Platforma na rzece San potrzebuje lepszego mocowania. Czy po Sanie będzie można pływać kajakami?

Image

W sierpniu 2018 roku mieszkańcy Stalowej Woli mogli przekonać się, jak po trwającej 16 miesięcy rewitalizacji, zmieniły się błonia nadsańskie. Całe zadanie kosztowało ponad 10 mln zł, z czego niemal 9 stanowiło dofinansowanie ze środków zewnętrznych. W ramach tej inwestycji powstały tam m.in.: 2 place zabaw, drewniany taras, kilkukilometrowe ścieżki rowerowe i biegowe, boiska do piłki nożnej, siłownia plenerowa oraz platforma przy rzece San. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radna Joanna Grobel- Proszowska złożyła interpelację w kontekście tej platformy.

- Na błoniach, na rzece San, zrobiona była taka bardzo fajna platforma. Został tam popełniony taki błąd, że nurt rzeki nie omijał tej platformy i pod tę platformę podpłynął wielki korzeń i ją zdewastował. Jest ona odsunięta, nie jest już pływająca, jest prawie na wale i w połowie jest po prostu połamana. To był naprawdę świetny pomysł i gdyby się zrobiło ostrogę lub jakąś inną przeszkodę, która by ten nurt odciągała od brzegu, to ta platforma powinna tam istnieć. Szkoda, że jest połamana- mówiła Joanna Grobel- Proszowska.

Prezydent podziękował radnej za zwrócenie uwagi na ten problem i powiedział, że platforma prawdopodobnie zostanie przeniesiona w miejsce bardziej chronione.

- Te wezbrane wody rzeki, noszące silny nurt, uszkodziły ten pływający taras. On jest bardzo istotny, bo przygotowujemy projekt dotyczący poszerzenia oferty turystycznej, przede wszystkim kajakowej. Zgłosiliśmy go do projektu turystycznego Polski Wschodniej i faktycznie, ten pływający pomost powinien być przymocowany przy jednej z ostróg. Wtedy byłby lepiej chroniony przed uderzeniem- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Stw

Kto mądry pływał by po sanie na kajakach dla ludzi z myślami samobójczym w sam raz sport extremalny na sanie jest podwójne dno + wiry bardzo dobre warunki są na sanie bo kajakowania pozdrawiam ;)

e2rds

takaprawda vel taka prawda vel lekarz vel pseudointeligent, poczytaj sobie swoje zakłamane wypowiedzi wazeliniarzu:
Około 37 tys. zł miesięcznie – tyle wynosi wynagrodzenie Marka Belki z tytułu zasiadania w europarlamencie.
18 Listopada 2020 14:37:38~lekarz
Uwierz mi ja płacę 10 razy więcej podatków jak ty więc jestem dla państwa bardziej pożyteczny.
Więc musisz zarabiać nie mniej niż 50 tys. miesięcznie, to wynika z prostego wyliczenia, to znaczy, że za te twoje wazeliniarskie wypociny pisane w godzinach urzędowania tyle grabisz z podatnika, to po pierwsze.
17 Marca 2021 10:20:53~taka prawda
Oj emerycie nie kłam bo ja jestem za inteligentny na twoje brednie Kiedy kupujesz emerycie ostatnie mieszkanie w bloku i to ponad wymiarowe to zawsze dostaniesz duży opust w cenie bo ja jak kupowałem kolejne mieszkanie z tego korzystałem.To że ja zarabiam takie czy inne pieni ądze to nie znaczy , że nie mogę wdawać dużo więcej bo mądrzy ludzie składają pieniądze [ oszczędzają] albo dostają spadki po rodzicach. Jeżeli ja zarabiam rocznie 40 tysięcy złotych a kupię samochód za 100 tysięcy [za gotówkę] to według ciebie jestem złodziejem. No to ja ci gratuluję rozumu oszołomie z PATOLOGII OBYWATELSKIEJ.
Tu z kolei piszesz, że zarabiasz 40 tys rocznie, czyli około 3300 zł miesięcznie, to kiedy kłamiesz wazeliniarzu i krętaczu, to jak tych podatków płacisz 10 razy więcej niż ja, czyli około 9 tys miesięcznie i skąd masz na to pieniądze

Przy kupnie mieszkania z upustem takim jak miał ten Dyr. Lasów Państwowych, czyli 95%, bo taki należy się swoim, to może i nie jedno mieszkanie jeszcze kupisz, ale nawet, to skąd masz na to pieniądze i w którym miejscu kłamiesz. A co się tyczy samochodu, to tylko głupiec zarabiając 40 tys. rocznie kupi samochód za 100 tys., bo z takiej kasy to nie stać go na opłaty i paliwo uwzględniając koszty mieszkania i wyżywienia, więc kolejny raz kłamiesz i piszesz bzdury. W tym artykule te twoje wpisy to też wazeliniarstwo i włażenie do d.. i już niedługo jak Palec i Sznurek zostaną spuszczeni do kanału, to myślę, że nowy rządzący z tobą zrobi to samo i cyt: " Masz to zagwarantowane jak pies budę."

~Figi

Zwykła propaganda i uzasadnianie na siłę słuszności tego nikomu niepotrzebnego pomostu. Ale swoją drogą pomysł wypożyczalni kajaków na Sanie jest mocno posr.a.ny

~WHO

kajaki na Sanie? Pomyłka. Chciałbym zobaczyć takiego kajakowego "operatora" jak płaci odszkodowanie gdy "dzieciaki" mu się potopią. Naprawdę, ci co mają takie pomysły powinni sobie kupić w mrówce gumowy młotek.

~takaprawda

Nie cały tydzień tylko cały miesiąc moja pomyłka.

~takaprawda

Do e2rds, to ty jesteś największym wazeliniarzem na tym portalu i służysz najgorszemu panu z PO i SLD. Oni już byli przez wiele lat przy korycie i nic dla POLAKÓW nie zrobili. Pamiętasz słowa tego łysego z ANGLII [rostowkiego]. piniędzy ni ma i nie bedzie. Takie to były rządy przez 8 lat nie robów. Jeśli ja wazelinuje to przynajmniej najlepszemu rządowi w dziejach POLSKI i z tego jestem dumny. Czy chcesz aby twoje dzieci pracowali za 600 złotych na miesiąc bo gdyby się zmienił układ polityczny w POLSCE to za takie pieniądze będą pracować cały tydzień. Ale ty myślisz , że to twoich dzieci nie dotyczy ale żebyś się nie pomylił. Bo p[rzy zarobkach średnich 600 zlotych na rękę to też upadnie cały prywatny interes bo co będą POLACY kupowali mając budżet w kwocie 1200 złotych jeśli mąż i żona będą pracowali bardzo ciężko. Słyszałeś oszołomie ostatnie wypowiedzi posłanki PO , że jak PO dojdzie do koryta to POLAKÓW czekają lata wyrzeczeń bo emeryci najwięcej w du...pę dostaną. Ale ty wierzysz , że do końca życia będziesz pobierał dożo więcej niż ci się należy. Tylko ZUS nie jest z gumy starych ludzi z dnia na dzień coraz więcej a robić nie ma komu. To ty będziesz jeszcze prosił PIS aby chcieli rządzić POLSKĄ. Masz to zagwarantowane jak pies budę.

~Dax

Dokładnie Stalowiak, ktoś bez doświadczenia to na Sanie tylko w zorganizowanym spływie. Reszta może sobie krzywdę zrobić. Wielu ludzi wypożyczających kajaki na własną rękę nie panuje nad łódką na stojącej, nie wspominając że większość by zdjęła kapoki bo gorąco. Wywrotka na Łęgu to tylko d.pa mokra. Na Sanie może być tą ostatnią.

~stalowiak

Na Sanie kajakiem
kajakiem to na Łęgu i Bukowej w górnych odcinkach rzek nurt spokojny, klimacik a tu
Rzeka nieuregulowana z silnym nurtem brak strefy brzegowej z płytką wodą. tylko dla zawodowców a nie amatorów
Dobrze że w Charzewicach mają motorówkę to wyciągną z wody topielca

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, ty często wazeliniarzu używasz słowa "gdyby". Gdyby pseudointeligent był mądry, to nie pisał by bzdur i głupot na forum , zgadzasz się z tym stwierdzeniem i mniej by krzyczał. Cytuję jeszcze jedno twoje zdanie: "No i wyszło szydło z worka politycy PLATFORMY OBYWATELSKIEJ gdyby tylko dostali się do koryta " i "tyz prowda" . Szydło wyszło z wora i zawędrowało do Brukseli, w worze zostali przy korycie tacy co żrą ile wlezie, mają czas do wyborów, choć nie wiadomo kiedy, bo zaczęli się żreć między sobą i dobrze.

~złomiarz

A komu i do czego ta platforma potrzebna ? Wywalić tego rupiecia na złom.

~takaprawda

Do stan, nie masz pojęcia co wypociłeś bo a tu często na tym portalu czytam jak hejterzy szczekają na niskie zarobki. To gdyby PO wygrało wybory za 3 lata to będziecie hejterzy pracować cały miesiąc za 600 złotych na rękę , Wtedy się obudzicie i będziecie błagać PIS o powrót do rządzenia POLSKĄ i POLAKAMI. Nie było i już nigdy nie będzie tak wspaniałego rządu jaki mamy obecnie rząd PIS.

~Gałązka

Nie chodzi o to że nie można, tylko trzeba zachować środki ostrożności, znać zagrożenia, bo to duża i nieuregulowana rzeka. Koleś poniżej plotąc głupoty że w lecie San ma 10 cm, może się pośrednio przyczynić do tragedii jeśli go przypadkowi rekreacjusze posłuchają.

~Lipys

Przepisy nie zabraniaja plywac kajakiem po kazdej rzece i akwenie bez zezwolenia ,karty plywackiej itp.Jedynym wymogiem jest kapok.Czy sa wiry czy nie ma to nie ma znaczenia.Kazdy moze lodka czy kajakiem plywac.

~Stan

~Grajek.Jeden taki PiS-ior opowiadał,że mu wystarczy 350zł.

~@galazka

Tak siadzie leszcz na kajak i będzie wypatrywał przykos ,silnego nurtu etc ogarnij się.
Jakby każdy laik czil co to przykosa to nikt by się nie topił wpadając z płytkiej na głęboką na przykosie.!! Ogarnij się

~Sprawiedliwy

Z PO mówią że Wam starczy 950 zł na miesiąc z PIS mówią że za miskę ryżu będziecie robić a wy dalej na nich głosujecie buahahaha buahahaah buahahaahaha dobrze że już nie mieszkam w tym kraju !!! kraju niewolników na własne życzenie !!!

~Gałązka

To ty chyba Romek rzeki pomyliłeś. 10 cm to może na dopływach Bukowej. San w głównym nurcie jest zawsze głęboki i ma silny prąd. Przy niskich stanach ten nurt nie musi być bardzo szeroki, może silnie meandrować ale zawsze jest. Do tego dochodzą, przykosy, doły, silne wiry. Pływanie na Sanie wymaga dobrego czytania wody. To nie Łęg czy zalew pod Pysznicą.

~~~123

do Marka a ja sadzę że mówisz o sobie bo ludzie te pokroju to mściwi nikomu nie dają uszanowanie choć udają że są głęboko więżący to taka natura kto głosuje na pis

~WIX

Pani radna to ma refleks i problemy , chyba wymyślane podczas bezsennych nocy.

~Marek

Boże kocham PiS. Kto głosuje na PO to debil.

~takaprawda

No i wyszło szydło z worka politycy PLATFORMY OBYWATELSKIEJ gdyby tylko dostali się do koryta jto na dzień dobry wprowadzą najniższy zarobek w POLSCE 950 złotych brutto.Czyli młodzi po potrąceniach będą zarabiać około 600 złotych na rękę. Czy tego chcecie młodzi POLACY, jeśli tak to glosujcie na PO albo tego oszołoma Hołownię który obiecuje poprawę życia POLAKOM w 2050 roku.Ostrzegam was już dziś aby nie było , że miałeś ch...amie czapkę z piór, miałeś ch..mie złoty róg a pozostał ci jeno sznur. W każdych wyborach wszyscy głosujemy na PIS.

~Maria

PiS jest cudowny!!!! Tylko PiS!!! Nie głosujecie na PO bo kradną komuchy a PiS daje!! Nie widzicie tego??? Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Jacek Kurski to ludzie cudowni i oni powinni rządzić zawsze!!!

~josef

Po Sanie jak i po każdej innej rzece juz można pływać kajakami,lodkami itp i nie potrzebne żadne zezwolenia.Nawet karty pływackiej nie potrzeba mieć .Wystarczy kapok ,kajak i wolny czas oraz chęci.No ale fakt...pomost i wypożyczalnia kajaków by się przydał.

~Gonzo

Niech idą w pi....już zrobili aferę szczepionkowa w Rzeszowie banda idiotow

~Gonzo

Niech idą w pi....już zrobili aferę szczepionkowa w Rzeszowie banda idiotow

~Romek

Możecie pływać kajakami ale w lecie przy tak zwanej niżówce , 80% spływu to przeciąganie kajaka po wodzie max 10cm

~Zaraz

Ale ty glupi edek jesteś. Ludzi niedoświadczonych na San w kajakach. Bosze

~Anżej

W radiu ZET wypowiadał się jakiś poseł że nie poprze rządowego projektu podniesienia wolnej kwoty od podatku bo nie wytrzymały by tego samorządy lokalne, a pomysł zmniejszenia najniższej pensji do 950zł to jedyny sposób na zatrzymanie wzrostu cen żywności.

~Zaraz

Ale ty glupi edek jesteś. Ludzi niedoświadczonych na San w kajakach. Bosze

~Wodnik

San to taka rzeka, którą po pogłębieniu koryta zamuliła by go w kilka tygodni. Nie nadaje się do żeglugi, chyba że kajakiem.