Radni przekazali dotację na rzecz szpitala

Image
Rada Powiatu Niżańskiego podjęła uchwałę, na podstawie której Powiat Niżański przekaże dotację celową w wysokości 35 tys. złotych dla Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku, z przeznaczeniem na realizację zadania pn. „Zakup zestawu do ciągłej rejestracji pracy serca i ciśnienia”.

W ramach tego zadania zakupiony zostanie zestaw rejestrujący ciągłą pracę serca i ciśnienia, składający się z 5 holterów ciśnieniowych oraz 2 holterów ekg, podłączonych do stacji opisowej i odczytu wyników rejestracji. Jest to podstawowy sprzęt w diagnostyce chorób serca i leczenia ciśnienia tętniczego pacjentów szpitalnych i ambulatoryjnych, w który doposażona zostanie Poradnia Kardiologiczna niżańskiego Szpitala.

- Pomoc niżańskiemu szpitalowi i podnoszenie jakości świadczeń udzielanych jego pacjentom, szczególnie teraz, w dobie pandemi koronawirusa, jest bardzo potrzebna i zawsze stanowiła i nadal stanowi dla władz Powiatu Niżańskiego sprawę priorytetową. Dostrzegamy duże potrzeby przeprowadzania badań tego typu urządzeniami i jesteśmy świadomi, jak długi jest czas oczekiwania na nie. W związku z tym nasza reakcja była szybka i jednoznaczna, aby wesprzeć finansowo ten konkretny zakup. To już kolejne urządzenia tego typu, które zostaną zakupione dzięki dotacji przekazanej przez Powiat Niżański. Pozwolą one na skuteczną profilaktykę chorób serca i znaczne skrócenie czasu oczekiwania na badanie metodą Holtera w Poradni Kardiologicznej SPZZOZ w Nisku- wyjaśnia Starosta Niżański Robert Bednarz.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~pytanie

Podobno OWSIK zbiera kasę na szpitale , czyż nie?

~smok

wyrzucone pieniądze w błoto ten szpital nie nadaje się do niczego, każdy ze stalowej woli jeżdzi do Rzeszowa , może podstawić autobusy pod szpital i od razu na Rzeszów ... nie słyszałem o jednym dobrym lekarzu w stalowej woli , ktos słyszał... jaki starosta takie miasto i szpital..........

~Pacjent

A może trzeba zakupić kilka aparatów USG dla Przychodni Specjalistycznej,bo z tego,co zauważyłem,to pielęgniarki wożąprzepychają aparat z piętra na piętro.Wstyd,żenada po prostu Panie Starosto.Mamy XXI wiek a USG to chyba podstawowy sprzęt diagnostyczny,prawda?Pomijam kwestię poprawności i dokładności działania takiego ''wytrzęsionego''aparatu!!!!