021 roku Automobilklub Stalowa Wola, przy współpracy portalu StaloweMiasto, zaprasza wszystkich mieszkańców Stalowej Woli na Rozpoczęcie Sezonu Pojazdów Zabytkowych.

Z uwagi na panujące w całym kraju obostrzenia, wydarzenie będzie miało charakter objazdowy. W tym dniu na ulicach naszego miasta królować będą stare samochody, motocykle i motorowery. Pomimo braku w kalendarzu imprez kulturalnych, posiadacze starych pojazdów, wyszli z inicjatywą stworzenia ciekawego widowiska, bez konieczności gromadzenia się w jednym miejscu, a nawet wychodzenia z domu. To stare pojazdy będą przejeżdżały przez osiedla naszego miasta, a mieszkańcy będą mogli podziwiać zabytkowe wehikuły nawet z okien swoich mieszkań.

Automobilklub Stalowa Wola przygotował dla właścicieli Pojazdów Zabytkowych kilka ciekawych atrakcji. Pierwszą z nich jest Gra Terenowa, która będzie rozpoczynała się przed placem MDK. Uczestnicy gry otrzymają na starcie pakiet zadań i rebusów, do wykonania których potrzebne będzie pokonanie specjalnie przygotowanej trasy (związanej z motoryzacyjnymi tradycjami Stalowej Woli - zdradzimy że chodzi m.in o odnalezienie fotografii pierwszego stalowowolskiego samochodu). Trasa ułożona jest drogami większości osiedli w Stalowej Woli, tak aby mieszkańcy mogli zobaczyć stare pojazdy.

Właśnie dla nich przygotowana została druga atrakcja wydarzenia - Foto Zlot. Foto Zloty to w dobie pandemii COVID coraz bardziej popularne formy zlotów samochodowych. Polegają na wyznaczeniu w mieście specjalnych punktów, przez które muszą przejechać zabytkowe pojazdy, a w tych miejscach pojawiają są widzowie mogący wykonać pamiątkowe zdjęcia przejeżdżającym pojazdom. Takimi punktami w Stalowej Woli będą m.in. plac obok MDK, Rozwadowski Targ Staroci, Aleje Jana Pawła II na całej długości, ulica Wolności, ulica Ofiar Katynia.

Uwaga!!! Portal StaloweMiasto we współpracy z Automobilklubem Stalowa Wola przygotował konkurs na najpiękniejszą fotografię pojazdów zabytkowych. Zapraszamy wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w konkursie. Wystarczy, że tego dnia wykonacie fotografię napotkanego na ulicach Stalowej Woli pojazdu zabytkowego (samochodu, motocykla, motoroweru) i prześlecie ją na konkursy@stalowemiasto.pl

Fotografie zostaną zaprezentowane na naszym portalu, a 3 najpiękniejsze nagrodzone zostaną pamiątkowymi gadżetami.

Pierwsze załogi spodziewane są na ulicach Stalowej Woli o godzinie 10:00.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Zuza

Do Automobilklub Stalowa Wola, Organizatora Imprezy.

Shrek

gdzie można zgłosić chęć udziału?